Јужна Кореја Ferries

Јужна Кореја Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Јужна Кореја ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Јужна Кореја фериботи и да отпатуваат до и од ферибот пристаниште Јужна Кореја на Donghae, Sakaiminato во Јапонија и Владивосток во Русија со ДБС Круз Ferries.

Патување во Јужна Кореја со ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Јужна Кореја ферибот билети до и од ферибот пристаниште Јужна Кореја на Donghae, Sakaiminato во Јапонија и Владивосток во Русија со ДБС Круз Ferries онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Ако се патува на ферибот пристаниште Јужна Кореја на Donghae, Sakaiminato во Јапонија и Владивосток во Русија со ДБС Круз Ferries потоа книгата ферибот премин кон Јужна Кореја и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Јужна Кореја ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Јужна Кореја ферибот билети
до и од ферибот пристаниште Јужна Кореја на Donghae, Sakaiminato во Јапонија и Владивосток во Русија со ДБС Круз Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Јужна Кореја Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Јужна Кореја фериботи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе во врска со Јужна Кореја

Со своите сценско убавина и уникатно културно и историско наследство, Кореа има многу да им понуди на посетителите. А полуостров земја со четири различни сезони, Кореја може да се пофали живописни долини, планини, реки и плажи.

Во текот на овој прекрасни природни пејзажи, постојат голем број на антички храмови и светилишта, кралските палати, скулптури, пагоди, археолошки локалитети, тврдини, народна села и музеи.

Сеул е таму каде што е заразна енергија тука и тоа е лесно да се фатат во joie de vivre, како и нон-стоп атракции на градот корејски. Помалку модерна, но не помалку привлечен е античкиот град Gyeongju, каде храмови, пагоди и кралските гробници се извор на многу фасцинација.

На југ, раздвижениот пристанишниот град Бусан е малку грубо околу рабовите, но наградува оние патници кои сакаат да се истрае.

Не постојат ограничувања за повеќето граѓани на странски држави влегуваат Кореја. Повеќето посетители не им е потребна виза, но ако вашата земја не е во листата на безвизниот, ќе ви треба една.

Јужна Кореја Пејзаж

Меѓународен фериботи и да отпатуваат до и Јужна Кореја вреди да се размислува, ако сте патуваат низ Северна Азија и привремен влез за приватни возила е дозволено за патници кои пристигнуваат со брод, со тоа што возачите се здобијат со соодветна документација.

Неколку ферибот компании, како што се Pukwan Фери, Кореја ферибот и Кореја морска Експрес, да обезбеди редовни ферибот услуги кои водат Бусан со јапонските пристаништа на Shimonoseki, Фукуока и Hakata. Друга ферибот служба помеѓу plies Инчеон и кинески пристаништа на Тијанџин и Weihai.

Може да се фати траект до Инчеон во Јужна Кореја од голем број на кинески пристаништа, патуваат низ Јужна Кореја, а потоа оставете да делува брзо ферибот од Бусан во Јапонија. Друга опција ферибот патува до или од Русија преку Sokcho во Ганг · освои задачи.

Фериботи Јужна Кореја од Кина
Фериботи водат 10 кинески пристаништа со Инчеон. Некои од нив се преполни со ситни трговци, но тие се обезбеди поевтина опција отколку летање. Најевтиниот цените понуди тенок душек на дом кат, додека поскапи цени ви даде мала кабина со легло кревет и телевизија. цените детето обично се половина билет за возрасни, а некои ферибот компании им понуди на студентите 20% попуст. Цени наведени се за еден начин билети и едрење пати се предмет на промена. Повеќето фериботи напушти Инчеон од Yeonan Пјер, но и поголемите бродови отстапи од меѓународниот терминал 2.

Пакетот ферибот-и-воз е на располагање од градовите во Кореја во Пекинг, Шангај, Хангжу или Шенјанг во Кина преку ферибот Инчеон Тијанџин. Фериботи исто така ја напушти Gunsan во Джеолабук за Qindao во Кина три пати неделно и да ги преземат 18 часа. меѓународни ферибот терминал е W7500 такси од Gunsan автобуски терминал.

Четири Сезона Круз работи двапати неделно меѓу Мокпо во Джеоланам и Шангај во Кина.

Фериботи Јужна Кореја од Јапонија
Првиот кат кабини во меѓународната ферибот терминал во близина на метро станицата Jungang во Бусан продава билети за ноќ фериботи до три јапонски градови: Фукуока, Shimonoseki и Осака.

На кусата посета на Фукуока на hydrofoils Коби или Буба, одиме горе во 2nd подот. Постојат пет дневни заминувања плус еден дополнителен заминување во петокот наутро. Други дестинации се Hitakatsu и Izuhara.

Фериботи Јужна Кореја од Русија
Dongchun работи ферибот два пати неделно (понеделник и четврток) од Zarubino и Владивосток во Русија да Sokcho во Ганг · освои задачи. Со поевтини цени спиеш на објекти на подот и акција. Поскапи цени ви даде до кабината за две или четири лица со свој кревет, телевизор, бања. Можете да се поврзете со Транс-сибирската железница, иако повеќето патници Кореја и на турнеја пакет за Paekdusan на кинеско-севернокорејската граница.

Што да се прави и места да се види во Јужна Кореја

Сеул
Се наоѓа по должината на реката Hangang, Сеул прерасна во преполнување метропола со население од повеќе од 10 милиони евра. Со текот на годините, главниот град е во голема мера се прошири во процесот на урбанизација и индустријализација и продолжува да расте како просперитетна центар на политички, економски, културни и едукативни активности во земјата.

Во Сеул, мора да се види атракции се во античкиот кралски палати на династијата Чосон: Gyeongbokgung, Deoksugung, Changdeokgung и Changgyeonggung. Jongmyo, кралската предците храм на династијата Чосон, а во непосредна близина Huwon Changdeokgung е (задна градина исто така позната како Тајната градина) се познати по нивните убаво убав градини и класични структури.

Други атракции високо препорачливо за посетители вклучуваат Националниот музеј на Кореја, Националниот центар Gugak, Sejong Центарот за изведувачки уметности, уметност сала на Хо-Ам и Кореја куќа. Националниот музеј на современа уметност во Gwacheon, во јужниот дел на сателитски град, исто така заслужува да се посети.

Сеул околината и Gyeonggi-do провинција
Gyeonggi-do покраината се наоѓа во западниот дел на централниот регион на Корејскиот Полуостров, со Hangang трчање низ центарот. Реката го дели провинција во планинскиот предел на северна област и отворени полиња на југ. Додека Сеул задржува посетители зафатен со толку многу интересни и привлечни нешта да се гледаат и прават, оваа област надвор од Сеул може да обезбеди освежување и заживување на пауза.

источниот регион
Gangwon-do покраината се наоѓа во централниот дел на источниот регион на Корејскиот Полуостров. Поголемиот дел од земјата е покриена со густи шуми, обезбедување на изобилство на сценската пејсажи со помалку станбени области отколку во други провинции. Двете своите далечински Низ планини и долини, како и малите крајбрежни градови се богати со сценската сјај.

централниот регион
Чунгчеонгбук и Чунгчеонгнам провинции лежи во западниот дел на центарот на полуостровот. Чунгчеонгбук е само континентална провинција во земјата, но со завршувањето на комплекс на Владата во нејзиниот главен град Даежеон и новоотворениот меѓународниот аеродром во главниот град Чунгчеонгбук е Cheongju, две провинции се претвори во стратешки важна област за домашната економија.

Даежеон е околу два часа јужно од Сеул со автомобил и е главна железничка крстосница за линиите Сеул-Бусан и Сеул Гвангжу-Мокпо. Таа се развива брзо во една од главните науката и технологијата центри Кореја. Експо парк, на местото на Меѓународниот Даежеон Експо "93, е реновирана и претворена во јавна наука парк.

Југозападен регион
Југозападниот регион Кореја опфаќа Джеолабук и Джеоланам провинции. Регионот е релативно рамна, кој содржи широк се протега на оризовите полиња, и грапав крајбрежје создава многу мали пристаништа. Тоа е плодна и топло регионот заштитени со високи планини на исток и север и мирни мориња и многу острови на запад и југ. Поради влијанието на двете континентална и океанот клима, регионот многу различни временски услови.

југоисточниот регион
Југоисточниот регион Кореја, опфаќајќи Геонгсангбукдо и Геонгсангнам провинции, е област богата со туристички атракции, културните вредности и историски места. Националниот парк Hallyeo Поморски и планините на Jirisan и Gayasan се меѓу најистакнатите природни ресурси на овој регион. Покрај тоа, на целиот град Gyeongju, античкиот град на Сила Кралство (57 п.н.е.-АД 935), сега е исклучително отворен музеј. Кралските гробници, храмот сајтови со корави камени пагоди и тврдина остатоци се расфрлани насекаде низ градот и ги дадоа многу древни богатства.

Jejudo Остров и јужниот дел на крајбрежните региони
Во рок од еден час лет од Сеул, Бусан или Даегу, патниците во Кореја може да стигне до земјата на сосема поинаков карактер. Признат како најдобро сочувани област во државата, Jejudo е единствениот остров провинција Кореја.

Островот е најпопуларниот меден месец дестинација Кореја. Познат како "Мала Хаваи за нејзиниот вулкански пејсаж, живописни суптропските предели и песочни плажи, водопади и пешачки патеки, таа е една од првите десет туристички атракции во светот, со повеќе од седум милиони посетители годишно.

Јужна Кореа

Јужна Кореа, Често се нарекува како "Земја на смиреност наутро", Кореја има население од 49.78 милиони (2011) и вкупна површина од 100,033㎢ (2010). Се наоѓа во една голема раскрсница на Југоисточна Азија.

Години на забрзан економски развој устремени на земјата да стане 12th најголем трговски партнер во светот. индустриска база Кореја се префрли од земјоделството за производство и сега е менувањето на услуги.

Неколку меѓународни патници се истражуваат на село, која е трагедија и благослов. Спокоен храмови, живописни планини, бујна оризовите полиња, недопрен рибарски села и бескрајни можности за пешачење се толку далеку надвор од тепани песна, тоа е малку веројатно дека ќе ги исполнуваат сите од Запад (или дури и на англиски јазик) на патот помалку патувал.

Има заразна енергија тука и тоа е лесно да се фатат во joie de vivre, како и нон-стоп атракции на градот корејски. Помалку модерна, но не помалку привлечен е античкиот град Gyeongju, каде храмови, пагоди и кралските гробници се извор на многу фасцинација. На југ, раздвижениот пристанишниот град Бусан е малку грубо околу рабовите, но наградува оние патници кои сакаат да се истрае.

Закажани патник, автомобили и товарни возила ферибот услуги управувана од страна на ДБС Круз Ferries плови помеѓу ферибот пристаниште Јужна Кореја на Donghae во Yongdok, Sakaiminato во Јапонија и Владивосток во Русија.

Кликни тука да се резервира ферибот билети од Јужна Кореја.

Карта на Јужна Кореја ферибот правци


Најдобрите достапни Јужна Кореја Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Јужна Кореја ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Јужна Кореја Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Јужна Кореја Ferries до или од ферибот пристаниште Donghae, Sakaiminato во Јапонија и Владивосток во Русија со ДБС Круз Ferries Јужна Кореја, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Јужна Кореја Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Јужна Кореја Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Јужна Кореја Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Јужна Кореја Ferries билетите, проверите достапноста и книга Јужна Кореја Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од ферибот пристаниште Јужна Кореја на Donghae, Sakaiminato во Јапонија и Владивосток во Русија со ДБС Круз Ferries во нашата најниска достапни цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Јужна Кореја Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал