Шпанија Ferries

Шпанија Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Шпанија ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за фериботи и да отпатуваат до и од ALCUDIA, Algeciras, Alger, Аликанте, Алмерија, Arrecife, Barcellona, ​​Билбао, Кадиз, Каљари, Сеута, Ciutadella, Denia, Formentera, Џенова, Ghazaouet, Хихон, Ибица, Лас Палмас де Гран Canaria, Ливорно, Mahon, Малага, Мелила, Nador, Оран, Палма Мајорка, Сантандер, Porto Torres, Порто Росарио, Салерно, Сан Антонио, Сантандер, Св Nazaire, СТА Круз де Тенерифе, Tanger Мед, Tanger Ville, Тарифа и Валенсија.

Резервации Шпанија ферибот билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Шпанија Ferries цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Шпанија ферибот билети до и од ALCUDIA, Algeciras, Alger, Аликанте, Алмерија, Arrecife, Barcellona, ​​Билбао, Кадиз, Каљари, Сеута, кале, Denia, Formentera, Џенова, Ghazaouet, Хихон, Ибица, Лас Палмас де Гран Canaria, Ливорно, Mahon, Малага, Мелила, Nador, Оран, Палма Мајорка, Сантандер, Porto Torres, Порто Росарио, Салерно, Сан Антонио, Сантандер, St Nazaire, СТА Круз де Тенерифе, Tanger Мед, Tanger Ville, Тарифа и Валенсија онлајн со инстант потврда.

Добиете попуст понуди и фантастични цени до и од ALCUDIA, Algeciras, Alger, Аликанте, Алмерија, Arrecife, Barcellona, ​​Билбао, Кадиз, Каљари, Сеута, Ciutadella, Denia, Formentera, Џенова, Ghazaouet, Хихон, Ибица, Лас Палмас де Гран Canaria , Ливорно, Mahon, Малага, Мелила, Nador, Оран, Палма Мајорка, Сантандер, Porto Torres, Порто Росарио, Салерно, Сан Антонио, Сантандер, Св Nazaire, СТА Круз де Тенерифе, Tanger Мед, Tanger Ville, Тарифа и Валенсија ферибот пристаништа .

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Шпанија Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Шпанија Фери билети
до и од ALCUDIA, Algeciras, Alger, Аликанте, Алмерија, Arrecife, Barcellona, ​​Билбао, Кадиз, Каљари, Сеута, Ciutadella, Denia, Formentera, Џенова, Ghazaouet, Хихон, Ибица, Лас Палмас де Гран Canaria, Ливорно, Mahon, Малага , Мелила, Nador, Оран, Палма Мајорка, Сантандер, Porto Torres, Порто Росарио, Салерно, Сан Антонио, Сантандер, Св Nazaire, СТА Круз де Тенерифе, Tanger Мед, Tanger Ville, Тарифа и Валенсија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Шпанија Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Шпанија Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Шпанија

Шпанија се смета за егзотични земја во Европа, поради неговата пријателски жители, порелаксиран живот, својата кујна, живописни ноќен живот, и светски познатиот фолклор и прослави.

Со големи плажи, забава ноќен живот, многу културни региони и историски градови, Шпанија го прави одлична дестинација за било каков вид на патување.

Земја на голема географска и културна разновидност, Шпанија е изненадување за оние кои само знаат неговата репутација за голема плажа празници. Има сè, од бујна ливади и снежните планини огромниот мочуриштата и пустини во Југоисточна Европа.

Иако летото е шпицот на сезоната, бидејќи на плажите, оние кои сакаат да се избегне толпата треба да се разгледа во посета во зима, како атракции како што се Алхамбра во Гранада и Ла Гран Mezquita во Кордоба нема да бидат преполни.

Меѓу многуте места вреди да се посети се Шпанија е просперитетна град Мадрид, енергична крајбрежен град на Барселона, познатиот "водењето на Бикови" во Памплона, големи Андалузија градови со исламска архитектура, како и Севиља, Гранада и Кордоба, начинот на Сент Џејмс и идилична Балеарските и Канарските Острови.

Valentia, Шпанија

Шпанија има стотици интересни градови, Тука се и девет од најпопуларните:

 • Мадрид - жив град, со фантастични музеи, интересни architecure, одлична храна и ноќен живот
 • Барселона - вториот по големина град во Шпанија, полн со модернистички објекти и енергична културниот живот, ноќни клубови, и на плажите
 • Билбао - индустриски град, дом на Музејот Гугенхајм
 • Кадиз - најстариот град во Западна Европа со речиси 4,000 години историја, слави познатиот карневал
 • Кордоба - Големата џамија ( "Mezquita") на Кордоба е еден од најдобрите згради во светот
 • Гранада - Одлична град во јужниот дел, опкружен со планини покриени со снег на Сиера Невада, домот на Ла Алхамбра
 • Севиља - убава, зелен град, и дом на третата најголема катедрала во светот
 • Валенсија - paella е измислен тука, има многу убав плажа
 • Сарагоса - петти по големина град на Шпанија што се одржа на Светската Експо во 2008

Други популарни дестинации

 • Коста Бланка - 200 километри на бел брег со голем број на плажи и мали села
 • Коста Брава - солиден крајбрежје со изобилство на поморските летувалишта
 • Коста дел Сол - сончево брег во јужниот дел на земјата
 • Gran Canaria - познат како "континент во минијатура", поради неговата многу различни клими и пејзажи
 • Ибица - на Балеарските островот; еден од најдобрите места за клабинг, себе си, и диџеи во целиот свет
 • Ла Риоха - Риоха вино и фосилизирани диносаурус песни
 • Мајорка - најголемиот остров на Балеарс, полн со прекрасни плажи и голема ноќен живот
 • Сиера Невада - на највисоките планини на Иберискиот Полуостров, одлично за пешачење и скијање
 • Тенерифе - нуди бујна шума, егзотична флора и фауна, пустини, планини, вулкани, прекрасни крајбрежја и спектакуларен плажи

Шпанија има голем број на локални фестивали кои вреди да се случува да.

 • Малага е Semana Дедо Мраз (Велигден) - вреди да се види. Од Цветници до Велигден. Многу поворки се случи во рамките на таа недела.
 • Кордоба en Mayo (Кордоба во мај) - одличен месец за посета на јужниот град.
 • Las Cruces (1st недела во мај) - голем цвет направи крстови embellishing плоштадите во центарот на градот, каде што, исто така, ќе се најде во текот на ноќта музика и пиење и многу луѓе се забавувате!
 • Фестивал де Patios - еден од најинтересните културни изложби, 2 недели, кога некои луѓе ги отвори вратите на своите домови за да се покаже своите стари Patios полна со цвеќиња
 • Cata del Vino Montilla-Moriles - голем дегустација на вино во голем шатор во центарот на градот во текот на една недела во мај
 • Кол де Сант Жорди - Каталонскиот мора, во април 23th Барселона е разубавуваа со рози насекаде и штандови книга-продажба може да се најде во Рамбла. Исто така, постојат книга засилувања, концерти и различни анимации.
 • Фестивалот Валенсија во март - - Fallas палење на "Fallas" е задолжителна
 • Август саем Малага - фламенко танцување, пиење шери, борбите со бикови
 • Сан Fermines - јули во Памплона, Навара.
 • Fiesta de San Isidro - мај 15 во Мадрид - прослава на светецот-заштитник на Мадрид.
 • Света Недела (Велигден недела) - најдобар во Севиља, а остатокот од Андалузија; Исто така е интересно во Ваљадолид (молчи поворки) и Сарагоса (каде што стотици тапани се одигра во поворки)
 • Карневал - најдобрите во Санта Круз де Тенерифе, Лас Палмас де Гран Canaria и Cádiz
 • Cabalgata de los Reyes Magos (Три мудреците парада) - во пресрет на Водици, 5th на јануари, ноќта пред шпанскиот деца се нивните божиќни подароци, врне слатки и играчки во секој град и град
 • Сан Себастијан Меѓународниот филмски фестивал - се одржува секоја година во Сан Себастијан, згодна град во Баскија, кон крајот на септември
 • La Tomatina - џиновски домати борба во Bunol
 • Moros y Cristianos (Маврите и христијаните, најчесто се наоѓаат во Југоисточна Шпанија во текот на пролетта време) - паради и "битки", сеќавајќи се на борбата на средновековието

Шпански јадења да ги тестираат и да уживате во се: -

 • Aceitunas, Olivas: Маслиновата Гора, често се служи за грицкање.
 • Bocadillo де Calamares: пржени погоди калмари служи во ciabatta сендвич со сок од лимон.
 • Пристапете ги Вашите Boquerones en: аншоа маринирани во оцет со лук и магдонос.
 • Caracoles: Полжави во лут сос.
 • Calamares en su tinta: лигњи во својата мастило.
 • Chipirones a la plancha: скара малку squids.
 • Churros: пржено рог во облик на ужинка, понекогаш се нарекува како шпански крофна. Карактеристично за шпански појадок или за чај време. Се служи со топло чоколадо пијалок.
 • Empanadas Gallegas: месо или туна пити, исто така, се многу популарни во Мадрид. По потекло од регионот на Галиција.
 • Ensaladilla Rusa (руската салата): Ова компир салата сад од руско потекло, широко се консумира во делови од Источна Европа и на Блискиот Исток, е чудно е доволно, многу популарен во Шпанија.
 • Fabada asturiana: грав чорба од Астуриас.
 • Gambas Ал ajillo: Ракчиња со лук и чили. Фантастична топла работи.
 • Гаспачо Andaluz: Ладна супа од зеленчук. Најдобро време на топло време. Тоа е како пиење на салата.
 • Lentejas: А сад направен од леќа со домати колбаси и / или Серано шунка.
 • Mariscos: школки од провинцијата Понтеведра.
 • Merluza a la Vizcaina: Шпанскиот не се многу убави на сосови. Еден од ретките исклучоци е merluza a la Vasca. Садот содржи ослиќ (риба од фамилијата треска) подготвени со бело аспарагус и грашок.
 • Potajes или pucheros: Garbanzo грав чорба во своите најдобри
 • Paella или paella Валенсија: Ова е ориз сад по потекло од Валенсија. Ориз се одгледува на локално ниво во она што изгледа како житните полиња, а тоа е сорта се користи во paella. Оригиналниот paella користи кокошки и зајаци, и шафран (Ел azafran). Денес сорти на paella може да се најде низ цела Шпанија, која содржи многу морска храна. Локалните жители сугерираат да се најде вистинската paella во големите партии како на свадба во село, но неколку ресторани се уште може да се натпреварува со него.
 • Patatas Bravas: пржени компири, кои биле претходно варени, се служи со патентиран зачинета сос. Тие се компири сече во форма на коцки или призма, од еден до два сантиметри големина околу и дека тие се пржи во масло и придружени со остар сос кој дамка на компири со помош на топла зачини. Името на оваа плоча е од остар вкус, што покажува дека има пожар или темперамент, сеќавајќи се на првата операција на I остен во која остен ноктите него, така што тој е храбар во борба со бикови.
 • Pescaíto Frito: Вкусни пржена риба, која се наоѓа главно во јужниот дел на Шпанија
 • Pimientos rellenos: Пиперки полнети со мелено месо или морска храна. Пиперките во Шпанија вкус различни од сите други пиперки во Европа.
 • Potaje де espinacas y garbanzos: пиле грашок чорба со спанаќ. Типично за Севиља.
 • Revuelto де ajetes един setas: Пржени јајца со свеж лук зеле и диви печурки. Исто така, најчесто содржи шкампи.
 • Setas Ал ajillo / Gambas Ал ajillo: скариди или диви печурки пржени во лук.
 • Сепија един alioli: пржени сипа со лук мајонез. Многу популарен меѓу туристите.
 • Тортилја де patatas: Шпански јајце омлет со пржени компири. Веројатно најпопуларниот јадење во Шпанија. Можете лесно може да се оцени како добар ресторан е со еден мал дел од својата компир тортиљи. Најчесто тоа се прави, исто така, со кромид, зависно од зоната или задоволство. Компирот мора да се пржи во масло (по можност маслиново), и тие се оставени натопување со пржени јајца за повеќе од 10 минути, иако подобро ако тоа е просек час, така што тие се натопени и тие се здобијат со соодветна конзистентност.

Во зависност од она што си после, Шпанија е целогодишна дестинација. Идеална месеци да ја посетите се месеците мај, јуни и септември (плус април и октомври во јужниот дел). Во овие времиња може да се потпре на добро да се одлични временски услови, но се избегне понекогаш екстремна топлина и главните здроби на шпански и странски туристи на јули и август.

Шпанија

Шпанија е полн со стотици блескавата плажи. Лето туристи се собираат околу големиот тави на парење paella (на вкусна своите најдобри во Валенсија) и бокали на sangria.

Но надвор од овие клише слики, огромно, неочекувани панорама одвива пред вас. Зелени смарагд планините чини да слајд во дивината сини Атлантик во северниот дел. Горди, осамен замоци и средновековни градови се расфрлани низ внатрешноста. Бела села сјајот во внатрешноста Andalucia.

Закажани патник, автомобили и товарни бродови се кандидира за континентална Шпанија редовно од Канарските Острови, Италија, Северна Африка (Алжир, Мароко и Шпанија енклави Сеута и Мелила) и Велика Британија. Од Велика Британија, Brittany Ferries нуди услуги од Портсмут и Плимут на Сантандер и од Портсмут на Билбао.

Како и во Велика Британија, Шпанија, исто така, добро поврзан со ферибот во Северна Африка (особено во Тунис и Мароко) и на Канарските Острови. Правци се, исто така, на шпанскиот Балеарските острови на Мајорка, Менорка, Ибица и Formentera. Друга популарна ферибот пат е од Барселона во Џенова.

Кликни тука да се резервира ферибот билети до Шпанија.
Мапа на Шпанија ферибот правци


Најдобрите достапни Шпанија Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Шпанија Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Шпанија Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Шпанија Фери до или од ALCUDIA, Algeciras, Alger, Аликанте, Алмерија, Arrecife, Barcellona, ​​Билбао, Кадиз, Каљари, Сеута, Ciutadella, Denia, Formentera, Џенова, Ghazaouet, Хихон, Ибица, Лас Палмас де Гран Canaria, Ливорно, Mahon, Малага, Мелила, Nador, Оран, Палма Мајорка, Сантандер, Porto Torres, Порто Росарио, Салерно, Сан Антонио, Сантандер, Св Nazaire, СТА Круз де Тенерифе, Tanger Мед, Tanger Ville, Тарифа и Валенсија, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Шпанија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Шпанија да се резервира ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Шпанија Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Шпанија Фери на билетите, проверите достапноста и книга Шпанија Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од ALCUDIA, Algeciras, Alger, Аликанте, Алмерија, Arrecife, Barcellona, ​​Билбао, Кадиз, Каљари, Сеута, Ciutadella, Denia , Formentera, Џенова, Ghazaouet, Хихон, Ибица, Лас Палмас де Гран Canaria, Ливорно, Mahon, Малага, Мелила, Nador, Оран, Палма Мајорка, Сантандер, Porto Torres, Порто Росарио, Салерно, Сан Антонио, Сантандер, Св Nazaire, СТА Круз де Тенерифе, Tanger Мед, Tanger Ville, Тарифа и Валенсија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Шпанија Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал