Споради грчките острови Ferries

Грчкиот Споради Острови Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации грчки Споради Острови Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за грчките Споради Острови фериботи и да отпатуваат до и од Alonissos, Glossa, Скијатос, Волос управувана од страна на Грција Seaways Ferries.

Ако се патува во Alonissos, Glossa, Skiathos и Волос потоа книгата ферибот премин на грчките Споради Острови и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Грчкиот Споради Острови Ferries нуди фантастични Alonissos ферибот, Glossa ферибот, ферибот Skiathos и Волос ферибот цените на билетите.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Грчкиот Споради Острови Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга грчки Споради Острови Ferries билети
до и од Alonissos, Glossa, Скијатос, Волос управувана од страна на Грција Seaways Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани грчки Споради Острови Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на билетот грчки Споради Острови Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Споради Острови

Грчката Споради Острови се една од најпопуларните на сите грчките острови и привлекува многу посетители секоја година кои истражуваат густа вегетација ,; карпести предели и чисти сини води на острови Споради, во северозападниот дел на Егејско Море.

Alonissos е дел од Грција Споради Острови и има ниту можеа природната средина на групата. Тоа е местото каде што редок вид на монахот лисја и, од таа причина, на островот и неговата околина води се прогласени за природна и заштитена животна средина. Плажите во Alonissos се зачудувачки, со чист песок или шарени камчиња и смарагдно-зелената кристални води.

Skopelos е најголем од острови Споради Грција и е, животот на своите сестри, покриени со зелени и густа борова шума. Главниот град на островот, Skopelos град е чиста чудо полн со убави два спрата венецијански куќи со плочки покриви, тесни камени сокаци и варосани цркви. За разлика од нејзиниот врвен градот, неговите прекрасни планински села и парична казна песочни плажи и заливи, Skopelos, исто така, нуди убав баровите и кафеаните.

Миконос

Skiathos е космополитски и туристички остров на групата Споради Грција на островот. Тоа е покриена со густа борова шума прогласена природна средина што треба да бидат заштитени и има долга песочна целосно организирана плажи кои се насладува илјадници туристи во посета на островот секоја година. Се многу популарни, Skiathos нуди многу ресторани, таверни, барови и ноќни клубови престојуваат трае до раните утрински часови.

Skiathos ќе биде вашиот прв избор ако сте партија на животните бараат жив сцената на плажата и уште поинтересно ноќен живот. Се користи за да биде ексклузивен свратилиште на богатите и славните во шеесеттите години, но овие денови на островот е преземена од страна на тур-оператори кои го блокираат книга повеќето од хотелите до една година однапред. Можете да летаат директно до Skiathos од Атина и неколку европски дестинации и постојат добри траект и хидрофоил врски со копното и други острови во групата. најголема атракција на островот е плажи, кои се едни од најубавите во Средоземното Море. На јужниот брег е зачинето со борови реси заливите со долги на златен песок и богатство на водени спортови и плажа активности за да ги задоволи сите возрасти и вкусови. И кога паѓа ноќта има музички барови и дискотеки со многу да се задржи танцување до зори.

Во близина Skopelos е помалку комерцијализиран од Skiathos но значително повеќе туристичко-ориентирани отколку тивка Alonnisos, која е кратко возење со брод до исток. Skopelos е популарна пакет одмор самото место, но островјаните се држат цврсто за многу од нивните традиционални обичаи толку многу начини на островот нуди најдоброто од двата света - тоа е туристички центар, но оној кој ја задржува својата типична грчкиот карактер. Островот има две од најубавите градови во Споради - главната порта на Skopelos Место каде шармантна калдрма ветер до врвот венецијанскиот замок од суета водата и прекрасен Glossa која упорно одбива да направи какви било отстапки за масовен пазар туризам. пошумени внатрешноста на островот е полн со манастирите и стари камени куќи со отворено печки каде островјаните се користи за да се пече локално расте сливи за нивните, некогаш профитабилен режеш индустрија.

Alonnisos лежи во срцето на Споради морска парк, основана во 1992 со главна цел за спасување на Медитеранот монах фоки кои сега се еден од најзагрозените видови во светот. За 50 печати живеат во таа заштитена зона, единствена од ваков вид во Грција, заедно со многу други ретки видови на флора и фауна. Ќе биде среќен да се фати поглед на еден од печатите но ако ги искористат предностите на една од многуте патувања лето брод од островот може да видите делфини игра во бранови, kingfishers и извонредно акробатски соколи Елеонора која гнездо високо во карпи.

Скирос е чудно еден од групата - лежи југоисточниот дел на другите три и изолирани од нив со недостаток на редовни ферибот услуги. Главниот град е повеќе потсетува на Киклади од Споради со своите блескави, рамни покриви варосани згради и лавиринтски ленти. Многу од постарите жители на островот облечени во традиционална носија и да ги преземат жестока гордост во својата шармантна Skyrian камени куќи украсени со локалната везење, copperware и рачно изработени дрвени мебел. Островот е дом на домородните Skyrian Пони кои се одгледувани тука уште од античките времиња, иако има само околу 100 денес и повеќето од нив се домашни миленичиња. Еден од неговите најголеми барања до славата е малку чуден Skyrian Коза танц, познат во цела Грција, како еден од повеќето невообичаени и најживите антички фестивали во земјата. Прославата се одвива во олово-до пост и ги вклучува групи на мажи танцуваат на улиците - лидерите goatskin носат маски и венци на ѕвона за овци и се придружени со млади луѓе cavorting во Сирија женска облека.

Споради Острови


Грчката Споради Острови се наоѓа во Егејското Море на исток и југ исток од Пелион Полуостров Тесалија е. Има единаесет острови во архипелагот, но само Скијатос, Skopelos, Alonnisos и Скирос се населени.

Skiathos има меѓународен аеродром и може да се пофали некои од најдобрите плажи во Грција што го прави еден од најпопуларните дестинации за одмор пакет на сите грчки острови.

Соседни Skopelos исто така, привлекува орди на летото посетители, но Alonnisos и Скирос се и релативно недопрена и се повикуваме на независна патници кои сакаат мир и вековните традиции остров нема да биде извалкан од масовниот туризам.

Закажана Грција Seaways фериботи за патниците, автомобили и товарни патување меѓу сите главни острови додека помали независни ферибот оператори одржување чести услуги интер-остров ферибот како и правци на помали острови.

Кликни тука да се резервира ферибот билет Споради Острови.

Мапа на грчки Споради Острови


Најдобрите достапни грчки Споради Острови Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција грчки Споради Острови Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна грчки Споради Острови Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани грчки Споради Острови Ferries до или од Alonissos, Glossa, Скијатос, Волос управувана од страна на Грција Seaways Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive грчки Споради Острови Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга грчки Споради Острови Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега грчки Споради Острови Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо грчки Споради Острови Ferries цените на билетите, достапност Проверете и закажете грчки Споради Острови Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Alonissos, Glossa, Скијатос, Волос управувана од страна на Грција Seaways Ferries во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со грчки Споради Острови Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал