Сирија Фери

Сирија Фери Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Сирија Фери билет, траект возни редови и патнички информации за Сирија Фери едрење до и од Tartus и Венеција, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија едрење со Visemar бродска линија.

Резервација на Сирија Фери билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Сирија Фери во реално време и закажете најевтиниот достапни Сирија Фери билети до и од Tartus и Венеција, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија едрење со Visemar бродска линија онлајн со инстант потврда.

Патување во Сирија Фери со ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Сирија Фери билети до и од Tartus и Венеција, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија едрење со Visemar бродска линија онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Сирија Фери премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Tartus и Венеција, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија едрење со Visemar бродска линија, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Сирија Фери ферибот патување.

Ако се патува во Tartus и Венеција, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија едрење со Visemar бродска линија потоа книгата ферибот премин со Сирија Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Сирија Фери нуди фантастични цени до и од Tartus и Венеција, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија едрење со Visemar бродска линија ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Сирија Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Сирија Фери билети
до и од Tartus и Венеција, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија едрење со Visemar бродска линија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Сирија Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Сирија Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Сирија

Сиријците се меѓу повеќето пријателски и гостопримливи луѓе во светот, а повеќето посетители на нивната земја се заокружи развој на доживотното занес со својот кревок привлечност.

Сирија не е Levantine пустелија - Сирија е модерна, ефикасна и многу горд народ со администрација која станува се полиберални и извоз бараат од денот. Тоа треба и заслужува патниците да сведочат за овој факт.

За среќа, сите модернизација не значи дека Сирија ја изгуби од вид на своето минато. Земјата има повеќе од својот фер удел на значајни историски локалитети, од кои сите се со почит се одржува од страна на властите. Античките градови Дамаск, Алепо и Bosra сите се наведени на листата на УНЕСКО за светско наследство, како што е сензационално убава руинирани градот Палмира.

Сирија

Семоќниот крстоносците замоци, лавиринтски средновековниот souqs, скапоцен камен-како куќи и свети Дамаскин Umayyad џамии се само некои од заканите на понудата; има многу повеќе за оние кои сакаат да ги бара. Најдобриот од сите е фактот дека овие споменици се често вткаена во структурата на секојдневниот живот - локалните жители се поклонуваат во џамиите, продавница во souqs, пијат чај во куќи и пикник во урнатини. И тие се среќни за патниците да им се придружат.

Зборувајќи за излети нè доведува до парче де отпор кога станува збор за еден сириски па- journ - храната. Националната кујна е едноставно одлична, па доаѓаат со голем апетит. Вие сте обврзани да биде исполнето во толку многу начини кога конечно ќе се одвои.

Античките градови Дамаск, Алепо и Bosra сите се наведени на листата на УНЕСКО за светско наследство, како што е сензационално убава руинирани градот Палмира.

Сирискиот климата и кога да го посетите

Сирија има медитеранска клима со топли, суви лета (јуни-август) и благи влажни зими (декември-февруари) во близина на брегот. Внатрешните станува прогресивно посува и непријатни. На брегот, просечните дневни температури се движат од 29 ° C во лето до 10 ° C во зима и на врнежи е околу 760mm. На одгледува степски област, температури просек 35 ° C во лето и 12 ° C во зима. Врнежите од дожд се движи од 250mm да 500mm. Во пустината, температурите се високи и врнежи од дожд е ниска. Во летниот период, во деновите просек 40 ° C и издигнувања на 46 ° C не се невообичаени. Зима може да биде исклучително студено во планинските области, вклучувајќи CRAC des Chevaliers.

Пролет е најдобро време за посета како што температурите се благи и зимските дождови го расчисти маглата која заматува ставови за поголемиот дел од годината. Есен е следниот најдобар избор. Најпрометните периоди туризам се Велигден, јули, август, октомври и исламски верски празници. Во текот на овие времиња тоа е од суштинско значење да се резервира сместување во однапред. Ова поглавје често се цитира работното време како "летна" или "зимски"; лето часови генерално се однесуваат на април до септември и зимски часа до октомври до март, но тие не се поставени во камен и може да биде зависи од временските услови.

Сирија

Сиријците се меѓу повеќето пријателски и гостопримливи луѓе во светот, а повеќето посетители на нивната земја се заокружи развој на доживотното занес со својот кревок привлечност.

За среќа, модернизација не значи дека Сирија ја изгуби од вид на своето минато. Земјата има повеќе од својот фер удел на значајни историски локалитети, од кои сите се со почит се одржува од страна на властите.

Visemar Ferries работат на закажани ферибот служба помеѓу Венеција и Tartus на брегот на Сирија, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија.

Сирискиот пат на ферибот се служи со сосема нов ферибот Visemar Еден, која била изградена од страна на Visentini и може да носи 200 камиони, автомобили и 80 до 400 патници во голема утеха. На Visemar Еден ќе се направи на патувањето од Венеција до Александрија во 60, и од Венеција до Tartus во 68 часа. Ако пат докажува успешна, Visemar линија се надеваат дека ќе додадете вториот ферибот подоцна од страна на крајот на годината, а удвојувањето на својот капацитет.

Tartus (Исто така познат како некогаш Tartous) е една од двете главни медитеранските пристаништа на брегот на Сирија, и е важен трговски центар. Како и на ферибот услуга во Венеција и во Александрија, на пристаништето, исто така, има ферибот услуга на островот Arwad.

Те молам забележи: Се последица на политички немири во Сирија, сите ферибот услуги до и од Сирија се суспендирани до дополнителни информации.

Кликни тука да се резервира ферибот во Сирија

Мапа на Сирија


Најдобрите достапни Сирија Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Сирија Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Сирија Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Сирија Фери до или од Tartus и Венеција, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија едрење со Visemar бродска линија, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Сирија Фери билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Сирија Фери билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Сирија Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Сирија Фери на билетите, проверите достапноста и книга Сирија Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Tartus и Венеција, како и фериботи меѓу Tartus и египетскиот пристаниште Александрија едрење со Visemar бродска линија во нашите најниската достапна билет цена.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Сирија Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал