Тенерифе ферибот

Тенерифе Фери Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Тенерифе ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Тенерифе Фери едрење до и од Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе пловат со Acciona Ferries.

Резервација на Тенерифе ферибот билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Тенерифе ферибот во реално време и закажете најевтиниот достапни Тенерифе ферибот билети до и од Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе пловат со Acciona Ferries онлајн со инстант потврда.

Патување во Тенерифе Фери со ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Тенерифе ферибот билети до и од Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе пловат со Acciona Ferries онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Тенерифе ферибот премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе пловат со Acciona Ferries вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Тенерифе Фери ферибот патување.

Ако се патува во Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе пловат со Acciona Ferries потоа книгата ферибот премин на Тенерифе Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Тенерифе Фери нуди фантастични цени до и од Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе пловат со Acciona Ferries ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Тенерифе ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Тенерифе ферибот билети
до и од Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе пловат со Acciona Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Тенерифе Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Тенерифе Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Тенерифе

Тенерифе е најголема од седум острови на Канарските Острови (2034sq км), а највисоката (3718m), а исто така на повеќето населени, со проценета популација од 655,656 жители.

Овој вулкански остров се наоѓа во Атлантскиот Океан и африканскиот брег тоа е само 300 километри.

Канарските острови се поделени во 2 шпански провинции на Westerly Острови Тенерифе, Ла Палма, Гомера и Hierro, од провинцијата Санта Круз де Тенерифе (главен град Санта Круз) и источниот Острови на Gran Canaria, Fuerteventura и Lanzarote која е формирана провинцијата Лас Палмас де Гран Canaria.

централниот планински Тенерифе е, Планината Teide, стои во 12,200 нозе, а тоа е највисока во Шпанија. Кабел возење автомобил на самитот нуди незаменлива поглед на Месечината-како пејзаж на вулкански падини. Погледот од врвот на една од честите кристално јасни денови е едноставно го одзема здивот. Бои од различни видови на вулканските карпи се види јасно нијанси на окер, портокалова и 'рѓа, зелена, црна и беж, цела палета на бои, всушност! На повисоките падини расте различни растенија како огромни купчиња Teide паричка цвет.

На северниот брег на Тенерифе се граничи со стрмни карпи, а на јужниот дел од островот спонтано се сведува на еден од ретките региони на ниво приморските рамнини во вулкански острови на архипелагот. Тенерифе има традиционалните рурални градови, села ридот и исклучително необична пејзажи формирана од извртени лава карпи на планината Teide. Тоа е навистина рај за туристите и прави идилична дестинација за одмор.

Одморалиштата на Плаја де лас Америка и Лос Cristianos имаат сите, но споени за да формираат една голема игралиште за помладите туристи, со светла и енергична клубови и барови. Порто де ла Круз е потивко и кулер и повеќе популарен кај постарите толпата. Главниот град на островот Санта Круз де Тенерифе, е оптимист град наменет за туризам. Пристаниште, каде што беа отпуштени откако првиот снимки на Шпанската граѓанска војна, денес е мочуриштата на траекти, jetfoils и товарни бродови.

Според некои научници името Тенерифе значи снежните планински во Guanche јазик. Тенерифе е исто така познат како островот на две лица, на островот со "север-југ" јаз, но на југ добиете повеќе туристи од север, една од причините е затоа што во тој дел од островот е потопло, и покрај тоа дека инфраструктури се повеќе развиени.

Хотел во Тенерифе
На островот ужива на добра клима со значително мала промена во просек температури помеѓу лето и зима - варира помеѓу 15şC и 24şC. Постои само многу повремен дожд. Со бујна шума во северниот дел, планини, десерти, вулкани, егзотични растенија, животинскиот и спектакуларен плажи (со црн вулкански песок), тоа е сон одмор на сите. Проектот пакување вашите куфери. Рај на земјата!

На топло, сончеви денови, можете само да уживаат околу на плажа, и да ги преземат повремени ладење потопува во морето. Активности како игри со топка, спортови на вода, сурфање и одбојка на плажа, исто така, се многу популарни. Вие исто така може да уживаат во пешачење, качување, параглајдерство, велосипедизам, фотографија или било кој друг надворешен извршување кои се придобивките од прекрасната клима и разновидноста на топографија и пејзаж.

За некои вежби и истражување, може да одиме заедно на помалку населените делови од убава крајбрежјето. Тенерифе нуди уникатно искуство за пливање и сончање на прекрасните плажи, а само неколку милји далеку е облеана снег на сртот на планината Teide.

Туризмот е една од главните индустрии на Канарските Острови (Vuelos economicos), а во денешно време Tenerifee е еден од најпосетените острови. Според статистичките податоци од автономниот регион на Канарските Острови (ISTAC) на туристите кои го посетуваат вулкански остров во годината на 2007 3.410.165 се и поголемиот дел од туристите се од Велика Британија, со просек од 1.712.048 visitants.

Тенерифе

Тенерифе е најголем од Канарските острови и е одлично место да патуваат. Британски и германски туристи доаѓаат во нивните десетици илјадници секоја година да го посети својот спектакуларен плажи и жив ноќен живот.

Исто така е многу популарен меѓу туристите од шпанскиот полуостров, особено за време на Велигден.

Нуди бујна шума, егзотична флора и фауна, пустини, планини, вулкани, неверојатно убава крајбрежје и спектакуларен плажи Тенерифе е веројатно еден од последните европски рајот острови.

Тенерифе има две главни поморски пристаништа: пристаништето Санта Круз де Тенерифе (Порто де Санта Круз), кој служи на различни градови на Канарските Острови, особено оние на запад, и на пристаништето во Лос Cristianos (Puerto de Лос Cristianos), кој служи на различни островот главните градови на провинцијата Санта Круз де Тенерифе. Постојат планови за изградба на ново пристаниште во јужниот дел на островот, во Granadilla de Abona, а во друг на запад, во Fonsalía.

Кликни тука да се резервира ферибот билети до Тенерифе Мапа на Тенерифе


Тенерифе најдобрите достапни ферибот билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Тенерифе ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Тенерифе Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Тенерифе Фери до или од Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе пловат со Acciona Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат , а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Тенерифе ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Тенерифе ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Тенерифе ферибот во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Тенерифе ферибот билет, проверите достапноста и книга Тенерифе Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе пловат со Acciona Ferries во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Тенерифе Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал