Tsugaru Kaikyo Ferries

Tsugaru Kaikyo Ferries автомобил и патнички ферибот билети

резервации Tsugaru Kaikyo Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Tsugaru Kaikyo фериботи и да отпатуваат до и од ферибот пристаништа на Аомори и Hakodate.

Резервации Tsugaru Kaikyo Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Tsugaru Kaikyo Ferries цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Tsugaru Kaikyo Ferries билети до и од ферибот пристаништа на Аомори и Hakodate онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Tsugaru Kaikyo Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Tsugaru Kaikyo Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Tsugaru Kaikyo Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од ферибот пристаништа на Аомори и Hakodate, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Tsugaru Kaikyo Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Tsugaru Kaikyo фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Tsugaru Kaikyo Ferries нуди фантастични цени до и од ферибот пристаништа на Аомори и Hakodate ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Tsugaru Kaikyo Ferries Океан патот

Tsugaru Kaikyo Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Tsugaru Kaikyo Ferries билети
до и од ферибот пристаништа на Аомори и Hakodate онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Tsugaru Kaikyo Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Tsugaru Kaikyo Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Tsugaru Kaikyo Ferries

Се состои од неколку илјади острови, Јапонија е природно дом на широка мрежа на домашни ферибот правци.

Додека Јапонија четири големи острови, Хоншу, Хокаидо, Кјушу и Шикоку, се поврзани едни со други со мостови и тунели, повеќето помали острови може да се стигне само со брод. Но, дури и меѓу големите четири острови, траекти може да биде интересно, иако не премногу брзо алтернатива на возови, автобуси и авиони.

Tsugaru Kaikyo Фери пристаниште
Повеќето домашни фериботи транспорт на луѓе, возила и товар. Додека на пократки дестинации се служат со мали бродови, способни да ги извршуваат неколку автомобили и неколку десетици патници, големи струи се вработени на повеќе правци.

Поголемите фериботи може да го носи стотици возила и патници и обично се опремени со голем број на атракции како што се јавните бањи и ресторани. Некои доаѓаат блиску до се луксуз облоги.

На поголемиот дел од долги фериботи, патниците имаат избор помеѓу три класи, 2nd класа, 1st класа и посебна класа:
2nd класа без кревет
најевтина опција
Заеднички простор со тепих или татами душеци да се одморат на.
2nd класа со кревет
обично 20% -40% поскапи од 2nd класа w / o кревет
Интернат со околу 4 12-кревети.

Ocean Road Бараки
1st класа
вообичаено двапати на трошоците на 2nd класа w / o кревет
Соба со околу 2 4-кревети.
посебна класа
обично 2.5 до три пати поскапо од 2nd класа w / o кревет
Соба со околу 2 кревети.

Велосипеди, исто така, може да се земе со излез на траекти. Како по правило на палецот, трошоците за донесување на велосипед е околу 100 јен за секој час на патувањето. Значи, на еден час патување 9, на пример, на велосипед ќе чини околу 900 јен.

Четири траекти (Девица, Венера, сина Делфин, ESAN 2000) во моментов се во функција на линија, со што вкупно осум круг патувања секој ден.

модерна светло исполнето зграда Hakodate Фери терминал и Аомори Фери терминал е импресивен тераса со панорамски поглед додадете уште повеќе боја на крстарење искуство.

дестинации на крстарење Аомори и Hakodate имаат различни туристички атракции, вклучувајќи планината

Hakodate и областа Oirase, а исто така се познати за вкусна морска храна, благодарение на нивните локации опкружен со вода.

Tsugaru Kaikyo Route Map

За разлика од крстарење долги која обезбедува хотел-како услуги, линија за поврзување Аомори и Hakodate нуди еден неврзан искуство крстарење да се задоволат потребите на патниците кои едноставно сакаат да имаат пријатно патување со пријателите, да уживаат во едрење во релаксирана атмосфера и одмор тивко во текот на 3-час. 40-минути возење и растојанието е 113km (70.2Miles)

сина Делфин
Потекло на името: Името Сина Делфин доаѓа од корпоративниот бојата на Tsugaru Kaikyo Фери во комбинација со делфин во логото на компанијата, како одраз на шанса да се види делфини на пат преку Tsugaru теснец од април до мај.
Вкупна должина: 136.6 m (448.2 ft)
Меѓународен бруто тонажа: 14,000t
Патничкиот капацитет: 586 луѓе

Ocean Road Ferries
Брзина: 20 јазол
капацитет на возилото: 65 200 камиони и патнички возила

куче соба
Фериботот има куче соба и палуба куче. Тоа е Јапонија првиот ферибот да се има таква платформа, овозможувајќи им на сопствениците на кучиња да уживаат во освежувачки бриз на патувања со своите домашни миленици.

Бродот, исто така, нуди широк избор на привлечни опции кабина и нови објекти обично не се наоѓаат на конвенционалните бродови, вклучувајќи и едно бебе соба и прав, со оглед на потребите на патниците.

Ocean Road Куче соба

Овој брод не е толку голем како на Венера, но има добро опремени кабини и изобилуваат со објекти.

Девица
Потекло на името: Девица - девицата божица роден на богот Зевс и божицата Темис.

Вкупна должина: 134.6 m (441.6 ft.)
Меѓународен бруто тонажа: 13,400t
Патничкиот капацитет: 580 луѓе
Брзина: 20 јазол
капацитет на возилото: 65 200 камиони и патнички возила

Ocean Road Ferries

Соби за втора класа се пространи, и се совршено прилагоден за оние кои се во потрага за одмор патување. Училишта за делфини може да се види од палубата од мај до јули.

Венера
Потекло на името: Како ќерка на Зевс и Диона, Венера беше олимпиец и божицата на убавината (грчкото име: Афродита). Планетата на истото име е попозната како Деница или вечер ѕвезда.

Вкупна должина: 136.6 m (448.2 ft)
Меѓународен бруто тонажа: 14,400t
Патничкиот капацитет: 590 луѓе
Брзина: 20 јазол
капацитет на возилото: 65 200 камиони и патнички возила

Ocean Road Ferries
Порано се користи како ферибот долги, ова е најголемиот на линијата четири бродови, и има извонредни објекти. Патниците можат да избираат од редот на луксузни кабини (за две лица), прва класа кабини (за четири лица) и соби втора класа во согласност со целта на своето патување.
Делукс кабини се препорачува за парови во потрага по луксузни искуство, прва класа кабини се идеални за оние кои сакаат да уживаат во жив патување со пријатели или најблиски, и соби втора класа се одлични за оние кои сакаат да патуваат во групи или индивидуално во пониски цени.

ESAN 2000
Потекло на името: Бродот почна служба во 2000 по на од работата на ESAN. Како што самото име (што значи "благословен планина") укажува, на планина е богата со благослов од природата.

Вкупна должина: 110.3 m (361.9 ft)
Меѓународен бруто тонажа: 4,700t
Патничкиот капацитет: 78 луѓе
Брзина: 17.5 јазол
капацитет на возилото: 30 70 камиони и патнички возила

Ocean Road Ferries
Ова е најновиот член на возниот парк на траект. Таа има соби втора класа само и основни објекти, но нуди чиста, удобно атмосфера.Најдобрите достапни Tsugaru Kaikyo Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Tsugaru Kaikyo Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Tsugaru Kaikyo Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Tsugaru Kaikyo Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Tsugaru Kaikyo Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Tsugaru Kaikyo Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Tsugaru Kaikyo Ferries.

Група, Училиште & Social Club Tsugaru Kaikyo Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Tsugaru Kaikyo Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Tsugaru Kaikyo Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Tsugaru Kaikyo Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Tsugaru Kaikyo Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Tsugaru Kaikyo Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Tsugaru Kaikyo Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Tsugaru Kaikyo Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од ферибот пристаништа на Аомори и Hakodate.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Tsugaru Kaikyo Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Tsugaru Kaikyo Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Tsugaru Kaikyo Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Tsugaru Kaikyo Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Tsugaru Kaikyo Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Tsugaru Kaikyo Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од ферибот пристаништа на Аомори и Hakodate.