Турција Фери

Турција Патнички и автомобили Фери Билети

Турција ферибот билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Турција Фери едрење до и од Чешме, Хиос, Fethiye, Род и Мармарис со Ертурк Фери линии и Море услуги Ferries.

Патување во Турција од страна на ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Турција Фери билети до и од Чешме, Хиос, Fethiye, Род и Мармарис со Ертурк Фери линии и Море услуги Ferries онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Турција Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Турција Фери билети
до и од Чешме, Хиос, Fethiye, Род и Мармарис со Ертурк Фери линии и Море услуги Ferries онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Турција Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на билетот Турција Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Турција


Турција има толку многу да им понуди на посетителите неа; воодушевувачки природни убавини, единствен историски и археолошки локалитети, постојано подобрување на хотел и туристичката инфраструктура и традиција на гостопримство и конкурентни цени.

Тоа не е чудно што оваа земја неодамна стана една од најпопуларните светски туристички дестинации. Поради различни географијата на Турција, може да се доживее на четири различни клими во секој еден ден.

правоаголен облик на земјата е опкружен од три страни со три различни мориња. Нејзините брегови се проткаени со плажи, заливи, заливите, пристаништа, острови и полуострови. Летата се долги, трае толку долго како осум месеци во некои области.

Турција е исто така благословен со прекрасен планини и долини, езера, реки, водопади и пештери совршен за зимски и летен туризам и спорт на сите видови.

Пристаништето на Instanbul

Патник, автомобили и товарни Фери услуги да функционираат помеѓу италијанските и грчките пристаништа и неколку турски пристаништа, но не и во Истанбул. Исто така, постојат неколку правци во текот на Црното Море.

од Грција
Приватен фериботи водат егејскиот брег на Турција и на грчките острови, кои, пак, се поврзани со авион или брод во Атина. Услуги се обично секој ден во текот на летото, неколку пати неделно во пролет и есен, а можеби и само еднаш неделно во текот на зимата.

од Италија
Мармара линии фериботи поврзете Бриндизи и Анкона во Италија со Чешме. Турскиот поморски линии, исто така, работи двапати неделно фериботи меѓу Бриндизи и Чешме.

Од Северен Кипар
Главната поента премин меѓу северен Кипар и Турција е меѓу Tasucu (во близина на Silifke) и Гирне на северниот брег на северниот дел на Кипар. Akgünler Denizcilik го прави ова патување. Вие исто така може да патуваат помеѓу Алања и Гирне со Fergün Denizcilik. Конечно, може да патуваат помеѓу Мерсин и Gazimağusa (Фамагуста) на источниот брег на Северен Кипар, со турски поморски линии.

од Русија
Ferries патуваат помеѓу Трабзон и Сочи во Русија три пати неделно.

од Украина
UKR Фери има удобно 36-ина час (секој начин) седмични премин на Црното Море меѓу Одеса и Истанбул. Друга неделно работи алишта Севастопол и Истанбул, заминуваат Севастопол на 6pm неделата (пристигнуваат во Истанбул 8am вторник). Отстапување од Истанбул во четвртокот ноќи во 10pm (пристигнуваат 8am сабота). Ferries патуваат помеѓу Истанбул и Јалта премногу.

Животот во Турција е богата со различни култури и традиции, некои датираат од пред неколку векови и другите или понова наследство. Секој посетител на Турција ќе најдете голем договор кој е егзотично, и колку што е смирувачки познато. Интригантна мешавина на Истокот и Западот го сочинува турскиот начин на живот.

На службениот јазик на земјата е турски. Што го зборуваат 220 милиони луѓе и е петти најраспространет јазик во светот. Денешните турски еволуираше од дијалекти познат уште од 11th век и е еден од група на јазици познат како Урал-алтајски, која вклучува фински и унгарски.

Турската е напишан со латинично писмо со додавање на шест различни карактери. Турскиот е целосно фонетски - секоја буква од азбуката има само една звучна, па секој збор звучи токму како што е напишано. Време на Отоманската Империја турските е напишан со арапски букви, дека ограничен број на луѓе беа во можност да се напише. Со цел подобрување на писменоста и со тоа да се надминат тешкотиите на учење и читање турскиот користење на арапско писмо, Турција се префрли на латиница на иницијатива започната од Ататурк во 1928.

English го замени францускиот и германскиот јазик како главен секундарниот јазик учи на училиште и станува се повеќе широко распространета. Англиски се зборува нашироко и разбрана од страна на многу низ Турција. Германски, руски и француски јазик, исто така, се зборува особено популарни дестинации за одмор.

Турција има толку многу да им понуди на посетителите неа; воодушевувачки природни убавини, единствен историски и археолошки локалитети, постојано подобрување на хотел и туристичката инфраструктура и традиција на гостопримство и конкурентни цени. Затоа, не е чудно што оваа земја неодамна стана една од најпопуларните светски туристички дестинации. Поради различни географијата на Турција, може да се доживее на четири различни клими во секој еден ден. правоаголен облик на земјата е опкружен од три страни со три различни мориња. Нејзините брегови се проткаени со плажи, заливи, заливите, пристаништа, острови и полуострови. Летата се долги, трае толку долго како осум месеци во некои области. Турција е исто така благословен со прекрасен планини и долини, езера, реки, водопади и пештери совршен за зимски и летен туризам и спорт на сите видови.

фанови скијање, планинари, навивачи на StarTrek, туристите и ловците можат да уживаат во нови и незаборавни искуства во Турција. Турција е, пред било што друго, огромен музеј под отворено небо, складиште на сите цивилизации негуваат почвите на Анадолија а. Огромната количина на историското и археолошкото богатство во Турција е многу посоодветна за целиот континент од една земја. Неодамна, нова областа на туризмот се отвори: здравствен туризам. Земјата е всушност богата со топли извори, лековитите води и исцелување muds, кои доаѓаат препорачливо од страна на медицинските власти како лек за многу болести.

Турција


Турција може да биде најоспоруваните земја во светот. На пределот е полн со боишта, руинирани замоци и палати на големите империи.

Турција е земја каде што Александар Велики намалија Gordion јазол, каде Ахил бореше со тројанци во Илијада на Хомер, и каде што на Отоманската империја бореше битки кои ќе го обликуваат светот.

Пролет и есен се најдобри пати да го посети, затоа што климата ќе биде совршен за посета во Истанбул и на Егејското Море и Медитеранот брегови, и тоа ќе биде кул во централна Анадолија, но не е толку непријатно.

Патнички и автомобили Фери услуги да функционираат помеѓу италијанските и грчките пристаништа и неколку турски пристаништа, но не и во Истанбул. Исто така, постојат неколку правци во текот на Црното Море.

Кликни тука да се резервира ферибот билети во Турција

Мапа на Турција ферибот правци


Турција најдобрите достапни ферибот билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Турција ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Турција Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Турција Фери до или од Чешме, Хиос, Fethiye, Род и Мармарис со Ертурк Фери линии и Море услуги Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Турција ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга на Турција ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Турција Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Турција Фери на билетите, проверите достапноста и книга Турција Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Чешме, Хиос, Fethiye, Род и Мармарис со Ертурк Фери линии и Море услуги Ferries во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Турција Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал