Велс Фери

Велс Патнички и автомобили Фери Билети

Велс ферибот билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Велс Фери едрење до и од пристаништата на велшкиот од Корк, Fishguard и Holyhead на ирската ферибот пристаништа на Pembroke, Rosslare, Даблин и Dun Laoghaire.

Со оглед на најновите Велс ферибот премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од велшкиот пристаништа од Корк, Fishguard и Holyhead на ирската ферибот пристаништа на Pembroke, Rosslare, Даблин и Dun Laoghaire, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Велс Фери ферибот патување.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Велс Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Велс Фери билети
до и од пристаништата на велшкиот од Корк, Fishguard и Holyhead на ирската ферибот пристаништа на Pembroke, Rosslare, Даблин и Dun Laoghaire онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Велс Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Велс Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Велс

Голем дел од сценографијата Велс е спектакуларен, и еколошки значајните. Заштита на животната средина на одредени делови од Велс се именувани како "националните паркови" или како "Област на извонредна природна убавина".

Област со било кој од овие означување ќе имаат висок степен на заштита од несоодветни развој. Додека овие правила постојат за еколошки причини, наместо да го промовира туризмот, бидејќи "националните паркови" и "Области на извонредна природна убавина" имаат оваа заштита, посетител на овие области може да бидат сигурни дека тие ќе видите некои недопрен сценографијата.

Овие области нудат некои од најатрактивните предели Велс, и посетител ќе биде добро препорачува да посетите барем една од овие области. Тоа не е да се каже дека не постојат други атрактивни места во Велс, но на "националните паркови" и "Области на извонредна природна убавина" се "скапоцени камења во отворен круна".

Националниот парк статус нуди највисок степен на заштита на животната средина и планирање во Велс. Национални паркови имаат тенденција да се покријат некои многу големи области. Според тоа, треба да дојде како изненадување, дека некои од најважните сценографијата Велс може да се најде во рамките на своите национални паркови.

Замокот во Велс

Велс има три национални паркови.

 • Националниот парк Brecon Beacons (Средината на Велс) - спектакуларни планински предели и замоци
 • Националниот парк Pembrokeshire Коска (Јужен Велс) - Одлична крајбрежни предели
 • Националниот парк Snowdonia (Северен Велс) - национален парк ги опфаќа највисоките планини Велс

Други важни области кои немаат Националниот парк статус, имаат алтернатива status- "Површина на извонредна природна убавина" (AONB). Овие области имаат тенденција да се покријат помали површини од "националните паркови", тие, сепак, ќе бидат од интерес за посетителите.

Некои од најпопуларните туристички атракции во Велс се: -

 • Machynlleth - Главниот град на зелени Велс и дом на врвен Центарот за алтернативна технологија
 • Кардиф - Космополитски град со шарени, ексцентричен замокот, динамичен развој водата и unmissable Свети Fagans Националниот историски музеј
 • Gower полуостров - Згодна песочни плажи, цветните реси варовнички карпи и лесно оди крајбрежните прошетки, во близина на Свонси и нејзиниот врвен Националниот Waterfront музеј
 • Brecon Beacons - Цврсто hillls и диви мочуришта сакана на туристите и планински велосипедисти, со голема пабови и ресторани
 • Билт Велс - Најдоброто од бањата градови и дом на Кралството велшкиот Земјоделски шоу
Најдобро време за посета Велс

Велс е убава во секое време од годината, но влажниот велшкиот време значи дека на лето (јуни-август) останува најпрометните време за посетителите. Повеќето од дожд се концентрирани во есен и рана зима, со најлошото од поројните дождови обично помеѓу октомври и јануари. Зимски денови се вџашувачки кратко, и иако може да се добие живописни ќебе од снег, многу помали атракции, туристички канцеларии и B & B блиску за целиот ниска сезона (од октомври до Велигден).

По јануари дожд олабавува надвор, а бидејќи температурите се собереш и денови продолжување тоа е добро време да се на прошетка. Спортови, исто така, го погоди својот врв, и со рагби и фудбал календари доаѓа до близок.

Јули и август е сезона за Велс, се совпадна со големи училиште празник период во Велика Британија, па оттука и атракции, сместување и патишта може да се изгуби со посетителите, цени често се преголеми, па дури и добро дело на локалното население може да се караше со здроби. Сепак, ова е премиер Време за долго, бавни вечер во еден од безброј фестивали Велс или договорена напад на највисоко планини.

Да се ​​победи на народот, мај и септември се одлични времиња во посета, ги комбинира најдобрите на времето со боите на село, но без преплавија патиштата и сместување наплив на летната.

Велс

Велс е место кое станува опсесија, повикувајќи се врати на своите посетители од година во година со своите пријателски локалното население, убава храна, впечатливи пејзажи, бело-зглоб авантури и восхитувачки зелени ингеренциите.

Без разлика дали сте на забава бараат семејство, ладни надвор двојка, или нешто помеѓу, постои голем ден во Велс, при дожд или сјај.

Изберете од бавното темпо ден гледањето замоци, музеи и дегустација на нашите прекрасни локални производи, или да добијат жив со некои активности на отворено, па дури и музички фестивал или спортски настан. Ние и ветуваме дека нема да биде досадно во Велс!

Со неколку директни ферибот премини на Велс од Ирска visitng Велс е релативно лесен и ефтин. Постојат четири правци: Даблин и Dun Laoghaire да Holyhead (1½ да 3¼ часа); Rosslare да Pembroke Dock (четири часа); Rosslare да Fishguard (два до 3½ часа); и Корк до Свонси (10 часа).

Следните ферибот компании работат редовни закажани патнички, автомобили и товарни фериботи меѓу Ирска и Велс:

 • Ирската Ferries - Конвенционални ферибот и брз брод услуги од Даблин да Holyhead и ферибот услуги од Rosslare да Pembroke.
 • зид линија - Конвенционални ферибот услуги од Даблин за да Holyhead и услуги брз брод од Dun Laoghaire да Holyhead и Rosslare да Fishguard.
 • Fastnet линии - Брз фериботи и да отпатуваат помеѓу Свонси и Корк

Кликни тука да се резервира ферибот билети во ВелсМапа на Велс


Најдобрите достапни Велс Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Велс Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Велс Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Велс Фери до или од велшкиот пристаништа од Корк, Fishguard и Holyhead на ирската ферибот пристаништа на Pembroke, Rosslare, Даблин и Dun Laoghaire, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветувам!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Велс ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Велс Фери билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Велс Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Велс Фери на билетите, проверите достапноста и книга Велс Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од велшкиот пристаништа од Корк, Fishguard и Holyhead на ирската ферибот пристаништа на Pembroke, Rosslare, Даблин и Dun Laoghaire на нашиот најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Велс Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал