ANEK линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

ANEK линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни ANEK линија Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.4 ѕвезди - врз основа 2,871 коментари

 

ANEK линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот ANEK линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Anek линии

Anek линии автомобил и патнички ферибот билети

Anek линии билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Anek линии едрење до и од Грција до Италија, Анкона на Крф, Кисамос да Antikythira, Пиреја до Ханија и Трст до Крф.

Резервации Anek линии билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Anek линии во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Anek линии билети до и од Грција до Италија, Анкона на Крф, Кисамос да Antikythira, Пиреја до Chania и Трст до Крф онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Anek линии е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Anek линии автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Anek линии премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од Грција до Италија, Анкона на Крф, Кисамос да Antikythira, Пиреја до Ханија и Трст до Крф, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Anek линии ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Anek линии и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Anek линии нуди фантастични цени до и од Грција до Италија, Анкона на Крф, Кисамос да Antikythira, Пиреја до Ханија и Трст до Крф фериботи пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Anek линии
Anek линии
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Anek линии билети
кон и од Грција до Италија, Анкона на Крф, Кисамос да Antikythira, Пиреја до Ханија и Трст до Крф онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Anek линии пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Anek линии и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Anek линии

Anek бродска линија е голем современото флота и уникатен карактер на компанијата ги воспоставен како модел за Европа. Anek линии Фери е во согласност со сите правила и прописи на Европската заедница.

Со 10 39 садови и години искуство Anek линија Ferries ви гарантира единствен и пријатен патувањето. Книга на интернет и плаќаат помалку за вашиот Anek линии ферибот билети.

Anek линии

Anek Ferries правци
Anek домашни линии (Пиреа-Chania, Пиреос-Heraklio и Пиреа-Ретимно) и Јонското (Патрас, Игуменица-Крф) се сервисираат од страна на пловни објекти со голем капацитет, брзина, комфор, луксуз и на безбедноста на курсот. Овие се Anek линии characterstics за сите меѓународни и домашни линии.

Исто така, ќе се најде правци од Патра до Анкона, директно или со средно постојки во Игуменица со комфор, луксуз садови F / B "Олимпискиот шампион" и F / B "Хеленската дух", две бренд нови крвни садови.

Секој ден, во текот на годината, садови ANEK линии и другите претпријатија (ANEK, Дане, патче, ANEN) преминат Егејското, Јонското и Јадранското Море, обезбедувајќи комфорно и безбедно патување.

Anek линии ќе ве однесе таму на одборот на модерна и многу брзо садови кои го отстапи на време. Можете секогаш да уживате во најдобрите услуги од страна на нашите целосно обучен персонал, кои се на располагање 24 часа на ден.

Anek Стандардна Бараки

Традиција, гордост и познатиот Критски гостопримство ќе импресионира и да ве придружува за време на патување на било која од ферибот садови Anek од нивната модерна флота, која продолжува да се стекнат со доверба и почит на сите Anek линија Ferries патници.

Во текот на патувањето се релаксираат во убава, пријатна околина на нашата пространа внатрешната или надворешната кабини. Сите се функционални и добредојде, со две, три или четири кревети.

За повеќе барајќи гости, таму се убаво украсени луксузни кабини со мала дневна соба, ТВ, фрижидер, Wi-Fi интернет и појадок * на a la carte ресторан, и услуги бесплатно.

Anek Делукс кабина

Без оглед на категоријата дека ќе го избере, нашиот добро обучен персонал ќе биде на располагање за да се направи вашето патување многу посебен!

* Оваа услуга е достапна само за Италија и Грција правци.

На 36 годишна традиција на Anek линии Фери едрење на море на Италија и Грција, ги етаблира како лидер во својата област. Од времето на нивно поставување првиот брод плови до сега, Anek Фери линии се премин и на Егејското и Јадранското Море со ненадмината удобност и доследност.

Дестинации на садови ANEK линии, Анкона и Венеција во Италија, и Патрас, Крф и Игуменица во Грција се важни градови - пристаништа на Европа, односно идеална врска поени за уште повеќе дестинации во Европа. За оние од вас преземање на "вашата куќа", Camper / караван, со вас, ние нудиме Кампување на услугата одбор.

Едноставен палубата билет ви нуди WC, туш, и слободно 220 волти струја во специјално дизајнирани области во текот на целото патување

На Anek линии Фери флота

F / B El.Venizelos

Елефтериос Венизелос беше голем лидер кој го ослободиле "автономни" Крит и го анектираше со остатокот од Грција во 1905. Елефтериос Венизелос е роден во 1864. Тој стана премиер на Грција, а починал во 1936.

Anek линии брод што го носи неговото име е најголем патнички брод во Средоземното Море. Направен во GDYNIA бродоградилишта во Полска. Тоа е целосно автоматизиран, опремен со еден од најбезбедните и модерни навигациски системи со 12 палуби.

Венизелос Anek Фери

Во може да се транспортира до 2,500 1,100 патници и возила. Таа има четири главни мотори. Бродот исто така се користи за тоа е засекогаш популарни Патувања во Средоземното Море.

F / B олимписки шампион

Овој брод е именуван за еден од најбрзо брод во тоа е категорија и е еден од најбрзите во Јадранското Море, како што го заврши патувањето Грција-Италија (Igoumentitsa - Анкона) во само 15 часа!

За оваа причина, тоа е крстен од страна на олимписки златен Medallist Константинос Кентерис на.

Anek олимписки шампион

Изградена во 2000 во бродоградилиштето FOSEN во Норвешка, се смета за чудо на модерната технологија за тоа е автоматизација како и тоа е удобност и брзина, како што може да достигне брзина од 32 јазли. Тој е опремен со четири главни мотори.

F / B Хеленик Дух

Посветен на Хеленик Дух најновите прилог на возниот парк надополнува тоа е близнак "Олимпискиот шампион".

Изградена во 2001 во бродоградилиштето FOSEN во Норвешка, се смета за чудо на модерната технологија за тоа е автоматизација како и тоа е удобност и брзина, како што може да достигне брзина од 32 јазли.

Anek Хеленик Дух

Овој брод е именуван за еден од најбрзо брод во тоа е категорија и е еден од најбрзите во Јадранското Море, како што го заврши патувањето Грција-Италија (Igoumentitsa - Анкона) во само 15 часа! Тој е опремен со четири главни мотори.

F / B Лефка Ори

F / B Лефка ОРИ е посветен на највисоките планини во Крит, Лефка Ори, што буквално значи "Белата Планина".

Изградена во 1992 во бродоградилишта SHIMONOSHEKI во Јапонија и беше целосно догради во 2000. Тоа е целосно автоматизиран, со тоа е софистициран и сигурен систем за навигација.

Anek Фери Лефка Ори

Тоа може да се транспортира до 1,500 и има простор за возила 1,100. Тој е опремен со две главни мотори.

F / B Sophokles

Sophokles Венизелос бил син на големиот грчки политичар Елефтериос Венизелос. Тој е роден во 1894, а починал во 1964. Repetitively Тој беше избран за член на грчкиот парламент, служеше како министер за надворешни работи, министерот за морнарицата, потпретседателот на грчката Влада, и за кратко време премиерот.

Изградена во 1990 во SHIMONOSHEKI бродоградилишта во Јапонија и целосно догради во 1999.

Anek Sophokles

Целосно автоматски, тој е опремен со еден од најсофистицираните и безбедно навигациски систем. Тоа може да се транспортира до 1,500 патници и возила до 1,100. Тој е опремен со две главни мотори.

F / B Лато

Лато (познат како Lito во Јонското дијалект) беше мајка на Бог Аполон (Бог на Сонцето) и божицата Артемида (божица на ловот). Урнатините на храмот посветен на неа се уште стојат на овој ден во Крит.

Лато е изградена во Setoda бродоградилишта во Јапонија и беше целосно догради во 1989. Таа има две главни мотори.

Anek Фери Лато

Тоа е целосно автоматизиран со најсофистицирана и безбедна системи за навигација. Во тоа е пријателски области со кои се превезува 1.800 патници и возила 850 обезбедување на сите удобности на патниците ги очекуваат.

F / B Kriti I и II

Во летото на 1997, нашата меѓународна флота била зголемена со додавање на близнаци садови Kríti Kríti I и II. Тие беа изградени со исти спецификации и нудат истите удобности.

Anek Фери Kriti јас

Изградена во Mihara бродоградилишта во Јапонија и целосно се догради со тоа е купување во 1997.

Тие биле именувани по островот Крит (Kríti на грчки значи Крит). Според грчката митологија името Kríti е изведено од името на нејзините жители "KOURITES". Тоа беа првите жители на островот Крит, кои живееле на врвот на планината Psiloritis.

Тие беа земјоделски луѓе, синови на мајка земјата, кои се родени и воспитувани на земјата, исто како и дрвјата. На KOURITES презеде заштитата на богот Зевс, додека тој се уште беше бебе и се крие во пештерата на Dikteo од неговиот татко Хронос кои сакаа да го убијат.

Anek Фери Kriti II

"Kríti јас" и "Kríti Втори" транспорт секојдневно илјадници патници им нуди незаборавно патување со комфор и луксуз.

F / B Elyros

Во 2007, ANEK стекнале со супер-луксузен "ELYROS", која победи на 2008 наградата за најдобар реконструкција на награди ShipPax. Тоа е најдобар сад на возниот парк ANEK е.
ANEK инвестирани во повеќето модерни, еколошки материјали, кои се во согласност со сите прописи за безбедност (SOLAS) за домашниот и меѓународниот поморски патувања.

Anek Фери Elyros

ELYROS нуди високо квалитетни услуги на денешната барајќи патници, вклучувајќи Кабина кино сервис авангарда.

F / B Preveis

Preveli манастирот најверојатно е основана во текот на 16th век. Тој одигра голема улога во текот на Критски револуции и особено за време на револуцијата во 1866, кога беше засолниште за револуционерите и на база на нивното работење. Тоа беше именуван по реката Preveli која го краси дека единствена област со краток клисура, природни заштитени шуми, водопади, на планините и живописен мал залив со палми. Манастирот е еден од големо богатство. Во 1831, првиот грчки школа беше основана во манастирот.

Посветен на садот Monestry "Prevelis" превезува со удобност и безбедност 1,500 450 патници и возила. Направен во Imabari бродоградилишта во Јапонија и беше целосно догради во 1995.

Anek Фери Preveis

Јуни 8, 2011 ANEK линии и Супербрзи Ferries се создаде заеднички потфат во Пиреа-Хераклион и Патра-Игуменица-Анкона патишта со две RO-PAX бродови во првиот на ANEK сопственост олимписки шампион и супербрзи сопственост супербрзи XII и три во вториот на ANEK сопственост Грција Дух и супербрзи сопственост супербрзи VI и супербрзи XI.


Најдобрите достапни Anek линии билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Anek линии билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Anek линии билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Anek линии автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Anek линии билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Anek линии билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Anek линии.

Група, Училиште & Social Club Anek линии билет резервации

Намалена Група Патување со Anek линии - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Anek линии група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Anek линии групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Anek линии молам Кликни тука.

 

Anek линии за комерцијални возила, товар и товар фериботи

Anek линии Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Anek линии товар и товар фериботи резервација услуга до и од Грција до Италија, Анкона на Крф, Кисамос да Antikythira, Пиреја до Ханија и Трст до Крф.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Anek линии правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Anek линии во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Anek линии цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Anek линии автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Anek линии во текот на 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Anek линии фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Грција до Италија, Анкона на Крф, Кисамос да Antikythira, Пиреја до Ханија и Трст до Крф. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот дестинации и мини крстарење дестинации како Ирска, Холандија, Италија, Шпанија, Данска и грчки острови.