Balearia линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Balearia линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Balearia линија Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
3.6 ѕвезди - врз основа 657 коментари

 

Balearia линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Balearia линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Balearia Ferries

Balearia Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Balearia Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Balearia фериботи и да отпатуваат до и од повеќето од шпански пристаништа, вклучувајќи Барселона, Denia, Балеарските Острови и на Ибица Formentera, ALCUDIA, Ciutadella, Сан Антонио и Palma.Tangier во Шпанија да Algeciras во Мароко.

Резервации Balearia Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Balearia Ferries во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Balearia Ferries билети до и од повеќето од шпански пристаништа, вклучувајќи Барселона, Denia, Балеарските Острови на Ибица и Formentera, ALCUDIA, Ciutadella, Сан Антонио и Palma.Tangier во Шпанија да Algeciras во Мароко онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Balearia Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Balearia Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Balearia Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од повеќето од шпански пристаништа, вклучувајќи Барселона, Denia, Балеарските Острови и на Ибица Formentera, ALCUDIA, Ciutadella, Сан Антонио и Palma.Tangier во Шпанија да Algeciras во Мароко вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Balearia Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Balearia фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Balearia Ferries нуди фантастични цени до и од повеќето од шпански пристаништа, вклучувајќи Барселона, Denia, Балеарските Острови и на Ибица Formentera, ALCUDIA, Ciutadella, Сан Антонио и Palma.Tangier во Шпанија да Algeciras во Мароко фериботи пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Balearia Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Balearia Ferries билети
до и од повеќето од шпански пристаништа, вклучувајќи Барселона, Denia на Балеарските Острови и на Ибица Formentera, ALCUDIA, Ciutadella, Сан Антонио и Палма, Тангер во Шпанија да Algeciras во Мароко онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапна цена на билетите ферибот.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Balearia Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Balearia Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Balearia Ferries

Balearia е единствениот ферибот оператор во Шпанија, кој го поврзува четири Балеарските Острови во континентална Шпанија, како и обезбедување на дневен пловидбите поминуваат меѓу нив.

Во јуни 2003 брзо ферибот Рамон Llul започна со работа. Должината на овој ферибот е 83,35 метри, што е изградена за да биде во можност да влезат во мали пристаништа. Таа работи на Барселона-Мајорка (ALCUDIA) - садови Менорка (кале и Махон) правци, а во 2004 на Nixe I и II Nixe беа додадени флота Balearia е.

Balearia Ferries

Компанијата, исто така, во моментов работи во теснецот на Гибралтар. Balearia бизнис е главно се фокусира на редовна поморски транспорт на патници и товар.

Balearia FERRY ДЕСТИНАЦИИ
Balearia бродска кандидира ферибот услуги меѓу шпанските пристаништа на Барселона и Denia и пристаништата Балеарските островот Ибица, Formentera, ALCUDIA, Ciutadella, Сан Антонио и Палма, како и брзо ферибот услуги од Тангер во Шпанија да Algeciras во Мароко.

ЗА Balearia Ferries
Eurolinies приморските започна со операции, под брендот Balearia, во јули 1998 управувано од страна на група на поранешни извршни директори, капетаните и службеници на превозот компанија Flebasa. Адолфо Utor Мартинез беше номиниран за претседател на новата компанија.

Од самиот почеток, Balearia изготви акционен план за проширување и модернизација на возниот парк, во која беа вклучени непосредна додавање на нови крвни садови. Balearia ужива посветеноста на својот персонал во својата стремиме кон квалитет, што се гледа денес во високо ниво на безбедност, услуга и грижа за корисници.

Balearia Route Map

Првично, Balearia управувана правци Denia-Ибица, Палма (ферибот услуги), Ибица Formentera-(ферибот услуги и садови со голема брзина), Ибица, Палма (ферибот услуги) и DENIA-Ибица (траект и Ro-Ro услуги). Оние правци беа завршени со трасата на Валенсија-Палма (Ro-Ro карго сообраќај), која беше отворена во јуни 2000, и начинот на ALCUDIA-Махон управувана од јули 2002.

Balearia бродска

Вклучувањето - во јуни 2001- на Федерико Гарсија Лорка, на супербрзи со голема брзина ферибот, кој работи на пат Denia-Ибица, Палма и, исто така, врши непосредна услуги Denia-Палма, значи целосна промена во комуникации и помеѓу и во рамките на Балеарските Острови .

Balearia уште насочена кон експанзија и раст, и се работи на идни проекти како што е вклучувањето на нови линии и за проширување на својата флота. Во октомври 2002, Balearia започна со супер брз со голема брзина ферибот Рамон Llull, изграден во бродоградилиштето Rodriquez, кој ќе биде во функција од јуни 2003.

Освен тоа, во почетокот на годината 2003 Balearia создал Nautas Ал Магреб, компанија, што ќе почнат во април нов поморски пат Тангер-Algeciras управувана од страна на супер брз ферибот. Неговите карактеристики ќе овозможи да се направи преминот за помалку од еден час.

Во возниот парк 2004 Balearia беше проширена со две ферибот catamarans супер брз: Nixe Nixe I и II. Од кои првиот го отвори патот Denia-Ибица Formentera-во август 2004.

Квалитетот, фреквенцијата и конкурентноста на услугите на Balearia текот на патишта со кои управува имаат дозволено оваа превозот компанија да се позиционира како лидер во сообраќајот во островите - и во однос на обемот на патници и sales- и како апсолутен лидер во Балеарските Острови по обем на патници.

За Balearia суштинско значење е да стане мост меѓу Балеарските Острови и на Пиринејскиот Полуостров. По нападот во септември 11th имаше значаен пресврт во туристичката индустрија, која за Балеарските Острови со цел намалување на бројот на конекции со Иберискиот Полуостров.

Balearia катамаран

Во тие тешки времиња, Balearia одржува својата посветеност на Балеарските Острови со одржување на сите свои патишта во рамките на островите и со копното, а продолжи со своите проекти за отворање нови правци и инкорпорирање на нови крвни садови.

Во 2009 започнале нови бродови кои ќе се обезбеди патници со висок степен на одборот удобност и стил. Со цврста патнички база Balearia се обезбедување на своите клиенти со ценет сервис - и во однос на обемот на патници и продажба. Тоа е апсолутен лидер во Балеарските Острови од страна на обемот на патници.


Најдобрите достапни Balearia Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Balearia Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Balearia Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Balearia Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Balearia Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Balearia Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Balearia Ferries.

Група, Училиште & Social Club Balearia Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Balearia Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Balearia Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Balearia Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Balearia Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Balearia Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Balearia Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Balearia Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од повеќето од шпански пристаништа, вклучувајќи Барселона, Denia Балеарските Острови на Ибица и Formentera, ALCUDIA, Ciutadella, Сан Антонио и Палма, Тангер во Шпанија да Algeciras во Мароко.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Balearia Ferries правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Balearia Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Balearia Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Balearia Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Balearia Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Balearia Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од повеќето од шпански пристаништа, вклучувајќи Барселона, Denia, Балеарските Острови и на Ибица Formentera, ALCUDIA, Ciutadella, Сан Антонио и Palma.Tangier во Шпанија да Algeciras во Мароко. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот дестинации и мини крстарење дестинации како Ирска, Холандија, Италија, Шпанија, Данска и грчки острови.