JR Кјушу "Буба" Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Ferries ферибот билет, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови JR Кјушу "Буба"
4.0 ѕвезди - врз основа 58 коментари

JR Кјушу "Буба" Ferries

JR Кјушу "Буба" Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Фериботи JR Кјушу "Буба" нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаниште Бусан и Фукуока со повеќе неделни полетувања на фериботите од JR Кјушу "Буба" да Бусан и Fukuoka за Chuja

"Буба" Ferries билети резервација JR Кјушу никогаш не било полесно, ние се споредат сите JR Кјушу "Буба" цените фериботи во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни JR Кјушу "Буба" Ferries билети до и од книгата JR Кјушу " Буба "Ferries билети меѓу Фукуока во Јапонија и Бусан во Кореја.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со JR Кјушу "Буба" Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга JR Кјушу "Буба" Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со фериботи најновите JR Кјушу "Буба" премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата JR Кјушу "Буба" Ferries билети меѓу Фукуока во Јапонија и Бусан во Кореја, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот JR Кјушу "Буба" Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со JR Кјушу "Буба" фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Буба Ferries логото

JR Кјушу "Буба" Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга JR Кјушу "Буба" Ferries билети
меѓу Фукуока во Јапонија и Бусан во Кореја.

Буба Фери плови на патот помеѓу Fukuoka (Hakata), на јужниот остров Кјушу во Јапонија и Бусан во Јужна Кореја. Патувањето помеѓу Фукуока и Бусан на овој брз сервис трае само 2 55 часови и минути. хидрофоил ферибот Буба работи секојдневно услуги.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани JR Кјушу "Буба" Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

Забелешка: Ferryto.com не се во можност да ви понуди Буба ферибот билети во тоа време. Ве молиме користете го моторот резервации на левата страна за да книга вашиот ферибот билети Фукуока / Busan со алтернатива ферибот услуга.

За JR Кјушу "Буба" Ferries

JR Кјушу "Буба" Ferries обезбеди ферибот патнички услуги крстарење од Фукуока, Јапонија на корејски копното пристаниште Бусан.

За посетителите на буџетот или за оние кои едноставно имаат чувство на авантура и некое време во изобилие, патување по копно меѓу Јапонија и Европа или Азија може да биде атрактивна алтернатива на воздушниот сообраќај. Постојат неколку различни правци во Јапонија, од кои многу се комбинираат меѓуградски железнички патување на услуги како што се Транс-сибирската, Транс-Манџурискиот и Транс-монголски железници, со ферибот превоз.

Иако е потребно време за патување често може да биде значително подолго, патување со брод генерално е многу поевтино од цената на летање, со директни врски на располагање меѓу неколку големи јапонски порта-градови и Кина, Кореја и Русија.

Многу од овие меѓународни ферибот услуги се многу популарни и однапред резервации се препорачува. Резервации може да се направи преку големи туристички агенции во Јапонија, директно со ферибот компанија или во вашата пристаништето на поаѓање.

Траект распоредот се предмет на сезонските промени и исто така може да се разликуваат во зависност од временските услови. Најдобро е да се потврди детали распоред со релевантните ферибот компанија или во локалните туристички информативни центри во Јапонија.

На одбор Буба Ferries

Буба Ferries обезбеди две седишта области со релаксирачки седење авионот на два спрата за да се опуштите и да уживате во вашето патување. Исто така постои слободна царинска продавница на одборот, па можете да ги искористат предностите на евтини цени во меѓународни води.

JR Кјушу "Буба" Ferries Заминување постапка

проверка
обработка на заминување не порано од 2.5 часа започнува пред заминувањето и завршува 1 час пред поаѓање. Затоа, патниците мора да биде шалтерот ферибот најдоцна во рок од два часа пред заминување во пополните формулар качување и картичка за заминување на формалностите околу патувањето.

Завршувањето пристигнување / заминување Картички
Додека картички доаѓањето бара да влезе во Јапонија се достапни на ферибот, тоа е полесно да го пополните во исто време како и заминување картичка Кореја пред да се качите. карта на заминување (од Кореја) мора да бидат пополнети во Кореја, додека картичка доаѓањето за влез во Јапонија мора да бидат напишани на кинески знаци или англиски јазик. За информации за контакт на картичката на пристигнување, можете да внесете го името и телефонскиот број на местото каде што сте ќе останат на вашиот прв ноќ.

Царинска декларација
Царинската декларација области се наоѓаат од двете страни на контра инспекција заминување. Сите патници носи скапа стока или скапоцености (камери, рачни часовници, накит, крзно производи) се бара да даде изјава.

Кога прогласување, внесете го името на објектот, количина и цена на царинските форма и да ги презентираат и на точка и обичаи форма заедно. По прогласувањето е одобрен, се држи до документот за враќање патување.

Буба Фери

Kobee хидрофоил Фери

Beetel Ferries

Ако заминеме без царинска декларација, вашите вредности може да биде предмет на оданочување на враќање, како што ќе се смета како странски купувања. Патници со ништо да пријават да се обратите директно на шалтер инспекција.

имиграција Заминување
Чека во ред зад жолтата линија на контра инспекција заминување. Кога тоа е ти си на ред, го претстави пасош, бординг картата, и картичка заминување.

Се додека вашата виза е валидна, инспекторот не ќе поставуваат прашања и едноставно да се искорени вашиот пасош. карта на заминување ќе биде со печат и задржана од страна на инспекторот, и картичка доаѓањето ќе биде захефтана кон вашиот пасош. Чувајте ја картичката пристигнување за кога ќе се вратат и да поминат низ процесот на имиграција пристигнување.

Фери Заминување
Откако ќе помине инспекции, можете да внесете кој е ослободен од должноста да се купат алкохолни пијалаци, цигари и филмска камера.

 


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција JR Кјушу "Буба" Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна JR Кјушу "Буба" Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани "Буба" Ferries автомобил или патнички ферибот билет JR Кјушу, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive JR Кјушу "Буба" Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга "Буба" Ferries билети ве молиме JR Кјушу Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Ferries билет резервации Група, Училиште & Social Club JR Кјушу "Буба"

Намалена Група Патување со JR Кјушу "Буба" Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен JR Кјушу "Буба" Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Фериботи патувања тим Нашите специјализирани JR Кјушу "Буба" група ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на JR Кјушу "Буба" Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

JR Кјушу "Буба" Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива JR Кјушу "Буба" Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Фукуока во Јапонија и Бусан во Кореја.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од JR Кјушу "Буба" Ferries правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се поврзеш со тимот на Кореја за грижа за корисници на ferryto.co.kr

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие Ferries цените на билетите во живо JR Кјушу "Буба", проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга JR Кјушу "Буба" Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со фериботи JR Кјушу "Буба" на повеќе од 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Буба Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Заливот Гил во Caithness да се надеваме Свети Маргарет и Јужна Ronaldsay во Orkney.