Сина ѕвезда линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Сина ѕвезда линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Сина ѕвезда линија Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.2 ѕвезди - врз основа 2,272 коментари

 

Сина ѕвезда линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Сина ѕвезда линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Сина ѕвезда Ferries

Сина ѕвезда Ferries автомобил и патнички ферибот билети

резервации Сина ѕвезда Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Сина ѕвезда фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата во Пиреја, Рафина и Солун ќе се поврзете на Крит, островот групи на Киклади, Додеканезите и Северна Исток Егејските острови на.

Резервации Сина ѕвезда Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Сина ѕвезда Ferries во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Сина ѕвезда Ferries билети до и од пристаништата во Пиреја, Рафина и Солун се поврзете да Крит, островот групи на Киклади, Додеканезите и Северна Исток егејските острови онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Сина ѕвезда Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Сина ѕвезда Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Сина ѕвезда Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата во Пиреја, Рафина и Солун ќе се поврзете на Крит, островот групи на Киклади, Додеканезите и Северна Исток Егејските острови, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Сина ѕвезда Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Сина ѕвезда фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Сина ѕвезда Ferries нуди фантастични цени до и од пристаништата во Пиреја, Рафина и Солун ќе се поврзете на Крит, островот групи на Киклади, Додеканезите и Северна Исток Егејските острови фериботи пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Сина ѕвезда Ferries

Сина ѕвезда Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Сина ѕвезда Ferries билети
до и од пристаништата во Пиреја, Рафина и Солун ќе се поврзете на Крит, островот групи на Киклади, Додеканезите и Северна Исток Егејските острови онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Сина ѕвезда Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Сина ѕвезда Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Сина ѕвезда Ferries

Сина ѕвезда Ferries Компанијата е изградена во ноември, и се состои 1992, заедно со Супербрзи Ferries компанијата, член на Атика група.

Грција-Италија правци се управувани од страна на супербрзи FERRIES, член на Атика група, нудејќи дневни заминувања на Патра-Igoumeninitsa-Анкона и Патрас-Igoumenitsa- (Corfu) -Bari правци.

Сина ѕвезда Ferries

Таа служи и домашни линии од Пиреја до Додеканез и Киклади острови, како и меѓународните линии, од Грција до Италија преку градот Патрас, Игуменица, Крф и Бари. Фериботи меѓу Грција и Италија се управувани од Сина ѕвезда Ferries сестринска фирма Супербрзи Ferries

Сина ѕвезда Ferries има флота од 10 фериботи и служи Кос, Родос, Лерос, Калимнос, Патмос, Astipalea, Symi, Tilos, Nissiros, Lipsi и Кастелоризо.

Нозете на Сина ѕвезда

 • Сина ѕвезда Делос
 • Сина ѕвезда 1
 • Сина ѕвезда 2
 • Сина ѕвезда Парос
 • Сина ѕвезда Наксос
 • Сина ѕвезда Итаки
 • Diagoras
 • Сината Хоризонт

Таа работи многу редовно пловидбите поминуваат во Јадранското Море меѓу грчките пристаништа Игуменица и Патра, како и италијанското пристаниште Бари.

Сина ѕвезда Route Map Сина ѕвезда правци

флота Сина ѕвезда нуди врвна удобност на сите нивни пловни објекти со климатизирани кабини со пристап до интернет, Ала carte ресторани, конференциски капацитети и тргнува чај и кафе, подарок продавници и бутици.

Во февруари 1st, 2010 супербрзи FERRIES стана првиот ферибот оператор во светот да се воведе нова ексклузивна кабина категорија наречена "чиста кабина". Како на 1st Април 2011 чистото кабини се исто така достапни на садови Сина ѕвезда Ferries.

Чистото кабини се третираат со процесот на врвни што го прочистува воздухот и површини, обезбедување на крајната ниво на удобност за оние чувствителни на честички во воздухот. Водечките астма и алергија лекарите го признае овој процес како ефикасно решение за оние кои бараат засолниште додека патуваат далеку од дома.

PURE кабините се достапни на Сина ѕвезда 1, Сина ѕвезда 2 и супербрзи XII со доплата од 5 € по кревет, по пат. Постои ограничен број на LUX (2 кревети) и A4 (4 легла надвор) Чиста кабини и тие не можат да бидат зафатени врз основа на бројот кревет. Сите други видови кабина се уште е на располагање.

на товар

Сите бродови се затворени коло телевизор следење на гаража за оштетување или спречување несреќа.

Исто така, за во фрижидер камиони постојат електрични приклучоци, од 380 волти со трансформатори 220 волти на располагање, како што не е дозволено да се користи автономни механизми за ладење во областа на гаражата за време на патувањето.

Одделот за товар во седиштето на Сина ѕвезда Ferries мора да бидат информирани за време на транспортот на специјални товари.

Товарен се смета за посебна кога:

 • висината на камион надминува 4 метри.
 • ширината на камион надминува 2.6 метри.
 • максималната тежина на тркала оска надминува 12 тони.
 • вкупната тежина на камионот и неговиот товар надминува 40 тони.

Градежни и земјоделски машини се транспортира само ако тие имаат конкретно бара тркала. Во сите други случаи, тие мора да бидат вчитани на соодветен транспорт возила.

Цената ќе биде договорено, еднаш факс на специфичните барања на пратката е испратена до Сина ѕвезда Ferries товар департментот.Најдобра достапна Сина ѕвезда Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Сина ѕвезда Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Сина ѕвезда Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Сина ѕвезда Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Сина ѕвезда Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Сина ѕвезда Ferries.

Група, Училиште & Social Club Сина ѕвезда Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Сина ѕвезда Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Сина ѕвезда Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Сина ѕвезда Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Сина ѕвезда Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Сина ѕвезда Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Сина ѕвезда Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Сина ѕвезда Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од пристаништата во Пиреја, Рафина и Солун ќе се поврзете на Крит, островот групи на Киклади, Додеканезите и Северна Исток Егејските острови на.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Сина ѕвезда Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Сина ѕвезда Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Сина ѕвезда Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Сина ѕвезда Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Сина ѕвезда Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Сина ѕвезда Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од пристаништата во Пиреја, Рафина и Солун ќе се поврзете на Крит, островот групи на Киклади, Додеканезите и Северна Исток Егејските острови на. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот дестинации и мини крстарење дестинации како Ирска, Холандија, Италија, Шпанија, Данска и грчки острови.