Bornholmstrafikken Фери

Bornholmstrafikken Фери автомобил и патнички ферибот билети

Bornholmstrafikken Фери билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Bornholmstrafikken Фери едрење до и од пристаништата на Koge Данска, Ystad на Шведска, Sassnitz на Островот на Ruegen и Ronne Борнхолм Остров.

Резервации Bornholmstrafikken Фери билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Bornholmstrafikken Фери во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Bornholmstrafikken Фери билети до и од пристаништата на Koge Данска, Ystad на Шведска, Sassnitz на Островот на Ruegen и Ronne Борнхолм островот онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Bornholmstrafikken Фери е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Bornholmstrafikken Фери автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Bornholmstrafikken Фери премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на Koge Данска, Ystad на Шведска, Sassnitz на Островот на Ruegen и Ronne Борнхолм Остров вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Bornholmstrafikken Фери ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Bornholmstrafikken Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Bornholmstrafikken Фери нуди фантастични цени до и од пристаништата на Koge Данска, Ystad на Шведска, Sassnitz на Островот на Ruegen и Ronne на островот Борнхолм фериботи пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Bornholmstrafikken Фери

Bornholmstrafikken Фери
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Bornholmstrafikken Фери билети
до и од пристаништата на Koge Данска, Ystad на Шведска, Sassnitz на Островот на Ruegen и Ronne на островот Борнхолм онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Bornholmstrafikken Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Bornholmstrafikken Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Bornholmstrafikken Фери

Данскиот ферибот компанија Bornholmstrafikken Главната работа нуди ферибот услуги за поврзување на данскиот остров Борнхолм со Данска и Шведска. Главната цел на Bornholmstrafikken е да обезбеди транспорт на заедницата Борнхолм.

Ystad-Rønne
Вози во текот на Ересундски мост и одат за да Ystad-Rønne. Со голема брзина фериботи носи автомобили и патниците да Борнхолм во само 75 минути. Преминувањето на конвенционалните траекти (ropax траекти) потребно 2½ часа.

Bornholmstrafikken Фери

За време на ниска сезона има 3 6-заминувања на ден и за време на шпицот на сезоната има околу 10 дневни заминувања со Færgen. Нов брзо ферибот со поголем капацитет беше ставен во употреба на јуни 22 2011.

Koge-Rønne
"Спас" Борнхолм е со остатокот од Данска е ферибот услуга Koge-Rønne, кој ви овозможува да патуваат од Koge на островот како спиеш. Постои едрење секоја вечер од Koge. Времето на патување: 5½ часа во текот на ноќта со Færgen.

Sassnitz-Rønne
Таа ги зема само 3½ часа за да се плови со конвенционалните ферибот на германскиот остров Риген. Færgen работи услугата ферибот меѓу Rønne и Sassnitz.

Christiansø
Во летниот период, Christiansøfarten работи дневниот патнички услуги на островот Christiansø од Gudhjem и Allinge. Во зима, започнува од само Gudhjem.

Борнхолм Route Map

Copenhagen-Simrishamn-Allinge
Од сусам јуни 13 26 2012 август патник катамаран плови од Simrishamn во Шведска Allinge на Борнхолм. Преку овој пат на "Борнхолм Експрес" тоа е можно да се добие директно од централната станица во Копенхаген преку Simrishamn во Шведска Борнхолм со автобус и катамаран.

Услугата Bornholmstrafikken во моментов работи на пристаништата на Koge Данска, Ystad на Шведска, Sassnitz на Островот на Ruegen и Ronne Борнхолм Island.The Данскиот ферибот компанија Bornholmstrafikken е основана во 1866 локални бизнисмени од островот Борнхолм.

Првично компанијата беше наречена "Dampskibsselskabet ПАА Борнхолм AF 1866, а тоа е честопати се нарекува како" компанија 66. Компанијата беше водена како приватна сопственост акционерско друштво до 1973.

Во 1973, Данска го презеде ферибот компанија во согласност со одредбите од Законот бр 272, и од тогаш па натаму Bornholmstrafikken е подигнат како државна сопственост на компанијата.

Bornholmstrafikken е постојано се развива и прилагодени да се подобрат услугите предвидени да се клиенти и заедницата Борнхолм како целина. Bornholmstrafikken неодамна воведе две сосема нови бродови, изграден во бродоградилиштето Merwede и бродоградилиштето Volharding, Холандија.

Борнхолм Фери
Бродовите пристигна во Данска насликани според новата шема дизајн и нови бои на Bornholmstrafikken.The Главната цел на Bornholmstrafikken е да се обезбеди превоз на патници, пошта и стока на и од островот Борнхолм за најголема можна корист Борнхолм заедница .

 


Најдобрите достапни Bornholmstrafikken Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Bornholmstrafikken Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Bornholmstrafikken Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Bornholmstrafikken Фери автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Bornholmstrafikken Фери билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Bornholmstrafikken Фери билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Bornholmstrafikken Фери.

Група, Училиште & Social Club Bornholmstrafikken Фери билет резервации

Намалена Група Патување со Bornholmstrafikken Фери - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Bornholmstrafikken Фери група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Bornholmstrafikken Фери групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Bornholmstrafikken Фери молам Кликни тука.

 

Bornholmstrafikken Фери комерцијални возила, товар и товар фериботи

Bornholmstrafikken Фери Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Bornholmstrafikken Фери товар и товар фериботи резервација услуга до и од пристаништата на Koge Данска, Ystad на Шведска, Sassnitz на Островот на Ruegen и Ronne Борнхолм Остров.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Bornholmstrafikken Фери правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Bornholmstrafikken Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Bornholmstrafikken Фери цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Bornholmstrafikken Фери автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Bornholmstrafikken Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Bornholmstrafikken Фери фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од пристаништата на Koge Данска, Ystad на Шведска, Sassnitz на Островот на Ruegen и Ronne Борнхолм Остров. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот дестинации и мини крстарење дестинации како Ирска, Холандија, Италија, Шпанија, Данска и грчки острови.