Камелија линија Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Камелија линија Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
4.0 ѕвезди - врз основа 58 коментари

Камелија линија Ferries

Камелија линија Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Камелија линија Ferries нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаниште Пусан и Fukuoka (Hakata) со повеќе неделни полетувања на фериботите од Камелија линија до Пусан и Fukuoka (Hakata) да Chuja

Резервации Камелија линија Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Камелија линија Ferries во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Камелија линија Ferries билети до и од книгата Камелија линија Ferries билети меѓу Fukuoka (Hakata) во Јапонија и Пусан во Кореја.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Камелија линија Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Камелија линија Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Камелија линија Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Камелија линија Ferries билети меѓу Fukuoka (Hakata) во Јапонија и Пусан во Кореја, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Камелија линија Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Камелија линија фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Камелија линија Фери

Камелија линија Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Камелија линија Ferries билети
меѓу Fukuoka (Hakata) во Јапонија и Пусан во Кореја.

Камелија линија Фери плови на патот помеѓу Fukuoka (Hakata) (Hakata), на јужниот остров Кјушу во Јапонија и Пусан во Јужна Кореја.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Камелија линија Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За Камелија линија Ferries

Камелија линија Ferries обезбеди ферибот услуга на патувањето до и од Фукуока (Hakata), Јапонија и Кореја копното пристаниште Пусан.

преку ноќ ферибот услуга од Фукуока (Hakata), Јапонија да Пусан на, Кореја трае околу 15 часа од Пусан да Fukuoka (Hakata) и трошоци до 30% помалку од побрз хидрофоил траекти.

За посетителите на буџетот или за оние кои едноставно имаат чувство на авантура и некое време во изобилие, патување по копно меѓу Јапонија и Европа или Азија може да биде атрактивна алтернатива на воздушниот сообраќај.

Иако е потребно време за патување често може да биде значително подолго, патување со брод генерално е многу поевтино од цената на летање, со директни врски на располагање меѓу неколку големи јапонски порта-градови и Кина, Кореја и Русија.

Многу од овие меѓународни ферибот услуги се многу популарни и однапред резервации се препорачува. Резервации може да се направи преку големи туристички агенции во Јапонија, директно со ферибот компанија или во вашата пристаништето на поаѓање.

Камелија линија Фери Распоред

Камелија LinaFerry Распоред се предмет на сезонските промени и исто така може да се разликуваат во зависност од временските услови.

Fukuoka (Hakata) до Пусан

  • Пон / Сре, се одалечи 17: 00, пристигнуваат 08: 40 следниот ден.
  • Пет отстапи 19: 00 08 пристигне: 40 следниот ден.

Пусан да Fukuoka (Hakata)

  • (Од март за да се октомври)
    В / Чет / Сонцето, се одалечи 19: 00, пристигнуваат 08: 40 следниот ден

  • (За да се од Нов февруари)
    В / Чет / Сонцето, се одалечи 17: 40, пристигнуваат 08: 40 следниот ден

Претпоставувајќи дека имате резервира билет однапред треба да пристигне 90 минути пред поаѓање.

Исто така, се препорачува да се потврди детали распоред со релевантните ферибот компанија или во локалните туристички информативни центри во Јапонија.

Камелија линија Ferries

Камелија Круз Фери

Камелија ферибот до и од Јапонија и Јужна Кореја

На одбор Камелија линија Ferries

Камелија линија Ferries обезбеди две седишта области со релаксирачки седење авионот на два спрата за да се опуштите и да уживате во вашето патување. Исто така постои слободна царинска продавница на одборот, па можете да ги искористат предностите на евтини цени во меѓународни води.

Камелија линија Ferries постапка Заминување

проверка
обработка на заминување не порано од 2.5 часа започнува пред заминувањето и завршува 1 час пред поаѓање. Затоа, патниците мора да биде шалтерот ферибот најдоцна во рок од два часа пред заминување во пополните формулар качување и картичка за заминување на формалностите околу патувањето.

Завршувањето пристигнување / заминување Картички
Додека картички доаѓањето бара да влезе во Јапонија се достапни на ферибот, тоа е полесно да го пополните во исто време како и заминување картичка Кореја пред да се качите. карта на заминување (од Кореја) мора да бидат пополнети во Кореја, додека картичка доаѓањето за влез во Јапонија мора да бидат напишани на кинески знаци или англиски јазик. За информации за контакт на картичката на пристигнување, можете да внесете го името и телефонскиот број на местото каде што сте ќе останат на вашиот прв ноќ.

Царинска декларација
Царинската декларација области се наоѓаат од двете страни на контра инспекција заминување. Сите патници носи скапа стока или скапоцености (камери, рачни часовници, накит, крзно производи) се бара да даде изјава.

Кога прогласување, внесете го името на објектот, количина и цена на царинските форма и да ги презентираат и на точка и обичаи форма заедно. По прогласувањето е одобрен, се држи до документот за враќање патување.

Ако заминеме без царинска декларација, вашите вредности може да биде предмет на оданочување на враќање, како што ќе се смета како странски купувања. Патници со ништо да пријават да се обратите директно на шалтер инспекција.

имиграција Заминување
Чека во ред зад жолтата линија на контра инспекција заминување. Кога тоа е ти си на ред, го претстави пасош, бординг картата, и картичка заминување.

Се додека вашата виза е валидна, инспекторот не ќе поставуваат прашања и едноставно да се искорени вашиот пасош. карта на заминување ќе биде со печат и задржана од страна на инспекторот, и картичка доаѓањето ќе биде захефтана кон вашиот пасош. Чувајте ја картичката пристигнување за кога ќе се вратат и да поминат низ процесот на имиграција пристигнување.

Фери Заминување
Откако ќе помине инспекции, можете да внесете кој е ослободен од должноста да се купат алкохолни пијалаци, цигари и филмска камера.

 


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Камелија линија Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Камелија линија Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Камелија линија Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Камелија линија Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Камелија линија Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club Камелија линија Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Камелија линија Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Камелија линија Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Камелија линија Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Камелија линија Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

Камелија линија Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Камелија линија Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Fukuoka (Hakata) во Јапонија и Пусан во Кореја.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Камелија линија Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Кореја ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Камелија линија Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Камелија линија Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Камелија линија Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал