Lianyungang ЦК Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Lianyungang ЦК Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
4.3 ѕвезди - врз основа 86 коментари

Lianyungang ЦК Ferries

Lianyungang ЦК Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Lianyungang ЦК Ferries нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаништето Инчеон и кинески пристаништа на Pyeongtaek и Lianyungang

Резервации Lianyungang ЦК Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите Lianyungang ЦК Ferries цените во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Lianyungang ЦК Ferries билети до и од книгата Lianyungang ЦК Ferries билети меѓу Кина и Јужна Кореја.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Lianyungang ЦК Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Lianyungang ЦК Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Lianyungang ЦК Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Lianyungang ЦК Ferries билети меѓу Pyeongtaek и Lianyungang (Кина) и Инчеон (Јужна Кореја), вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Lianyungang ЦК Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Lianyungang ЦК фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

ЦК Ferries

Lianyungang ЦК Фери
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Lianyungang ЦК Ferries билети
меѓу Инчеон (Јужна Кореја) и Pyeongtaek и Lianyungang (Кина).

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Lianyungang ЦК Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

Забелешка: Ferryto.com не се во можност да ви понуди Lianyungang ЦК ферибот билети во тоа време. Ве молиме користете го моторот резервации на левата страна за да книга вашиот Инчеон / Pyeongtaek и Lianyungang ферибот билет со алтернатива ферибот услуга.

За Lianyungang ЦК Фери

Lianyungang ЦК Ferries обезбеди ферибот услуга на патувањето до и од кинески пристаништа Pyeongtaek и Lianyungang и Јужна Кореја копното пристаништето Инчеон.

Lianyungang ЦК Ferries ферибот бродови се конвенционални фериботи со кабини, пловат во текот на ноќта и заминување секојдневно и кои пристигнуваат рано следното утро.

Lianyungang Ck Фери постапка Заминување

проверка

обработка на заминување не порано од 2.5 часа започнува пред заминувањето и завршува 1 час пред поаѓање. Затоа, патниците мора да биде шалтерот ферибот најдоцна во рок од два часа пред заминување во пополните формулар качување и картичка за заминување на формалностите околу патувањето.

Завршувањето пристигнување / заминување Картички

Додека картички доаѓањето потребни за да влезат во Кина се достапни на ферибот, тоа е полесно да го пополните во исто време како и заминување картичка Кореја пред да се качите.

карта на заминување (од Кореја) мора да бидат пополнети во Кореја, додека картичка доаѓањето за влез во Кина мора да бидат напишани на Chinesee карактери или англиски јазик. За информации за контакт на картичката на пристигнување, можете да внесете го името и телефонскиот број на местото каде што сте ќе останат на вашиот прв ноќ.

Царинска декларација

Царинската декларација области се наоѓаат од двете страни на контра инспекција заминување. Сите патници носи скапа стока или скапоцености (камери, рачни часовници, накит, крзно производи) се бара да даде изјава.

Кога прогласување, внесете го името на објектот, количина и цена на царинските форма и да ги презентираат и на точка и обичаи форма заедно. По прогласувањето е одобрен, се држи до документот за враќање патување.

Ако заминеме без царинска декларација, вашите вредности може да биде предмет на оданочување на враќање, како што ќе се смета како странски купувања. Патници со ништо да пријават да се обратите директно на шалтер инспекција.

имиграција Заминување

Чека во ред зад жолтата линија на контра инспекција заминување. Кога тоа е ти си на ред, го претстави пасош, бординг картата, и картичка заминување.

Се додека вашата виза е валидна, инспекторот не ќе поставуваат прашања и едноставно да се искорени вашиот пасош. карта на заминување ќе биде со печат и задржана од страна на инспекторот, и картичка доаѓањето ќе биде захефтана кон вашиот пасош. Чувајте ја картичката пристигнување за кога ќе се вратат и да поминат низ процесот на имиграција пристигнување.

Фери Заминување

Откако ќе помине инспекции, можете да внесете кој е ослободен од должноста да се купат алкохолни пијалаци, цигари и филмска камера.

ЦК бродска линија

ЦК Фери

ЦК Фери Објекти

ЦК Ferries

ЦК Фери внатрешни работи

ЦК Круз Фери

ЦК Ferries VIP Кабина

 


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Lianyungang ЦК Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Lianyungang ЦК Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Lianyungang ЦК Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Lianyungang ЦК Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Lianyungang ЦК Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club Lianyungang ЦК Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Lianyungang ЦК Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Lianyungang ЦК Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Lianyungang ЦК Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Lianyungang ЦК Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

Lianyungang ЦК Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Lianyungang ЦК Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Pyeongtaek и Lianyungang (Кина) и Инчеон (Јужна Кореја).

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од патеки на Lianyungang ЦК Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Кореја ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Lianyungang ЦК Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Lianyungang ЦК Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Lianyungang ЦК Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Lianyungang ЦК Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Заливот Гил во Caithness да се надеваме Свети Маргарет и Јужна Ronaldsay во Orkney.