Корзика Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Корзика Ferries нуди билет резервации евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
3.8 ѕвезди - врз основа 1,471 коментари

 

Корзика Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Корзика Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Корзика Ferries

Корзика Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Корзика Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Корзика фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на францускиот Олимпик Марсеј, Тулон и Ница и од италијанските пристаништа во Савона, Genova, Ливорно и Civitavecchia.

Резервации Корзика Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Корзика Ferries во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Корзика Ferries билети до и од францускиот пристаништа Марсеј, Тулон и Ница и од италијанските пристаништа во Савона, Генова , Ливорно и Civitavecchia онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Корзика Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Корзика Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Корзика Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од францускиот пристаништа Марсеј, Тулон и Ница и од италијанските пристаништа во Савона, Genova, Ливорно и Civitavecchia, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Корзика Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Корзика фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Корзика Ferries нуди фантастични цени до и од пристаништата на францускиот Олимпик Марсеј, Тулон и Ница и од италијанските пристаништа во Савона, Genova, Ливорно и Civitavecchia фериботи пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Корзика Ferries

Корзика Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Корзика Ferries билети
до и од пристаништата на францускиот Олимпик Марсеј, Тулон и Ница и од италијанските пристаништа во Савона, Genova, Ливорно и Civitavecchia онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Корзика Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Корзика Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Корзика Ferries

Корзика Ferries пристаништа се во L'ille Русе, Калви, Ajaccio, Propriano, Порто Векио и Бастија. Најкраткиот правци е помалку од четири часа со брз брод поврзете Ница со Calvi и Ливорно со Бастија.

Овие две линии се исто така најевтините оние. Уште еден краток пат води од Северна Сардинија пристаништето Santa Teresa di Gallura да Бонифацио во Јужна Корзика. Medmar користи за да се плови помеѓу Наполи и Порто Векио, но оваа линија desn't се чини дека да се управува повеќе.

Корзика Ferries

Корзика и Сардинија Ferries фериботи се маркетинг имиња кои се користат од страна на Корзика Ferries, Франција-базирани ферибот компанија која работи сообраќај до и од островите Корзика и Сардинија.

Корзика Ferries сме компанија ферибот кој започна услуги во 1967 под името на Корзика линија со ферибот Корзика Експрес. Од скромни почетоци на компанијата на своите прерасна во она што денес е лидер на пазарот на Корзика и Сардинија, како Корзика Ferries Сардинија Ferries.

Корзика Ferries се оператор премиерот ферибот на Западен Средоземното Море превоз на повеќе од 1 милиони патници годишно на нивни фериботи работи до и од Франција и Италија на Корзика, Сардинија и Елба.

Корзика Ferries работат 2 враќање правци од Италија во Сардинија и 10 правци се врати од Франција и Италија на Корзика, со вкупно до 13 премини на ден.

Флотата моментов се состои од бродови 14.

Поголемиот дел од нашите фериботи до Корзика и Сардинија понуди убав кабини, барови, самопослужување и a la carte ресторани, игротеката, базен, солариум и продавници.

Корзика Route Map

Во 1996 брзо ферибот Корзика Експрес отвори Ница пат на Корзика. На брза фериботи го направи можно за да влезат на пазарот помеѓу француската копното и Корзика. Таквите брзо ферибот е исто така се користи помеѓу Италија и Сардинија.

Нашиот нов ферибот: Мега Smeralda

Бродот, кој порано фестивалот боја, беше купен од норвешката компанија боја линии Патувања и преименуван Мега Smeralda од Корзика Ferries. Тоа е долга 171.50 28 м и м. Нејзината брзина се зголемува на 28 јазли. По повторното поставување во Пристан Megatechnica во Грција, тоа може да потрае 2000 560 патници и возила.

Бродот има 539 кабини и е удобно опремени (ресторани, бар, конференциски сали, игротеката, продавници и сл.) Поради својата големина, објекти и дизајн мега Smeralda е предводник на нашите превозот компанија.

Корзика Delux Кабина

Од јуни 13 2008 што пловел меѓу Италија и Сардинија, а од јуни 20 2008, исто така, меѓу Италија и Корзика. Мега Smeralda обезбедува Корзика Ferries со 14th бродот на својата флота.

Мега Експрес ферибот
Брзо во текот на денот (до 30.5 јазли), удобно во текот на ноќта (до 370 кабини) мега Експрес ферибот ви ги нуди сите удобности на еден голем брод, кој може да потрае до 2100 650 патници и возила. Уживајте во служба на одборот: a la carte ресторан, кафе, пицерија / тестенини, вклучена, базен, бар, видео игри, продавници.

На Classic Фери

Нашите класични фериботи Викторија Корзика и Сардинија Регина ви нудиме Патувања следниве погодности: кино, бутици, a la carte ресторан, кафе, базен, пријатни тргнува.

Како резултат на редовни и чести заминувања на Корзика шатл (Корзика Марина II) можете да изберете од широк спектар на заминување пати нуди флексибилност за вашите планови за патување.

Корзика Ресторанот

Бродот Сардинија Нова беше првата жолта ферибот за да се поврзете Ливорно и Olbia. Во 1987 флота беше надополнета од страна на "Сардинија Вера".

Фериботите Експрес

Брзиот траекти (37 јазли) ве однесе до Корзика и Сардинија во рекордно време!
На одборот ќе најдете еден бар, кафетеријата и бутици.

И рутите управувана од страна на Грималди линии од Civitavecchia најверојатно биле прекинати во 2011. Поголемиот дел од нашите фериботи до Корзика и Сардинија понуди убав кабини, барови, самопослужување и a la carte ресторани, игротеката, базен, солариум и продавници.

Корзика Фери

Во 2001 беа воведени Мега Експрес фериботи кои го направија разни нови правци можно меѓу Тулон и пристаништата на Ajacco, Калви, Иле Русе и Бастија.

Во 2004 на сите компании Корзика Ferries ферибот врши најголем дел од патниците на Корзика. 2004 исто така беше годината кога брод под знамето на компанијата, Мега Експрес III беше пуштена во употреба на пат кон Сардинија.

 


Најдобрите достапни Корзика Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Корзика Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Корзика Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Корзика Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Корзика Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Корзика Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Корзика Ferries.

Група, Училиште & Social Club Корзика Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Корзика Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Корзика Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Корзика Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Корзика Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Корзика Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Корзика Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Корзика Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од францускиот пристаништа Марсеј, Тулон и Ница и од италијанските пристаништа во Савона, Genova, Ливорно и Civitavecchia.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Корзика Ferries правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Корзика Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Корзика Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Корзика Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Корзика Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Корзика Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од пристаништата на францускиот Олимпик Марсеј, Тулон и Ница и од италијанските пристаништа во Савона, Genova, Ливорно и Civitavecchia. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот дестинации и мини крстарење дестинации како Ирска, Холандија, Италија, Шпанија, Данска и грчки острови.