ЦТН линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

ЦТН линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни ЦТН линија Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.2 ѕвезди - врз основа 394 коментари

 

ЦТН линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот ЦТН линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

ЦТН Тунис Ferries

ЦТН Тунис Ferries автомобил и патнички ферибот билети

резервации ЦТН Тунис Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за ЦТН Тунис фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на Bizerte, гени, Марсеј, Сфакс, Сус и Тунис.

Резервации ЦТН Тунис Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени ЦТН Тунис Ferries во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни ЦТН Тунис Ferries билети до и од пристаништата на Bizerte, гени, Марсеј, Сфакс, Сус и Тунис онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со ЦТН Тунис Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга ЦТН Тунис Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите ЦТН Тунис Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на Bizerte, гени, Марсеј, Сфакс, Сус и Тунис, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот ЦТН Тунис Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со ЦТН Тунис фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

ЦТН Тунис Ferries нуди фантастични цени до и од пристаништата на Bizerte, гени, Марсеј, Сфакс, Сус и Тунис фериботи пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

ЦТН Тунис Ferries

ЦТН Тунис Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга ЦТН Тунис Ferries билети
до и од пристаништата на Bizerte, гени, Марсеј, Сфакс, Сус и Тунис онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани ЦТН Тунис Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена ЦТН Тунис Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За ЦТН Тунис Ferries

ЦТН Ferries нуди редовни траекти меѓу Џенова во Италија и Марсеј во Франција во Тунис. ЦТН Тунис Ferries се дел од Тунис Навигација компанија специјализирана за патнички и товарен ферибот патување.

ЦТН нудат модерна и ефикасна флота од бродови. предводник на ЦТН е КФ Картагина што е огромен патнички ферибот може да носи повеќе од 2000 патници. Бродот може да се пофали со широк спектар на објекти кои се состои од три ресторани, три барови, базен, ноќен клуб, библиотека и игра област и соба на игри за деца.

ЦТН Тунис Ferries

CTN Ferries нуди редовни врски помеѓу Тунис пристаништа и Северна meditrranean пристаништа преку обезбедување на вас со најновите и модерен возен парк за патнички и товарен транспорт. ЦТН прилагодат на барањата на сообраќајот и во согласност со суштинските работи на квалитет, сигурност, брзина и точност е наведено од страна на надлежните органи.

C / F TANIT
Сите патници на брод TANIT имаат удобно, најлуксузниот и пријателска услуга. Само може да се патува и ќе најдете задоволство од комфор и луксуз нудат во своите огромни простори.

Изградба: Јужна Кореја
Датум на работа: јуни 2012
Должина: 212m
Ширина: 30m
Брзина: 27,5 јазли
Патниците капацитет: 3200 лица
Возила капацитет: 1060 возила.

Патувањето е дури и повеќе пријатни со објекти на располагање на одборот:
Информации - Почетна
доктор
ресторани
Ноќен бар, кафе бар, базен бар
Соба на игри за деца
Базен, детски базен, џакузи
Царински продавници.

ЦТН Route Map

Удобност
Сите патници од авионот on-board "CARTHAGE" патување со комфор, луксуз и пријателска услуга. Вие само треба да патуваат со неа еднаш да биде убеден дека нејзиниот комфор и луксуз се уникатни.

C/ F CARTHAGE
Изградба: Norvège
Датум на работа: juin 1999
Должина: 180m
Ширина: 27,50m
Брзина: 23,5 Noeuds
Патниците капацитет: 2208 лица
Возила капацитет: 666 возила.

Патувањето е дури и повеќе пријатни со достапни на одборот сместување: Информации - Accueil, доктор по медицина, ресторани, бар ноќ, кафе бар, бар писцина, Сал де Jeux прелива enfants, писцина, писцина enfants, џакузи, слободна Бутици должност.

М / В ULUYSSE
Изградба: Allemagne
Датум на работа: 1997
Должина: 161,5m
Ширина: 25,8m
Брзина: 20 Noeuds
Патниците капацитет: 100 лица
Возила капацитет: 128 remorques.

ЦТН Uluysse Фери

ЦТН Elyssa Фери

AMILCAR et ELYSSA
Изградба: Плаќа bas
Стекнување од страна на ЦТН: 1er trimestre 2010
Должина: 193 m
Ширина: 26 m
Брзина: 21,2 Nouds
Capacité en Remorques: 180 обединува roulantes
Capacité en conteneurs: 680EVP.


М / С EL KEF

Изградба: Japon
Датум на работа: 1982
Должина: 161,5m
Ширина: 23m
Брзина: 15,9 Noeuds.

ЦТН е основана во 1959 да работат врските меѓу пристаништата во Тунис и другите медитерански пристаништа, а потоа дополнително поле во Германија и земјите од Бенелукс, Италија и Шпанија.

ЦТН El Kef Ferry
Компанијата превезува патници преку фериботи до и од Тунис-Марсеј-Џенова. Компанијата се прошири и повеќе неодамна одлучи да се откаже од своите стари садови за повеќе еко-пријателски бродови.Најдобрите достапни ЦТН Тунис Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција ЦТН Тунис Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на ЦТН Тунис Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани ЦТН Тунис Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive ЦТН Тунис Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга ЦТН Тунис Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на ЦТН Тунис Ferries.

Група, Училиште & Social Club ЦТН Тунис Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со ЦТН Тунис Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен ЦТН Тунис Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани ЦТН Тунис Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на ЦТН Тунис Ferries ве молиме Кликни тука.

 

ЦТН Тунис Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

ЦТН Тунис Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива ЦТН Тунис Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од пристаништата на Bizerte, гени, Марсеј, Сфакс, Сус и Тунис.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци ЦТН Тунис Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега ЦТН Тунис Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ЦТН Тунис Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга ЦТН Тунис Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со ЦТН Тунис Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери ЦТН Тунис Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од пристаништата на Bizerte, гени, Марсеј, Сфакс, Сус и Тунис. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот дестинации и мини крстарење дестинации како Ирска, Холандија, Италија, Шпанија, Данска и грчки острови.