Lianyungang ЦК Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Lianyungang ЦК Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
4.3 ѕвезди - врз основа 86 коментари

Lianyungang ЦК Ferries

Lianyungang ЦК Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Lianyungang ЦК Ferries нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаништето Инчеон и кинески пристаништа на Pyeongtaek и Lianyungang

Резервации Lianyungang ЦК Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите Lianyungang ЦК Ferries цените во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Lianyungang ЦК Ferries билети до и од книгата Lianyungang ЦК Ferries билети меѓу Кина и Јужна Кореја.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Lianyungang ЦК Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Lianyungang ЦК Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Lianyungang ЦК Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Lianyungang ЦК Ferries билети меѓу Pyeongtaek и Lianyungang (Кина) и Инчеон (Јужна Кореја), вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Lianyungang ЦК Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Lianyungang ЦК фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

DAEA Експрес Испраќање

ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries билети
до и од Бусан, Fukuoka, Tsushima, Ulleungdo и Поханг.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. На ferryto.co.kr нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

Забелешка: Ferryto.co.kr не се во можност да ви понуди ДАЕ-а Експрес Испраќање ферибот билети во тоа време. Ве молиме користете го моторот резервации на левата страна за да книга вашиот Бусан, Fukuoka, Tsushima, Ulleungdo и Поханг ферибот билет со алтернатива ферибот услуга.

За ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries

ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries обезбеди крстарење и брзина ферибот услуга до и од Бусан, Fukuoka, Tsushima, Ulleungdo и Поханг.

За посетителите на буџетот или за оние кои едноставно имаат чувство на авантура и некое време во изобилие, патување по копно меѓу Јапонија и Европа или Азија може да биде атрактивна алтернатива на воздушниот сообраќај.

Иако е потребно време за патување често може да биде значително подолго, патување со брод генерално е многу поевтино од цената на летање, со директни врски на располагање меѓу неколку големи јапонски порта-градови и Кина, Кореја и Русија.

Многу од овие меѓународни ферибот услуги се многу популарни и однапред резервации се препорачува. Резервации може да се направи преку големи туристички агенции во Јапонија, директно со ферибот компанија или во вашата пристаништето на поаѓање.

Бусан Фери терминал

Постојат два ферибот терминали се наоѓа во близина на канцеларијата за имиграција. Од станица Jungangdong, одете на излезот 12 и одиме кон контејнерите видливи по патот и крстот на големи улица.

За да најдете на Фери терминал продолжете право и да се сврти право минатото канцеларија на имиграцијата; на терминалот е за 150m на патот.

За да најдете Фери терминал Coastal (домашни заминувања), не одат кон канцеларијата на имиграцијата. Наместо тоа, завртете десно и одиме 200m по должината на брегот на големата зграда на левата страна.

Првиот кат кабини во Меѓународниот Фери терминал продава билети за ноќ фериботи до три јапонски градови: Fukuoka (двупосочен W152, 000, заминува 10.30pm, пристигнува 6am); Shimonoseki (двупосочен W161, 000 да W608, 000, заминува 8pm, пристигнува 8am); и Осака (двупосочен W237, 000, заминува 4pm, пристигнува 10am).

DAEA Потврда за прием

На кусата посета на Фукуока на hydrofoils Коби или Буба, одете на 2nd подот. Постојат пет дневни заминувања (двупосочен W171, 000, три часа, заминува 8.45am, 10am, 2pm, 3pm и 3.45pm) и дополнителни заминување во петокот наутро (9.30am). Додај данок W2600 заминување за сите меѓународни патувања.

Фери терминал крајбрежниот се справува со домашните заминувања во Goeje Остров: Gohyun (еден начин W19, 700, 75 минути, заминува 10.30am, 12.30pm, 2.30pm, 4.30pm и 5.45pm); Okpo (еден начин W19, 200, 55 минути, заминува 6.30am, 9am, 11am, 1pm и 3pm); и Jangseungpo (еден начин W19, 200, 45 минути, заминува 8am, 10am, пладне, 2pm, 4pm, 5pm и 6pm). Постои една заминувањето на ден (освен недела) за Jeju Остров (еден начин W36, 000, заминува 7pm, пристигнува 6am).


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобрите Дае гаранција Експрес Испраќање Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ДАЕ-а цената на билетот Експрес Испраќање фериботи и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ДАЕ-автомобил или патнички ферибот билет Експрес Испраќање Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries - Ferryto.co.kr понуди посветен личен и достапен ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани ДАЕ-а групни патувања тим Експрес Испраќање Ferries ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Fukuoka (Hakata) во Јапонија и Пусан во Кореја.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се поврзеш со тимот на Кореја за грижа за корисници на ferryto.co.kr

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.co.kr вие сте во можност да се добие живо ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries цените на билетите, достапност проверка, погледнете фериботи временски рокови и книга ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.co.kr е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со ДАЕ-а Експрес Испраќање Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Lianyungang ЦК Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Заливот Гил во Caithness да се надеваме Свети Маргарет и Јужна Ronaldsay во Orkney.