Dalong Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Dalong Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
3.8 ѕвезди - врз основа 47 коментари

Dalong Ferries

Dalong Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Dalong Ferries нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаниште Longyan и кинеската пристаниште Pyeongtaek

Резервации Dalong Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите Dalong Ferries цените во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Dalong Ferries билети до и од книгата Dalong Ferries билети меѓу Кина и Јужна Кореја.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Dalong Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Dalong Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Dalong Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Dalong Ferries билети меѓу Pyeongtaek (Кина) и Longyan (Јужна Кореја), вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Dalong Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Dalong фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Dalong Фери логото

Dalong Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Dalong Ferries билети
меѓу Longyan (Јужна Кореја) и Pyeongtaek (Кина).

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Dalong Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

Забелешка: Ferryto.com не се во можност да ви понуди Dalong ферибот билети во тоа време. Ве молиме користете го моторот резервации на левата страна за да книга вашиот Longyan / Pyeongtaek ферибот билет со алтернатива ферибот услуга.

За Dalong Ferries

Dalong Ferries обезбеди ферибот услуга на патувањето до и од кинескиот пограничен град Pyeongtaek и Јужна Кореја копното пристаниште Longyan.

Dalong Фери поврзат Pyeongtaek и Longyan пристаништето во Rongcheng во градот Yantai. Dalong работат три патувања во текот на ноќта во секоја насока неделно едрење Pyeongtaek во вторник, четврток и сабота. Нема заминувања во неделите.

Dalong Ferries ферибот бродови се конвенционални фериботи со кабини, пловат во текот на ноќта и заминување секојдневно и кои пристигнуваат рано следното утро. На одборот, фериботите имаат тенденција да се прифати валутата на нивната земја за шопинг, вендинг машини, итн, како и американскиот долар.

Dalong Ferries постапка Заминување

проверка

обработка на заминување не порано од 2.5 часа започнува пред заминувањето и завршува 1 час пред поаѓање. Затоа, патниците мора да биде шалтерот ферибот најдоцна во рок од два часа пред заминување во пополните формулар качување и картичка за заминување на формалностите околу патувањето.

Завршувањето пристигнување / заминување Картички

Додека картички доаѓањето бара да влезе во Јапонија се достапни на ферибот, тоа е полесно да го пополните во исто време како и заминување картичка Кореја пред да се качите.

карта на заминување (од Кореја) мора да бидат пополнети во Кореја, додека картичка доаѓањето за влез во Јапонија мора да бидат напишани на Chinesee карактери или англиски јазик. За информации за контакт на картичката на пристигнување, можете да внесете го името и телефонскиот број на местото каде што сте ќе останат на вашиот прв ноќ.

Царинска декларација

Царинската декларација области се наоѓаат од двете страни на контра инспекција заминување. Сите патници носи скапа стока или скапоцености (камери, рачни часовници, накит, крзно производи) се бара да даде изјава.

Кога прогласување, внесете го името на објектот, количина и цена на царинските форма и да ги презентираат и на точка и обичаи форма заедно. По прогласувањето е одобрен, се држи до документот за враќање патување.

Ако заминеме без царинска декларација, вашите вредности може да биде предмет на оданочување на враќање, како што ќе се смета како странски купувања. Патници со ништо да пријават да се обратите директно на шалтер инспекција.

имиграција Заминување

Чека во ред зад жолтата линија на контра инспекција заминување. Кога тоа е ти си на ред, го претстави пасош, бординг картата, и картичка заминување.

Се додека вашата виза е валидна, инспекторот не ќе поставуваат прашања и едноставно да се искорени вашиот пасош. карта на заминување ќе биде со печат и задржана од страна на инспекторот, и картичка доаѓањето ќе биде захефтана кон вашиот пасош. Чувајте ја картичката пристигнување за кога ќе се вратат и да поминат низ процесот на имиграција пристигнување.

Фери Заминување

Откако ќе помине инспекции, можете да внесете кој е ослободен од должноста да се купат алкохолни пијалаци, цигари и филмска камера.

 

Dalong Фери Вечера

Dalong Фери Магазин

 


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Dalong Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Dalong Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Dalong Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Dalong Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Dalong Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club Dalong Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Dalong Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Dalong Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Dalong Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Dalong Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

Dalong Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Dalong Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Pyeongtaek (Кина) и Longyan (Јужна Кореја).

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Dalong Ferries правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се поврзеш со тимот на Кореја за грижа за корисници на ferryto.co.kr

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Dalong Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Dalong Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Dalong Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Dalong Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Заливот Гил во Caithness да се надеваме Свети Маргарет и Јужна Ronaldsay во Orkney.