Евротунел возови - Автомобил билети за воз

Евротунел Возовите нуди билет резервации евтин автомобил за воз цена споредба билет за воз реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Евротунел возови билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.3 ѕвезди - врз основа 9,247 коментари

 

Евротунел возови Билети - Евтини билети за воз и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Евротунел Воз билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн сервис билет резервација Евротунел Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот Евротунел билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Евротунел

Евротунел автомобил и патнички билети за воз

Евротунел билет резервации, воз возни редови и патнички информации за Евротунел tavelling до и од Folkestone, Англија и Кале, Франција.

Резервации Евротунел билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите Евротунел цените во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Евротунел билети до и од Folkestone, Англија и Кале, Франција онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг патување во странство или празник пауза во Folkestone, Англија и Кале, Франција патуваат со Евротунел е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Евротунел билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Евротунел премин информации и временски рамки за сите tavellings до и од Folkestone, Англија и Кале, Франција, вклучувајќи информации за пристаништа на возот и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот патување со воз Евротунел.

Ако се патува во Folkestone, Англија и Кале, Франција потоа книгата премин воз со Евротунел и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Евротунел нуди фантастични цени до и од Folkestone, Англија и Кале, Франција воз пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Евротунел Ле шатлот возови

Евротунел
Цените на билетите и Резервации


Книга Евротунел билети
до и од Folkestone, Англија и Кале, Франција онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни билет за воз.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и, за разлика од другите, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Евротунел пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена и книга вашиот Евротунел билет за воз безбедно на интернет ве молиме користете го формуларот воз резервации во реално време на левата страна.

Евротунел шатл возови

за Евротунел

Евротунел возови со голема брзина канал поврзете Folkestone во Англија до Кале во Франција во само 35 минути. Со до 6 заминувања на час и директен пристап автопатот, да заштедите време и пари. Книга на интернет или, ако се комерцијални превозникот, контактирајте со нас за да отворите сметка!

Искуство Евротунел

Опуштете се во удобноста на вашиот сопствен автомобил за најбрзо преминување на канал: Folkestone за Calais само 35 минути.

Евротунел е лесно да се резервира, лесен за употреба. Нашата веб страна е едношалтерски систем за сите ваши потреби за патување со големи цени вредност-за-пари почнувајќи од само £ 49. Да го добиете најдоброто цени, на почетокот и да патуваат во помирна пати.

Преземање на вашиот сопствено возило на континентот, ви дава флексибилност и слобода за вистински да уживате во вашиот одмор далеку.

Потребни се само неколку минути за 35 Евротунел да шатл од Folkestone за Calais, правејќи го најбрзо премин канал. Што значи дека ќе трошат помалку време се стигне до таму и повеќе време за уживање во вашата конечна дестинација.

Без грижи за немирното море или силни ветрови одложува своето патување, можете да седат назад и да се релаксираат знаејќи дека Евротунел е најсигурен начин да се премине на каналот.

Евротунел возови

Преземање на Вашето возило на Евротунел

Без оглед на типот на возилото ќе се вози, вие сте добредојдени да ги користат Евротунел.

Автомобили - Преземање на вашиот автомобил на Евротунел не можеше да биде полесно. Само мислам, нема повеќе грижи или аргументи поради, како што играчки може да се земе или што да направам во врска со вашето куче - можете да ги земе! Кажете им збогум на вишок обвиненија багаж за вашиот голф клубови или ски опрема - само се вчита на вашиот влезната врата и отпакувајте во вашата дестинација.

Сите Евротунел треба да знаете кога ќе се направи вашата резервација, е дали вашиот автомобил е повисока од 1.85 метри, така што Евротунел одвои простор на една палуба превоз за вас. Една третина од секој Евротунел шатл е посветен на еден палуби, кои се двојно повисока внатре како вагоните двојно палубата. Тие се користат за тренери, приколки и возила кои се премногу високи да излегуваме на двојно палуби. Не постои никаква разлика во цената - па можете слободно да се донесе циклуси, кутии за покрив - или нешто што ќе можат легално и безбедно да се стави на вашиот покрив!

Ако имате спортски автомобил или ниски возила - нема проблем. Можете да се вози директно на и надвор летала Евротунел е без да се грижиш рампи или испакнатини.

Жалиме што ТНГ и двоен погон возила не можат да се превезуваат со Евротунел од безбедносни причини.

Каравани, Campervans и Влечни возила - Исто како лесна и едноставна како преземање на вашиот автомобил. Нема потреба да се грижите за оставајќи го возилото без надзор, како да останете со вашето возило целата премин.

Каравани се натоварени на еден вагони палуба. Овие вагони се користат за приколки, автобуси и секое возило што е премногу висок за да излегуваме двојно палуби. Влезот на овие вагони е многу поширок од вагоните двојно палубата, па имате доволно простор за лесно маневрирање вашиот автомобил и караван низ.

Евротунел го прифаќаат приколки, campervans и носење на фиксни LPG резервоари за домашни услуги (готвење, ладење, греење и сл), иако на апаратот мора да биде исклучен пред да се качите и во текот на премин. Тенк до 47kg може да се врши, но тоа мора да биде помал од 80% полн. За ваша безбедност и за безбедноста на другите, ќе треба да се демонстрира ова пред да патуваат.

Мотори - Веќе уживаат во слободата на патот и способноста да се избегнат повеќето одложувања и редици сообраќај. Тоа е причината зошто Евротунел треба да биде вашиот природен избор при преминувањето на каналот. Тоа е најбрзиот директна рута меѓу отворените патишта на Велика Британија и на континентот.

Имајќи мотор значи дека ќе плати само половина од цената на автомобилот. Нашата цена структура овозможува да бидат во контрола! Можеш да одбереш она што е најважно за вас - може да се патува со помалку зафатен време од денот да се заштедат пари? Дали сакате да се обезбеди да имаат флексибилност за да се промени вашата резервација без трошоци ако вашите планови промени? Не заборавајте, колку порано се резервира, толку повеќе ќе заштедите.

Од безбедносни причини, се качија на задната страна на шатл и ќе остане со вашиот мотор во текот на патувањето. Нема потреба да се грижите за безбедноста на вашите лични предмети, или мускулест се нагоре за време на транспортот. Едноставно паркираат вашиот мотор на својот штанд, се релаксираат и да се водат твоите нозе за 35 минути патување.

Интернат со велосипед - А најмногу од 6 велосипедисти и нивните циклуси може да се врши на било заминување. Ако ви требаат повеќе информации за тоа како да се организира патување за една поголема група тогаш контактирајте со Евротунел Велика Британија билети служба.

Циклус служба Евротунел работи седум дена во неделата вршење циклуси на специјално адаптирани приколки и велосипедистите во пространа удобно минибус. Преминувањето преку тунелот под Ла Манш се 35 минути платформа на платформа. Со одлука на возачот, и во зависност од обемот на сообраќај на ден, може да биде во можност да ги искористат предностите на објекти во терминал зграда во Folkestone или Кале / Coquelles (во зависност од насоката на патувањето).

Откако во Франција ќе се падна на паркингот на Центарот амбасадор, до дизајнер Излезни центар Marques авенија. Ве молиме да го состави во овој паркинг се приклучите на на вашето враќање. За возрасни и деца, цената е иста и се состои од циклусот. Децата кои го придружуваат родителите на детско седиште патуваат бесплатно. Тандеми се обвинети од страна на бројот на местата, окупирана или не. цените циклус приколка зависат од големината.

Патници со посебни потреби - Ако вие или некој од вашите патници се помалку работоспособно, имаат ограничена мобилност или бараат инвалидска количка, а потоа патувал со Евротунел е идеален за вас. Од кои влегуваат во терминал за да се вози од воз во Франција ќе може да остане во удобноста на вашата сопствена возило. Ако одберете да ја посетите нашата терминал зграда, има доволно места за паркирање со посебни потреби и на целата зграда е за сите на едно ниво без скали. Еднаш внатре ќе најдете лесен пристап до нашите продавници, Село храна, тоалети и ниско ниво на телефонски говорници.

Ако имате значка со посебни потреби, ве молиме бидете сигурни дека тоа е изложен во вашето возило. Дозволете ни да знаеме кога ќе се провери само преводи во Ако вие или некој од вашите патници користи инвалидска количка или треба помош со мобилноста на одборот. Кога возите на ленти интернатот следи правецот означен со надземни знаци со посебни потреби и ќе се качиме во предниот дел на шатл. Ова е од безбедносни причини, така што, во случај на вонредна состојба на нашите вработени на-табла ќе знае каде сте и ќе биде во можност да ви помогне.

Регистрирани Водич кучиња - Евротунел знаат важноста на независноста и мобилноста што куче водич може да понуди, тоа е причината зошто тие им овозможуваат на сите регистрирани водич кучиња да патуваат бесплатно. Кога правите вашата резервација, ве молиме бидете сигурни дека ќе ни кажете ако имате куче водич, како што ние се уште ќе треба да му се резервира во системот за патување и да бидете сигурни дека вашиот пес е во согласност со прописите утврдени во рамките на миленичиња шема патување.


Најдобрите достапни Евротунел билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Евротунел билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Евротунел билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Евротунел до или од Folkestone, Англија и Кале, Франција, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Евротунел билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Евротунел билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група воз патување на Евротунел.

Група, Училиште & Social Club Евротунел билет резервации

Намалена Група Патување со Евротунел - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Евротунел група и тренер партија воз патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна стапки до и од Folkestone, Англија и Кале, Франција.

Нашите специјализирани Евротунел групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена група патување стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе, а во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Евротунел молам Кликни тука.

 

Евротунел комерцијални возила, товар и товар фериботи

Евротунел Комерцијални Возила и товар

железничка логистика нудат лични и прифатлива Евротунел товар и товар резервација услуга до и од Folkestone, Англија и Кале, Франција.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни железничка логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Евротунел правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила премин воз молам Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Евротунел во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Евротунел цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички Евротунел билети до и од Folkestone, Англија и Кале, Франција во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн билет за воз во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи оператори европскиот воз меѓу кои и со Евротунел на повеќе од 1,200 железнички линии текот на Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот , балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Ferryto.com за најевтиниот воз цените на билетите ако земате краток крстот за автомобил воз Кале Франција, возот во Ирска или премин во Амстердам во Холандија. Ние исто така имаме воз нуди на повеќе далечни воз патување и мини крстарење дестинации како Шпанија, Данска и грчки острови.