Грималди Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Грималди Ferries нуди билет резервации евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
3.7 ѕвезди - врз основа 908 коментари

 

Грималди Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Грималди Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Грималди линии

Грималди линии автомобил и патнички ферибот билети

резервации Грималди линии билет, траект возни редови и патнички информации за Грималди линии едрење до и од пристаништата на Барселона, Валенсија, Тунис, Тангер, Малта, Патра, Porto Torres, Палермо и Трапани во Италија и Civitavecchia, Ливорно, Салерно, Венеција, Анкона .

Резервации Грималди линии билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Грималди линии во реално време и закажете најевтиниот достапни Грималди линии билети до и од пристаништата на Барселона, Валенсија, Тунис, Тангер, Малта, Патра, Porto Torres, Палермо и Трапани во Италија и Civitavecchia, Ливорно, Салерно, Венеција, Анкона онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Грималди линии е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Грималди линии автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите линии Грималди премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на Барселона, Валенсија, Тунис, Тангер, Малта, Патра, Porto Torres, Палермо и Трапани во Италија и Civitavecchia, Ливорно, Салерно, Венеција, Анкона, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Грималди линии ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Грималди Редовите и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Грималди линии нуди фантастични цени до и од пристаништата на Барселона, Валенсија, Тунис, Тангер, Малта, Патра, Porto Torres, Палермо и Трапани во Италија и Civitavecchia, Ливорно, Салерно, Венеција, Анкона ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Грималди линии

Грималди линии
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Грималди линии билети
до и од пристаништата на Барселона, Валенсија, Тунис, Тангер, Малта, Патра, Porto Torres, Палермо и Трапани во Италија и Civitavecchia, Ливорно, Салерно, Венеција, Анкона онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапна цена на билетите ферибот.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Грималди линии пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Грималди Редовите и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Грималди линии

Грималди линија плови со редовни заминувања на Барселона, Валенсија, Тунис, Тангер, Малта, Патра, Porto Torres, Палермо, Трапани од пристаништата во Civitavecchia, Ливорно, Салерно, Венеција, Анкона.

За време на летната сезона, таму е исто така неделно служба помеѓу Civitavecchia, Ливорно и Порто Векио Корзика.

Грималди линии

Сите линии Грималди се удобни и модерни бродови со големи патнички капацитети, многу кабини, апартмани и Пулман места.
Грималди линии Route Map

Грималди линии е лидер на превозот компанија за превоз на патници на автопати на морето.

Нашите Ro-Пакс и Круз Ferries се на новата генерација, брзо и удобно, а благодарение на квантитетот и квалитетот на нивните објекти на одборот, тие се обезбеди пријатен и забавен патување.

GLD линии е заеднички потфат меѓу Грималди Ferries И Луис Драјфус линии, две од најголемите сопственици на бродови во Европа.

GLD линии нудат редовни ферибот услуги меѓу пристаништата на Тулон Brégaillon и Civitavecchia Рим, кој поврзува две од најубавите Медитеранот обезбедување на алтернатива на трансалпскиот пренатрупани патишта.

Секој брод е опремен со пријателски и гостопримливи екипажот, ресторани за самопослужување, барови и други објекти од прва класа се очекува од една од водечките европски ферибот компании.

Во Грималди флота

М / Круз Рим / Барселона

Круз Фери нов концепт. 55,000 бруто тони, должина 225 метри, ширина 30.4 m, брзината 28 јазли. 411 климатизирани кабини со туш и тоалет, 50 помлади апартмани, апартмани 18 сопственикот, 150 места.

A la carte ресторан, ресторан кафетеријата авто-сервис, базен со бар и брза храна. Salone, диско, казино, спа, игри соба, детска соба, конференциска сала Smaila е. Бутици, мини маркет. Патнички капацитет: 2,300 - капацитет гаража: 3,000 m / s + 215 автомобили.

Грималди Рим / Барселона

Грималди Florencia

М / n Florencia

Florencia е ro / ресор на новиот дизајн и конструкција (која влезе услуги во ноември 2003) која лета на италијанското знаме и има брзина од 22.5 јазли.

Таа има 93 кабини поделени помеѓу внатрешните и надворешните, сите со приватни објекти, вклучувајќи 2 посебно дизајниран за двајца патници со ограничена подвижност.


М / Соренто

Соренто е ro / ресор на новиот дизајн и конструкција (која влезе услуги во ноември 2003) која лета на италијанското знаме и има брзина од 22.5 јазли.

Таа има 62 удобно полулегнал места и 93 кабини поделени помеѓу внатрешните и надворешните, сите со приватни објекти, вклучувајќи 2 посебно дизајниран за двајца патници со ограничена подвижност.

Грималди Соренто

Грималди Катанија

М / Катанија

Катанија е ro / ресор на новиот дизајн и конструкција (која влезе услуги во ноември 2003) која лета на италијанското знаме и има брзина од 22.5 јазли. Таа има 62 удобно полулегнал места и 93 кабини поделени помеѓу внатрешните и надворешните, сите со приватни објекти, вклучувајќи 2 посебно дизајниран за двајца патници со ограничена подвижност.


М / n Ikarus палата

На Ikarus палата е ro / ресор линии се користи на Мароко и има брзина од 27 јазли. Должина: 200.65 метри, ширина: 25.8 м.

Таа има многу објекти на одборот: воздух седишта 181 (ATS), 133 во кабини, 43 надвор кабини, 18 апартмани, 2 хендикепирани отворено кабини, диско, ескалатор, ресторан, брза храна, авто сервис бар, прва помош, простор за деца, сместување за домашни миленици, продавница-табла, слот машини, базени.

Грималди Ikarus палата

Грималди Зевс палата

М / Зевс палата

Патнички ферибот изградена во 2001, трансформиран во 2005. 28,000 бруто тони, должина 211.9 метри, ширина 25m, брзина 32 јазли. 202 кабини со клима уред, бања со туш и тоалет, 151 места.

Бар, ноќен клуб, ресторан и авто-сервис "à la carte", видео игра соба, продавница, соба на игри и базен со бар, здравствен центар. Гаража капацитет: 1.950m / s + 150 автомобили.


М / n Translubeca

Кои припаѓаат на класата Ханза, на Translubeca е брод кој нуди можност за удобно возење благодарение на својот голем надвор кабини, сите со приватни објекти, сателитска ТВ, клима уред.

На одборот исто така можете да најдете ресторан за самопослужување и драјвери салон.

Грималди Translubeca

 


Најдобрите достапни Грималди линии билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Грималди линии билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Грималди линии билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Грималди линии автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Грималди линии билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Грималди линии билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Грималди линии.

Група, Училиште & Social Club Грималди линии билет резервации

Намалена Група Патување со Грималди линии - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Грималди линии група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Грималди линии групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Грималди линии молам Кликни тука.

 

Грималди линии Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Грималди линии Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Грималди линии товар и товар фериботи резервација услуга до и од пристаништата на Барселона, Валенсија, Тунис, Тангер, Малта, Патра, Porto Torres, Палермо и Трапани во Италија и Civitavecchia, Ливорно, Салерно, Венеција, Анкона.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Грималди линии правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Грималди линии во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Грималди линии цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Грималди линии автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Грималди линии во текот на 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Грималди линии фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од пристаништата на Барселона, Валенсија, Тунис, Тангер, Малта, Патра, Porto Torres, Палермо и Трапани во Италија и Civitavecchia, Ливорно, Салерно, Венеција, Анкона.