Hanil Експрес Ferries Джеджу Ајленд Патнички и автомобили Фери Билети

Hanil Експрес фериботи резервации ферибот билет, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
3.8 ѕвезди - врз основа 62 коментари

Hanil Експрес Ferries

Hanil Експрес Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Hanil Експрес Ferries нудат редовни закажани брза поморска врска меѓу корејски копното пристаниште Вандо, Chuja и Джеджу Ајленд со повеќе неделни полетувања на фериботите од Hanil Експрес за да го Вандо и Джеджу островот да Chuja

Резервации Hanil Експрес Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Hanil Експрес фериботи во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Hanil Експрес Ferries билети до и од Джеджу Ајленд со повеќе неделни полетувања на фериботите од Hanil Експрес да Вандо и Chuja да Джеджу Ајленд онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Hanil Експрес Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Hanil Експрес Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Hanil Експрес Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од Джеджу Ајленд, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Hanil Експрес Ferries ферибот патување .

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Hanil Експрес фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 Hanil Експрес Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Hanil Експрес Ferries билети
до и од Вандо, Chuja и Джеджу Ајленд.

Hanil Експрес Ferries нудат редовни закажани брза поморска врска меѓу корејски копното пристаниште Вандо, Chuja и Джеджу Ајленд. Со вашата резервација Джеджу Ајленд Hanil Експрес ферибот билет онлајн однапред ferryto.com вие секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Hanil Експрес Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Hanil Експрес фериботи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете резервации форма лево.

За Hanil Експрес Ferries

Hanil Експрес Ferries обезбеди ферибот служба помеѓу Вандо на копното Јужна Кореја, Chuja и популарната Джеджу Ајленд.

Одборот нивните три модерни фериброд ќе уживате во сите удобства вообичаено се очекува на поголем Круз Фери брод.

Hanil Експрес автомобили Ferries може да се пренесе и патници и до 800 200 возила на секоја едрење оперативен премини меѓу Вандо, Chuja и Джеджу Ајленд.

Hanil Експрес ферибот услуги на УНЕСКО назначени светското природно наследство на УНЕСКО Джеджу островот се достапни заминување од Вандо. Постојат фериботи достапни за превоз на патници и автомобили.

А патувањето на ферибот во Джеджу островот им овозможува на туристите да уживате во прекрасната глетка океанот, заедно со прекрасен изгреви и залези. Hanil Експрес фериботи нудат различни цените опции за Джеджу Ајленд.

Hanil Експрес ферибот

Hanil Експрес ферибот возни редови и Пат

Hanil Експрес Ferries работат две автомобил со патнички фериботи, а еден патник само со голема брзина ферибот меѓу Вандо, Chuja и Jeju Остров. Постојат до четири автомобил ферибот заминување / пристигнување на ден, како и четири голема брзина патнички само патувања секој ден од неделата.

Hanil Експрес Вандо на Jeju Фери

Hanil Експрес ферибот Route Map

 
Траект
име
Едрење Распоред Пловидба
датум
No
Едрење ден
Пловидба
Часа
Hanil
автомобил
Ferry 1

Поаѓање од Wando 15: 30 →
Пристигнување во Jeju 18: 20

Секојдневно Са, Сонцето Околу
2hr 50min

Поаѓање од Jeju 08: 20 →
Arrival at Wando 11:10

Hanil
сина
Narae
Поаѓање од Wando 09: 00 →
Пристигнување во Jeju 10: 40
Секојдневно 2nd Wed Околу
1hr 40min
Поаѓање од Jeju 12: 00 →
Arrival at Wando 13:40
Поаѓање од Wando 15: 00 →
Пристигнување во Jeju 16: 40

Поаѓање од Jeju 17: 50 →
Arrival at Wando 19:30

Hanil
автомобил
Ferry 3
Поаѓање од Wando 08: 00 →
Пристигнување во Jeju 13: 00
Секојдневно 2rd Wed Околу
5hr
Поаѓање од Jeju 14: 00 →
Пристигнување во Wando 19: 00

Важно: Ве молиме телефонирајте Вандо Порт патнички терминал: + 82 61---550 6000 да се потврди и распоредот на ден пред вашето заминување како што може да се менува или да се побива поради локалните временски услови и други непредвидени околности.

На Hanil Експрес Ferries ќе се најде слободна царинска продавница продажба на голем избор на парфеми, цигари, пиво, вино, дух, слатки и облека по многу поволни цени. Вие исто така ќе ги најдете сите кои се очекуваат од модерната ден ферибот погодности.

постапка заминување

Бидејќи тоа е домашните туристички, Процедурите за резервирање се прилично едноставни. Прошетка на патниците се бара да се дојде до патничкиот терминал најмалку 30 минути пред поаѓање. Патниците доведување возила се бара да се дојде до соодветните порта заминување барем 2 3-часа пред заминувањето за нота издавање и интернат.

Должност Слободен Референци

Посетители со заминување авионски билети може да купуваат во продавници бесцарински достапни на одберете терминали, но се препорачува да ги завршат процедурите интернат час пред времето на поаѓање како бесцарински продавници може да се влезе само откако ќе бидат завршени постапки интернат. Кредитни картички, како и американски долари и јапонскиот јен се прифаќаат.

Hanil ExpressFerry disembrcation

Иако постојат голем број на ресторани и кафулиња се наоѓа во внатрешноста на бродот, посетителите може да се донесе заедно некои грицки на своите. Мобилни телефони се дозволени на одборот. Но, имајте во предвид дека се должи на ограничен опфат на мобилен телефон, батеријата ќе се исцеди многу побрзо.

Резервации на билети

Резервации може да се направи на ферибот терминал или на интернет www.ferryto.com од три месеци до еден ден пред заминување (колку што места се на располагање). Секој кој сака да се донесе врз нивниот автомобил ферибот мора да се регистрирате за услугата при носење на самата резервација на билети. Кога со правење на резерва, ве молиме наведете вашиот англиски име, како што се појавува на вашиот пасош, телефонски број и ако тоа го побара вашето патување маршрутата. процедури за резервација се завршени и гарантира кога целосната уплата.

МНОГУ ВАЖНО: Патниците кои не се граѓани Кореја и кои не се веќе во Кореја може само да се направи резервација преку интернет www.ferryto.com. Цената на билетите купени онлајн се фактурирани во изборот на патниците GBP £ или УСД $.


Најдобрите достапни Hanil цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Hanil Експрес Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Hanil Експрес Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Hanil Експрес Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Hanil Експрес Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Hanil Експрес Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Hanil.

Група, Училиште & Social Club Hanil Експрес Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Hanil Експрес Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Hanil Експрес Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Hanil Експрес Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Hanil Експрес Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Hanil комерцијални возила, товар и товар фериботи

Hanil Експрес Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Hanil Експрес Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од Албанија за прв брза поморска врска со неколку неделни полетувања на фериботите од Вандо да Chuja и Вандо да Джеджу Ајленд

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Hanil Експрес Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Hanil во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Hanil Експрес Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Hanil Експрес Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Hanil Експрес Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Hanil Експрес Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Заливот Гил во Caithness да се надеваме Свети Маргарет и Јужна Ronaldsay во Orkney.