Грција Медитеранот линии

Грција Медитеранот линии автомобил и патнички ферибот билети

резервации Грција Медитеранот линии билет, траект возни редови и патнички информации за Грција Медитеранот линии едрење до и од грчкото копно и грчки острови за Бриндизи, Патрас, Paxi, Zanti, Cefalonia и Крф.

Резервации Грција Медитеранот линии билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Грција Медитеранот линии во реално време и закажете најевтиниот достапни Грција Медитеранот линии билети до и од грчкото копно и грчки острови за Бриндизи, Патрас, Paxi, Zanti, Cefalonia и Крф онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Грција Медитеранот линии е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Грција Медитеранот линии автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Грција Медитеранот линии премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од грчкото копно и грчки острови за Бриндизи, Патрас, Paxi, Zanti, Cefalonia и Крф, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Грција Медитеранот линии ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Грција Медитеранот линии и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Грција Медитеранот линии нуди фантастични цени до и од грчкото копно и грчки острови за Бриндизи, Патрас, Paxi, Zanti, Cefalonia и Крф ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Грција Медитеранот линии

Грција Медитеранот линии
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Грција Медитеранот линии билети
до и од грчкото копно и грчки острови за Бриндизи, Патрас, Paxi, Zanti, Cefalonia и Крф онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Грција Медитеранот линии пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на билетот Грција Медитеранот линии и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Грција Медитеранот линии

Грција Медитеранот линии нуди ферибот премини од Италија до Грција. линии ферибот отстапи од Италија за грчкото копно, како и разни грчки острови.

Многу од премините отстапи од Бриндизи и плови на различни точки во Грција. Од Бриндизи, постојат ферибот премини во градот Патрас, Игуменица, Крф, Paxi, и Кефалонија.

Грција Медитеранот линии

Од Бриндизи, постојат ферибот премини во градот Патрас, Игуменица, Крф, Paxi, и Кефалонија. Не сите премини се достапни во текот на годината, но сите се понудени во текот на врвот пати одмор.

Грција Медитеранот линии услуги овој пат колку што е шест пати неделно во текот на сезона. Вкупното траење за патување Бриндизи во градот Патрас е 16 часа, 30 минути.

Од Бриндизи да Игуменица, постојат и услуги на сите во текот на годината, три пати неделно во не-празник месеци, и до шест пати неделно во врвот празник месеци. Времетраењето на патувањето на ферибот е околу 9 часа, 30 минути.

Од Бриндизи на Крф, пловидбите се достапни шест пати неделно во месеците јули и август, сепак еднаш шпицот на летната сезона е завршена, пловидбите се намали на еден до два пати месечно во текот на зимата. Вкупното траење за ова патување трае 12 часа, 45 минути.

Бриндизи до Кефалонија, како Крф, има пловидбите поминуваат шест пати неделно во текот на август, но еднаш на зимските месеци во собата, премини се намали на само четири до пет пати во период од еден месец. Ферибот премини на овој пат, исто така може да биде предмет на временските услови и потребите на клиентите. Преминот е 14 часа, 30 минути, во траење.

HML Route Map

Грција Медитеранот линија фериботи од Бриндизи да Paxi се достапни само од јуни до септември, со број на премини зависи од временските и побарувачката. Во текот на август, сепак, премини се зголеми на две пловидбите поминуваат неделно. Вкупното време за овој пат е 19 часа, 30 минути.

HML е основана во 1901 во Цариград, Турција, од страна на двајца браќа од јонскиот остров Cefallonia. Компанијата во тоа време беше работат бродови поврзува пристаништата на Црното Море со Цариград, Солун, Волос, Пиреја и други пристаништа во Јадранското Море.

 


Најдобрите достапни Грција Медитеранот линии билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Грција Медитеранот линии билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Грција Медитеранот линии билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Грција Медитеранот линии автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Грција Медитеранот линии билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Грција Медитеранот линии билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Грција Медитеранот линии.

Група, Училиште & Social Club Грција Медитеранот линии билет резервации

Намалена Група Патување со Грција Медитеранот линии - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Грција Медитеранот линии група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Грција групни патувања тим Медитеранот линии ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Грција Медитеранот линии молам Кликни тука.

 

Грција Медитеранот линии Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Грција Медитеранот линии Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Грција Медитеранот линии товар и товар фериботи резервација услуга до и од грчкото копно и грчки острови за Бриндизи, Патрас, Paxi, Zanti, Cefalonia и Крф.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од патеки на Грција Медитеранот линии сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Грција Медитеранот линии во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цените Грција Медитеранот линии на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Грција Медитеранот линии автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Грција Медитеранот линии во текот на 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Грција Медитеранот линии фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од грчкото копно и грчки острови за Бриндизи, Патрас, Paxi, Zanti, Cefalonia и Крф.