Ирска Ferries

Ирска Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Ирска Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Ирска фериботи и да отпатуваат до и од ирската ферибот пристаништа на Даблин, Корк и Rosslare во Белфаст, Cairnryan, Cherbourg, Dun Laoghaire, Fishguard, Holyhead, Остров на Човекот, Larne, Ливерпул, Pembroke , Roscoff, Странрар, На национално или европско и Troon.

Резервации Ирска Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Ирска Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Ирска Ferries билети до и од ирската ферибот пристаништа на Даблин, Корк и Rosslare во Белфаст, Cairnryan, Cherbourg, Dun Laoghaire, Fishguard, Holyhead, Остров на Човекот, Larne, Ливерпул, Pembroke, Roscoff, Странрар, на национално или европско и Troon онлајн со инстант потврда.

Патување Ирска Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Ирска Ferries билети до и од ирската ферибот пристаништа на Даблин, Корк и Rosslare во Белфаст, Cairnryan, Cherbourg, Dun Laoghaire, Fishguard, Holyhead, Остров на Човекот, Larne, Ливерпул, Pembroke, Roscoff, Странрар, На национално или европско и Troon онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Ирска Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од ирската ферибот пристаништа на Даблин, Корк и Rosslare во Белфаст, Cairnryan, Cherbourg, Dun Laoghaire, Fishguard, Holyhead, Остров на Човекот, Larne, Ливерпул, Pembroke, Roscoff , Странрар, на национално или европско и Troon вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Ирска Ferries ферибот патување.

Ако се патува во ирската ферибот пристаништа на Даблин, Корк и Rosslare во Белфаст, Cairnryan, Cherbourg, Dun Laoghaire, Fishguard, Holyhead, Остров на Човекот, Larne, Ливерпул, Pembroke, Roscoff, Странрар, На национално или европско и Troon потоа книгата ферибот премин со Ирска фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Ирска Ferries нуди фантастични цени до и од ирската ферибот пристаништа на Даблин, Корк и Rosslare во Белфаст, Cairnryan, Cherbourg, Dun Laoghaire, Fishguard, Holyhead, Остров на Човекот, Larne, Ливерпул, Pembroke, Roscoff, Странрар, На национално или европско и Troon ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ирска Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Ирска ферибот билети
до и од ирската ферибот пристаништа на Даблин, Корк и Rosslare во Белфаст, Cairnryan, Cherbourg, Dun Laoghaire, Fishguard, Holyhead, Остров на Човекот, Larne, Ливерпул, Pembroke, Roscoff, Странрар, На национално или европско и Troon онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена да се плови со зид линија, пареа Packet Ferries пат, на P & O ирското море Ferries, Селтик линк, Ирската Ferries, Brittany Ferries или Fastnet линија.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ирска Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Ирска фериботи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Ирска

На островот Ирска историски состои од 32 земји, од кои шест, колективно познати како Северна Ирска, останаа како дел од Обединетото Кралство од остатокот на Ирска доби независност во 1922.

Името "Ирска" се однесува на островот како целина, туку на англиски јазик е во службена употреба е името на независна држава.

Сместен на врвот на северозападниот дел на Европа, ова е единственото место во светот каде што дури и време да се изгуби ќе биде исплатлива.

Со антички митови и легенди да се открие, неверојатни пејзажи да се истражуваат и локалните жители, кои ќе бидат повеќе од среќни да се откријат нашите скриени скапоцени камења, само оди каде што на островот Ирска ќе ве однесе. Гарантира, ќе се вратат дома со спомени, која ќе трае цел живот!

Ирската култура има преземено илјадници години за да се развие, па негува секој момент од вашиот културни откритие.

Ако одите на Ирска во јули или август, можете да очекувате релативно топло време, повеќе денови и жив мени на фестивали. Сепак, ова е шпицот на сезоната, што претставува некои предизвици, ако сте кои сакаат малку на осаменост.

ирскиот село

Ирска Ferries

Неколку земји имаат туристичкиот имиџ така се соочува со клише како Ирска. Од shamrocks и shillelaghs да леприконите, обичен никаквеци и четириесет нијанси на зелена боја, има плетеницата на тривијалности да одам преку пред да се трка на брегот на вистински Ирска.

Ирското Море ужива еден од најдобрите сервисираат и најконкурентна патник, автомобили и товарни ферибот услуги во Европа.

А изненадувачки широк избор на правци се управувани од зид линија, пареа Packet Ferries пат, на P & O Ирското Море Ferries, Селтик линк, ирски Ferries пат, Бретања фериботи и Fastnet линија линк Ирска со копното Велика Британија и Франција преку Ирското Море.

Holyhead во Даблин: Зид линија извршите брзо услуги (2 часа) на Dun Loaghaire, 7km јужно од Даблин и конвенционалните траекти (3 15 часа минути) да се Даблин. Секој пат има две заминувања во еден правец дневно. Ирската Ferries работи четири премини во еден правец за секој ден од Holyhead и Даблин. Брзо ферибот се 1 55 час минути, конвенционалните ферибот 3 45 часа мин.

Даглас (Остров на Човекот) во Ирска и Англија: Остров на Човекот пареа Packet трае услуги помеѓу Даглас и Heysham, Ливерпул, Белфаст и Даблин.

Pembroke да Rosslare: Зид линија фериботи и да ја стартувате од Pembroke во југозападниот Велс да Rosslare, Ирска. Постојат два премини во еден правец дневно, а патувањето трае часа 3 45 минути.

Ирска ферибот пристаништа

Fishguard да Rosslare: Стена работи брзо и conventinal фериботи меѓу Fishguard во Pembrokeshire и Rosslare во Вексфорд, Ирска. Постојат 4 премини во еден правец дневно во шпицот на сезоната, но Експрес работи само до септември во 28 2008. Времето на патување се 2 часа (брзо) и 3 30 часа мин (конвенционални).

Свонси во КоркВо почетокот на 2009 јуни, Fishguard Ferries лансираше својата нова Свонси - Корк услуги со големи, удобни и разумно модерен брод.

Дополнителни Ирското Море ферибот премини: -

Флитвуд да Larne: Флитвуд се наоѓа северно од Блекпул. Овој пат е управувана од зид, а има и две пловидбите поминуваат во еден правец дневно во шпицот на сезоната, земајќи околу 8 часа.

Troon, Cairnryan (Шкотска) за да Larne (Северна Ирска: А зафатен патнички и товарни пат управувана од страна на P & O Ирското Море Ferries. Брз мачка услуга 1 50 час мин Troon да Larne. Конвенционалните фериботи 1 45 час минути Larne да Cairnryan. Приближно 8 пловидбите поминуваат во еден правец дневно. Проверете во 1 час пред поаѓање.

Странрар во Белфаст: Стена работи овој пат меѓу Шкотска и Ирска. Ferries работи преку целата година, и таму се обично 6 пловидбите поминуваат во еден правец дневно. Премин пат е 2 часа на брзо ферибот и 3 15 часа минути на конвенционалните ферибот.

Белфаст во Ливерпул: DFDS Norfolkline кандидира едноставен распоред на овој пат: заминување секој начин на 10.30am и 10.30pm. Голем, модерен фериботи работат на овој пат, и времето на патување е околу 8 часа.

Железнички и плови

FerryTO исто така, нудат Rail-и-плови опција за нога патници од било каде во Велика Британија во Даблин, цената на која вклучува и намалена воз и ферибот билети. За повеќе информации кликнете тука.

Забава и активности во Ирска

Многу различни настани и фестивали се одржуваат низ целата земја во текот на годината. Најдобар начин да се активни во Ирска е да главата во своите села пеш или циклус. Волшебно пејзажи повеќе од ќе направи се за да се прават повремени казнување на ридот.

Се разбира, ако казнување ридови се вашата работа, постојат некои големи можности за планински качување. Ти си исто така никогаш не се далеку од морето, што ќе го воодушеви нуркачи, морнари и сурфери.

 • Февруари гледа на Меѓународниот филмски фестивал во Даблин.
 • На Велигден многу мали градови се одржи паради и луѓето во градот се клисурата на чоколадо јајца.
 • Јуни 16 е Bloomsday во Даблин, со повторно акти на Одисеј и читања во текот на градот. Listowel во Кери има писателите недела книжевен фестивал во текот на јуни, и таму е Џез и блуз фестивал во Белфаст.
 • Јули е кога маршираат навистина добива во својот чекор во Северна Ирска, и секој Orangeman хитови на улиците на славното 12th за да го прослават протестантските победа во битката на Boyne.
 • Август е equestrian месец, со коњ шоу на Даблин и трки во Tralee. Исто така, во округот Кери, во Killorglin, античкиот саем Знаменца најавува неограничен пиење со денови и ноќи.
 • Во септември, Корк има филмски фестивал и Белфаст има фолклорен фестивал.
 • Во октомври, Даблин има театарски фестивал, Ballinasloe во округот Ирска е домаќин на најголемиот добиток и коњи саем на земјата, и Kinsale во Корк е дом на гурманските фестивал во Ирска.
 • Во Вексфорд Опера фестивал ноември е меѓународен настан.
 • Божиќ е тивка работа во селата, иако на 26 декември се одглумат Во древна пракса на Врен Момци, кога групи на деца, традиционалните музичари и ирски танчери настапи во областа домови, барајќи од донации во замена за една година е во вредност од среќа.

Во посета на Даблин

Во пресрет на извонреден економски бум, пејзаж Даблин е променет немерливо во текот на изминатата деценија. Овие денови Даблин е рангирана меѓу првите туристички дестинации во Европа, овој жив град брмчи со опипливо чувство дека тоа е создавање на нов културно наследство.

излив на просперитет на градот му го даде нов сигурни сјај, но она што останува посебен е духот на луѓето кои се осигура дека, и покрај брзата промени, Даблин останува еден од најпознатите спуштен на земјата, пријателски и достапни градови во Европа.

Даблин се наоѓа на источниот брег на Ирска, Даблин Голема истегне околу лакот на Даблин Залив, се граничи на север со Howth ридови и на југ од Далкеј синор.

Градот е Сплит - физички и психички - од реката Liffey; на север традиционално е посиромашна и на југ побогати. Две каналите - Големиот канал на југ и на Кралската Канал во северниот дел - се формира полукружни лакови околу центарот.

Северно од реката, најважниот улиците за посетителите се О'Конел Свети, главните трговски сообраќајница што води кон Парнел плоштад, и Св Гардинер, Б & Б и хотел жариште.

На запад, областа Смитфилд се појавува како магнет за туристи. Busáras, главната автобуска станица, и Коноли станица, еден од двата главни железнички станици, во близина на јужниот крај на Гардинер St.Immediately јужно од реката е центар на Даблин, Temple Bar, каде што ќе најдете концентрација на пабови, ресторани, продавници и голем број на уметнички галерии.

Во близина Тринити колеџот е на јужниот крај на Свети Grafton, најексклузивните шопинг-улица во градот. На јужната страна исто така, ќе се најде најдобрите примери на грузиските Даблин, со дворци куќи и домот паркови.

Места за јадење Места Во Даблин

најголемиот град во Ирска е исто така кулинарски главниот град на државата. Од lowliest мрсна-лажица ресторан служи вид на длабоко пржената храна која артериите ќе навредуваат, на fanciest Мишелин-ѕвезда ресторан, каде што јадењето е вистински кулинарски патување во Даблин е радост лаком е.

Даблин вечерните излегувања

Додека ноќен живот Даблин е кренато во последниве години и сега вклучува dizzying обиколницата на трендовски барови, кафулиња и клубови, локалната кафеана уште врши центрифугална повлече на забава. Пабот е место за средба на пријатели и непознати слично, на местото каде Dubliners се во нивните повеќето дружељубиви.

Референци во Даблин

Екслузивно кристал, буци плетиво и авангарден артефакти. Ако тоа е направено во Ирска, веројатно може да го купите во Даблин. Традиционалните купува вклучуваат Ирски трикотажа, келтски стил накит, кристално, парична казна Кина и лен. Но исто така има носивост на мали продавници за продажба на ексцентричен и Оригинален стока и вашата сувенир плаќаат бижу не мора да биде спокоен.

Активности во Даблин

Отворен напрегањата се изненадувачки популарни во овој неугледни градот. За буквално наклонети, промислување славни патување Леополд Блум низ градот е задолжителна, но дури и само одење околу градот за задоволство е радост. На hardier да се обидете пливање или јама нивните wits против ирскиот риба.

 • Одење - Даблин е една прекрасна, антички и компактен град, па не е ни изненадување што има многу голема пешачење патувања. Убави паркови, историски богата предградијата и некои од најдобрите грузиски архитектура во светот се направи за мечтателни сценографијата.

 • Пливање - Ако може да се земе гуска pimpling температури постојат некои плажи, како што се во близина на Сатон, да се натопи вашата пети во; Или можете да направите како што направи Бак Малиган и да пливаат во базен Четириесет нога во Dun Laoghaire.

 • Риболов - Рибарството е многу популарен, како и во крајбрежните области на Howth и Dun Laoghaire се големи морски риболов дамки. За чудо, на реката Liffey има фер лосос риболов, а пастрмката речиси скокаат врз вашата линија во близина Clane, 20km (12mi) од центарот на градот.

 • спиење - Во центарот на градот ritziness Даблин топи како да одат да "burbs прифатлива. Но викенд популарност во градот може да се направи изнаоѓање на кревет прилично тешко во која било цена спектар, особено во лето. Правење на резерва ќе го направи животот многу полесно.

Места за да ја видите / ја посетите во Даблин

Иако повеќето луѓе не го закаже премногу време галерија во паб ползи, Даблин музеи нуди богатство на Колекционерство. Од пословичен тенџере на злато ирски на уметнички богатства од Книгата на Kells за домаќин на чудат "objets Слоновата религиозните ', тоа е град на архивите и артефакти. За разлика од Лондон многу од најдобрите места за посета имаат слободен влез за сите посетители.

 

 • Троица колеџ
  Колеџ Грин Повик за информации: (01) 677 294107:-00 24: 00
  премиерот универзитет на Ирска е и тивка повлекување од вревата на градот и во домот на најголемата атракција на Даблин, Книгата на Kells. Основана од страна на жестоко протестантски Елизабета I во 1592, во обид да се спречи "папството, антички бршлен покриени ѕидовите на универзитетот ползи со историјата и чувство на прилика.
  Катедралата концесија 6.50 7.50 целосна семејството 15.00St Патрик: Услови за прием
  Затвори Повик Свети Патрик е за информации: (01) 475 4817Mar-Oct 09: 00 18-: 00; Ноември-февруари Пон-Пет 09:-00 18: 00, са 09: 00 17-: 00, не 09: 00 15-: 00

 • Катедралата Свети Патрик се наоѓа на една од најстарите христијански места Даблин. Свети Патрик се вели дека се крсти претвора во добро во склопот на катедралата. Иако црквата застана на местото од 5th век, сегашната зграда датира од 1191, како и неколку големи промени се направени, бидејќи тогаш.
  Услови за прием: концесија 3.20 4.20 целосна семејството 9.50

 • Музејот на Џејмс Џојс
  Повик за информации: (01) 280 9265Apr-Oct Пон-Саб 10: 00 13-: 00, 14: 00 17-: 00, не 14: 00 18-: 00
  Сместен е во внатрешноста на Martello кула која се гледа Даблин Залив, Џојс музеј Џејмс комбинира сувенири од текот на животот на славниот писател со драматичен поставка која има приказна сите свои.
  Услови за прием: семејството € € 17.50 6.25 целосна дете € 3.75

 • Националната галерија на Ирска
  Merrion пл Запад Повик за информации: (01) 661 5133Mon-с & Пет-са 09: 30 17-: 30, чет 09: 30 20-: 30, не 12:-00 17: 30
  Националната галерија отворена во 1864 и има изградено една голема одржувањето на ирски, британски и европски уметност. Неговата колекција се зголеми, главно, преку наследство, на околу 12,500 уметнички дела, вклучувајќи масла, акварели, цртежи, бои и скулптури.
  Услови за прием: слободен

 • Националниот музеј на Ирска - Археологија и историја
  St Килдер Повик за информации: (01) 677 7444 10Tue-Саб: 00 17-: 00, не 14:-00 17: 00
  Националниот музеј е дом на еден прекрасен распродажбата на злато од Бронзеното време, железното време Селтик лист, Викинг артефакти и импресивен древниот египетски мошти. На Паладијански стил Викторија зграда е убав амбиент за собирање, со своите 18m (62ft) кубе ротонда, мермерни столбови и мозаични подови.
  Услови за прием: слободен

 • Гинисовата Магацин
  Сент Џејмс Повик за информации: (01) 408 480009: 30 17-: 00
  Како Дизниленд за љубителите на пиво, Гинисовата Магацин е на сите-пеење, танцување сите спектакл комбинирање софистицирани експонати со повеќе од pintful на маркетинг возбуда. Најдобар дел од турнејата Магацин е кровни Гравитација бар, каде што можете да ја ослободат назад со едно пивце на црната работи.
  Услови за прием: дете € € концесија 5.00 9.00 целосна € € 13.50 30.00 семејство

 • Даблин замокот
  Даме Сент Повик за информации: (01) 677 7129 10Mon-Пет: 00 17-: 00, са-Сонце 14:-00 17: 00
  Во центарот на британската власт во Ирска, изградена по наредба на кралот Џон во раните 13th век, Даблин замокот е повеќе точно опишан како палата. На оригиналната Anglo-Norman тврдина изградена врз темелите Викинг, само Рекорд кула останува. Најфасцинантните дел од замокот е под земја - еден дел од стариот град ѕидови и ров.
  Услови за прием: целосна концесија € € 4.00 3.00

 • Христос Црквата Катедралата
  Крајстчерч ул Повик за информации: (01) 677 809909:-45 17: 00
  најимпозантните црква Даблин, Христос Црквата, се наоѓа во рамките на старата срцето на средновековна Даблин. Изграден на местото на постоечки дрвени Викинг црква, каменот катедрала е овластена во 1172 од страна на португалски освојувач на Даблин, Ричард де Клер ( "Strongbow ') и на Архиепископот Лоренс О'Тул.
  Услови за прием: концесија € € 2.50 5.00 целосна семејството € 7.00

 • Националниот музеј на Ирска - Природни Историја
  Merrion Сент Повик за информации: (01) 677 7444 10Tue-Саб: 00 17-: 00, не 14:-00 17: 00
  Овој музеј има едвај се промени од 1857, кога Шкотскиот истражувач Дејвид Ливингстон предаде воведно обраќање. Внатрешноста на крцкавиот дава начин на големо приказ на препарирани животни и монтирани глави, кои се сместени во како нешто од филм на Хичкок. Од два милиони видови на експонати во музејот, многумина се одамна исчезнат.
  Услови за прием: слободен

 • Честер Бити библиотека
  St брод Повик за информации: (01) 407 0750 10Mon-Пет: 00 17-: 00, са 11: 00 17-: 00, не 13: 00 17-: 00
  На восхит колекција на Њујорк рударски магнат Сер Алфред Честер Бити е основа за еден од најдобрите, ако помалку посети, музеи Даблин. Страствен патник и колектор, Бити собрано повеќе од 20,000 ракописи, ретки книги, минијатурни слики, глина таблети, носии и други предмети на Слоновата уметност.
  Услови за прием: слободен

 


Најдобрите достапни Ирска фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Ирска Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Ирска Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ирска Ferries до или од ирската ферибот пристаништа на Даблин, Корк и Rosslare во Белфаст, Cairnryan, Cherbourg, Dun Laoghaire, Fishguard, Holyhead, Остров на Човекот, Larne, Ливерпул, Pembroke, Roscoff, Странрар, на национално или европско и Troon, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ирска Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Ирска Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ирска Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Ирска Ferries билетите, проверите достапноста и книга Ирска Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од ирската ферибот пристаништа на Даблин, Корк и Rosslare во Белфаст, Cairnryan, Cherbourg, Dun Laoghaire, Fishguard, Holyhead, Isle Човечки, Larne, Ливерпул, Pembroke, Roscoff, Странрар, на национално или европско и Troon во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Ирска Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал