Кореја Експрес Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Кореја Експрес Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
4.3 ѕвезди - врз основа 62 коментари

Кореја Експрес Ferries

Кореја Експрес Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Кореја Експрес Ferries нудат редовни закажани брза поморска врска меѓу корејски копното пристаништето Инчеон и Deokjeokdo Ајленд, Yeonpyeongdo Ајленд, Jinhae и Geojedo со повеќе неделни полетувања на фериботите од Кореја Експрес за да го Инчеон и Deokjeokdo Ајленд, Yeonpyeongdo Ајленд, Jinhae и Geojedo да Chuja

Резервации Кореја Експрес Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Кореја Експрес фериботи во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Кореја Експрес Ferries билети до и од книгата Кореја Експрес Ferries билети од Инчеон до островот Deokjeokdo, Yeonpyeongdo Island , Jinhae и Geojedo.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Кореја Експрес Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Кореја Експрес Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Кореја Експрес Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Кореја Експрес Ferries билети од Инчеон до островот Deokjeokdo, Yeonpyeongdo Ајленд, Jinhae и Geojedo вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Кореја Експрес Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Кореја Експрес фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Кореја Експрес ферибот

Кореја Експрес Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Кореја Експрес Ferries билети
од Инчеон да Deokjeokdo Ајленд, Yeonpyeongdo Ајленд, Jinhae и Geojedo.

Кореја Експрес Ferries нудат редовни закажани брза поморска врска меѓу корејски копното пристаништето Инчеон до островот Deokjeokdo, Yeonpyeongdo Ајленд, Jinhae и Geojedo. Со резервации вашиот ферибот билети Кореја Експрес онлајн однапред ferryto.com вие секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Кореја Експрес Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

Забелешка: Ние не сме во можност да понуди Кореја Експрес ферибот билети во тоа време. Ве молиме користете резервации форма на левата страна за да книга алтернатива ферибот.

За Кореја Експрес Ferries

Кореја Експрес Ferries обезбеди патнички и автомобил ферибот услуга од Инчеон до островот Deokjeokdo, Yeonpyeongdo Ајленд, Jinhae и Geojed.

А патувањето на ферибот до островите им овозможува на туристите да уживате во прекрасната глетка океанот, заедно со прекрасен изгреви и залези.

Кореја Експрес автомобили Ferries може да носи до 800 патници и возила до 200 на секоја едрење оперативен премини меѓу Инчеон и Deokjeokdo Ајленд, Yeonpyeongdo Ајленд, Jinhae и Geojedo.

Одборот нивните четири модерни фериброд ќе уживате во сите удобства вообичаено се очекува на поголем Круз Фери брод.

Иако постојат голем број на ресторани и кафулиња се наоѓа во внатрешноста на бродот, посетителите може да се донесе заедно некои грицки на своите.

Кореја Експрес Ferries постапка Заминување

Бидејќи тоа е домашните туристички, Процедурите за резервирање се прилично едноставни. Прошетка на патниците се бара да се дојде до патничкиот терминал најмалку 30 минути пред поаѓање. Патниците доведување возила се бара да се дојде до соодветните порта заминување барем 2 3-часа пред заминувањето за нота издавање и интернат.

Кореја Експрес ферибот билет резервации

Резервации може да се направи на ферибот терминал или на интернет www.ferryto.com од три месеци до еден ден пред заминување (колку што места се на располагање).

МНОГУ ВАЖНО: Патниците кои не се во Кореја граѓаните и кои не се веќе во Кореја може да се направи само резервација ферибот билет преку интернет www.ferryto.com. Цената на билетите купени онлајн се фактурирани во изборот на патниците GBP £ или УСД $. Странски државјани можат да купуваат нивните ферибот билети преку интернет на www.ferryto.com пред да се добијат сите посетители Јужна Кореја виза која тие можат да бараат.

За Deokjeokdo Island

Deokjeokdo Остров се наоѓа во Западна Море еден час од Инчеон крајбрежните патнички терминал со млаз ферибот.

Bijobong, на 292m врвот висок во центарот на островот, го дели островот на Seopo-ри на југ и Бук-ри на север.

На островот може да се пофали умерено наклон, парична казна и чиста златен и бел песок плажа во Seopori плажа која се протега 2km 500 во должина и во ширина. На плажа е опкружен со луксузен шума од околу 1000 борови дрвја кои се повеќе од 100 години.

Островот нуди фитнес и објекти за забава и претставува најубавиот поглед на зајдисонцето на Западот Море. Тоа е плажа и патеки се добро одржувани и нејзините убавини, вклучувајќи сместување, барови, ресторани, забава и фитнес објекти, се многу добредојде на посетителите.

Како мочуриштата не се појавуваат дури и во мала плима, посетителите можат да го рибам на карпи во близина Seopori Фери.

најпопуларните туристички ресурси Deokjeokdo островот се две песочни плажи, Seopori и Batjireum и една песочна плажа, Jagalmadang, кои се полни со природни ресурси. Jinri Фери работи поминување на Seopo-ри и Бук-ри. Локални бизниси, исто така, нудат пикап услуги, користење на приватни возила.

За Yeonpyeongdo Island

Yeonpyeongdo островот се состои од Daeyeonpyeongdo и Soyeonpyengdo. Се граничи со примирјето линија на северозапад и Неговото име доаѓа од фактот дека тоа е рамен остров. Со оглед на артефакти ископани тука, може да се претпостави дека луѓето живееле тука од Нова камено доба.

Таа стана дел од Baekseong-gun на Hwanghae-do во 1938 и дел од Ongjin-gun на Gyeonggi-do во 1945. Конечно, тоа стана дел од Инчеон Сити во 1995.

Yeonpyeongdo островот беше најголемата жолта corvina фаќање на земјата во 1960s, но тоа во моментов е познат по рак фаќање.

Легендата вели дека кога принцот бил фатен од страна на кинеската напаѓачи во 1636, генерал IM, Gyeong EOP (林 慶 業) пловеа во Кина за да го спаси. На својот пат во Кина, почнал мораше да застане на Yeonpyeongdo да најдат храна. Тие се држеа гранки во вода и на мала плима покажа дека жолта corvina бил фатен од страна на секоја гранка. Ова е легенда на почетокот на жолта corvina фаќање.

KEF Фери

KEF Експрес ферибот

Кореја Експрес ферибот

Кореја Експрес Ferries

 


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Кореја Експрес Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Кореја Експрес Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Кореја Експрес Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Кореја Експрес Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Кореја Експрес Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club Кореја Експрес Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Кореја Експрес Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Кореја Експрес Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Кореја Експрес Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Кореја Експрес Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

Кореја Експрес Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Кореја Експрес Ferries товар и товар фериботи резервација услуга од Инчеон, Вандо, Мокпо, да Chuja и Инчеон, Вандо, Мокпо, да Джеджу Ајленд

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од патеки Кореја Експрес Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Кореја ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Кореја Експрес Ferries билет, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Кореја Експрес Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Кореја Експрес Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал