Минојската линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Минојската линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни минојската Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.3 ѕвезди - врз основа 1,233 коментари

 

Минојската линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот минојската линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Минојската линии Ferries

Минојската линии Ferries автомобил и патнички ферибот билети

резервации минојската линии Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за минојската линии фериботи и да отпатуваат до и од ферибот пристаништа на Грција и Италија, Патра, Анкона, Игуменица, Крф, Венеција, Пиреја и Heraklio.

Резервации минојската линии Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени минојската линии фериботи во реално време и закажете најевтиниот достапни минојската линии Ferries билети до и од ферибот пристаништа на Грција и Италија, Патра, Анкона, Игуменица, Крф, Венеција, Пиреја и Heraklio онлајн со инстант потврда.

Патувањето со минојската линии Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга минојската линии Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите минојската линии Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од ферибот пристаништа на Грција и Италија, Патра, Анкона, Игуменица, Крф, Венеција, Пиреја и Heraklio вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот минојската линии Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со минојската линии фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Минојската линии Ferries нуди фантастични цени до и од ферибот пристаништа на Грција и Италија, Патра, Анкона, Игуменица, Крф, Венеција, Пиреја и Heraklio ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

минојската линии

Минојската линии Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга минојската линии Ferries билети
до и од ферибот пристаништа на Грција и Италија, Патра, Анкона, Игуменица, Крф, Венеција, Пиреја и Heraklio онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани минојската линии Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена минојската линии Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За минојската линии Ferries

минојската линии патеки вклучуваат секојдневно правци кон и од големо комерцијално пристаниште на Грција, Пиреја до / од најголемиот град на Крит, Хераклион.

Таа, исто така се поврзува дестинации во Италија (Анкона и Венеција) од пристаништата во Патрас, Игуменица и Крф.

минојската линии
Minoan линии
Минојската линии во моментов се поврзете со италијанските пристаништа на Венеција и Анкона со грчките пристаништа Патрас, Крф и Игуменица.

Spa & Фитнес
Патување на минојската линии "H / S / FS КРСТАРЕЊЕ EUROPA и КРСТАРЕЊЕ Олимпија," едноставен патување "ќе стане од највозбудливите и пријатно искуство досега во однос на вредноста за пари, луксуз, лична нега и заведување.

Занесе во третман на нега на убавината или релаксирачки пареа соба (турска бања) или во сауна, или дури и масажа врши од страна на професионалци со специјализирани, природни производи за разубавување ... Сите на бродот!

минојската Спа

Минојската линии имаат многу висока стапка на задоволство на клиентите и во 2006 беа наградени со најпрестижните Лојд список на патници палета на годината.

Ако обука и вежби се дел од вашата дневна рутина ... можете да ја посетите нашата модерна целосно опремена теретана на одборот и да се зачува или дури и ревитализација на вашиот стил!

- Патниците на H / S / FS КРСТАРЕЊЕ EUROPA и КРСТАРЕЊЕ OLYMPIA, кои патуваат во DELUXE или Junior Suite кабини се предвидени со бесплатен фитнес тренингот и SPA влез - од вкупната вредност: 15 € по лице / на патување.

минојската Фитнес
BАрс - Диско
поканува и пријатна атмосфера ви посакува добредојде во салоните и баровите на одборот минојската линии садови, помагајќи ти да се развивам сонување на бескрајното синило на морето и небото и да уживате во вашиот кафе, пијалоци, десерти, сладолед или безалкохолни пијалаци заедно со вашите омилени телевизиска програма или добра туристичка книга.

Ако сакате да го поминете незаборавен ноќ, нашиот Диско (*) на одборот ќе чека со модерен ритам да ја покажат својата танцување талент!

ресторани
Во нашата добредојде и пријатен области на A la carte ресторани и самообслужване на одборот минојската линии садови, можете да го направите вашиот избор преку широка Медитеранот и интернационална кујна, кој ќе ви се возбуди!

Минојската линии исклучителни готвачи нудат исклучителен квалитет на јадења и голем избор на исклучителни вкусови и кулинарски деликатеси. Здрави јадења се подготвуваат со автентичен грчки производи од одличен вкус.

минојската Ресторанот

Minoan линии се водечки грчки ферибот компанија која користи една флота на современи фериботи голема брзина. Сите бродови се на неодамнешната изградба и во согласност со политиката на квалитет на услуги, безбедност и удобност на патниците.

Флотата

КРСТАРЕЊЕ OLYMPIA
Должина: 225 MT.
брзина на услуги: 27.5 јазли
Автомобили: 963
Бруто тонажа: 54,310
Ro-Ro капацитет: 3,050 линеарна MT.
Патниците број: 2,850

КРСТАРЕЊЕ EUROPA
Должина: 225 MT.
брзина на услуги: 27.5 јазли
Автомобили: 963
Бруто тонажа: 54,310
Ro-Ro капацитет: 3,050 линеарна MT.
Патниците број: 2,850

H / S / F Кносос ПАЛАС
Должина: 214 MT.
брзина на услуги: 31.6 јазли
Автомобили: 700
Бруто тонажа: 24,003
Ro-Ro капацитет: 1,500 линеарна MT.
Патниците број: 2,500

 

H / S / F OLYMPIA ПАЛАС
Должина: 214 MT.
брзина на услуги: 31.6 јазли
Автомобили: 821
Бруто тонажа: 36,825
Ro-Ro капацитет: 1,932 линеарна MT.
Патниците број: 1,922

H / S / F EUROPA ПАЛАС
Должина: 214 MT.
брзина на услуги: 31.6 јазли
Автомобили: 821
Бруто тонажа: 36,825
Ro-Ro капацитет: 1,932 линеарна MT.
Патниците број: 1,922

H / S / F FESTOS ПАЛАС
Должина: 214 MT.
брзина на услуги: 31.6 јазли
Автомобили: 700
Бруто тонажа: 24,003
Ro-Ro капацитет: 1,500 линеарна MT.
Патниците број: 2,500

H / S / F Ikarus ПАЛАС
Должина: 200 MT.
брзина на услуги: 27 јазли
Автомобили: 819
Бруто тонажа: 29,968
Ro-Ro капацитет: 2,130 линеарна MT.
Патниците број: 1,528

одборот секоја минојската линии ферибот услуга ќе ги најдете сите објекти што би очекувале од врвен квалитет, наградуван, ферибот компанија. Фантастична ресторани служат врвот кујна, различни барови и многу голема забава.

Доминантен компанија во секторот за патнички ферибот кој е брзо расте во последните 36 години. Водечкиот грчката компанија на ултра-модерна флота од 6 бродови, ги поврзува пристаништата и луѓето со безбедност и удобност.

 


Најдобрите достапни минојската линии фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција минојската линии Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на минојската линии Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани минојската линии Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive минојската линии Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга минојската линии Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на минојската линии Ferries.

Група, Училиште & Social Club минојската линии Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со минојската линии Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен минојската линии Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани минојската линии Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на минојската линии Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Минојската линии Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Минојската линии Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива минојската линии Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од ферибот пристаништа на Грција и Италија, Патра, Анкона, Игуменица, Крф, Венеција, Пиреја и Heraklio.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од патеки минојската линии Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега минојската линии Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени минојската линии Ferries билет, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга минојската линии Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со минојската линии Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери минојската линии Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од ферибот пристаништа на Грција и Италија, Патра, Анкона, Игуменица, Крф, Венеција, Пиреја и Heraklio.