Panstar Круз Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Panstar Круз Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
4.3 ѕвезди - врз основа 62 коментари

Panstar Круз Ferries

Panstar Круз Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Panstar Круз Ferries нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаниште Бусан и Осака со повеќе неделни полетувања на фериботите од Panstar Круз да Бусан и Осака Chuja

Резервации Panstar Круз Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Panstar Круз Ferries во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Panstar Круз Ferries билети до и од книгата Panstar Круз Ferries билети меѓу Осака во Јапонија и Бусан во Кореја .

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Panstar Круз Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Panstar Круз Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Panstar Круз Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Panstar Круз Ferries билети меѓу Осака во Јапонија и Бусан во Кореја, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат заговор вашиот Panstar Круз Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Panstar крстарење фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Panstar Круз FerriesPanstar Круз Фери

Panstar Круз Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Panstar Круз Ferries билети
меѓу Осака во Јапонија и Бусан во Кореја.

Panstar Круз Ferries Ние нудиме три редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаниште Бусан и Осака во Јапонија секоја недела. Со резервации вашиот ферибот билети Panstar Круз онлајн однапред ferryto.com вие секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Panstar Круз Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За Panstar Круз Ferries

Panstar Круз Ferries обезбеди ферибот патнички услуги крстарење од Осака, Јапонија на корејски копното пристаниште Бусан.

Од стартот на услугата во 2002 (кога се одржа Светското првенство во Јапонија и Кореја), PanStar линија е широко се користи, во голема мера придонесува за културната размена и физичка дистрибуција меѓу двете земји.

Нема други ферибот услуга обезбедува таков широк спектар на услуги како PanStar сон. А сорта на информации се прикажани во пред бирото колку што е потребно, вклучувајќи изгрејсонце и зајдисонце пати, работното време на on-board објекти и брзина на патување.

Бренд-име производи се исто така достапни преку фри-шопинг, и се нудат голем број на настани. Патниците можат да уживаат во луксузен време во кафуле додека savoring ставови.

Фериботи на PanStar линија имаат различни карактеристики, вклучувајќи ги во ред, хотел-како објекти, корисни услуги и вечерна забава настапи. Ако се земе приказна хотел 12 и завртите го на страна и плови тоа помеѓу Јапонија и Кореја, ќе имаат Panstar Фери!

Атрактивна услуги на PanStar Круз Фери линија

Во прилог на разгледување во Осака, на трговски и културен центар на Јапонија, и најголемото пристаниште и туристички град Busan патници Кореја уживате во поглед на Националниот парк Setonaikai (познат по Itsukushima Светилиште - убава светското наследство), на-табла вечер забавни приредби и вкусна buffets обезбеди патници со незаборавни спомени на нивното патување.

Корисни информации за да се возат уште повеќе пријатно А богатството на убави места и на-табла забава Патниците се сигурни да уживаат во 18-часовна крстарење во потполност.

А сорта на мора да се види ставови означете на 18-часовна крстарење од Busan за Осака.

Panstar Круз Фери Патниците имаат можност да се види следново;

  • Акаши Kaikyo мост - најдолг на светот висечки мост, кој го поврзува градот со Коби Awaji град во префектурата Хјого.
  • Големата Seto мост - серија од светска класа објекти поврзување Kurashiki град во префектурата Окајама со Sakaide град во префектурата Kagawa.
  • На Kanmon теснец - делот на одвојување вода Shimonoseki град во префектурата Јамагучи и Moji Вард во Kitakyushu Сити.
  • Островот Tsushima - Површината на која се наоѓа помеѓу Кјушу и Кореја.

Зајакнување на палубата а ферибот поминува под мост и при гледањето на огромна големина и влијание на структурата во лице е навистина импресивно искуство уникатен во овој начин на транспорт.

 

Panstar Фери рута на сајтот

Panstar Фери

Panstar VIP Кабина     Panstar Кабина

Panstar Кореја во Јапонија Фери

Panstar Фери во Кореја

Panstar Ferries постапка Заминување

проверка
обработка на заминување не порано од 2.5 часа започнува пред заминувањето и завршува 1 час пред поаѓање. Затоа, патниците мора да биде шалтерот ферибот најдоцна во рок од два часа пред заминување во пополните формулар качување и картичка за заминување на формалностите околу патувањето.

Завршувањето пристигнување / заминување Картички
Додека картички доаѓањето бара да влезе во Јапонија се достапни на ферибот, тоа е полесно да го пополните во исто време како и заминување картичка Кореја пред да се качите. карта на заминување (од Кореја) мора да бидат пополнети во Кореја, додека картичка доаѓањето за влез во Јапонија мора да бидат напишани на кинески знаци или англиски јазик. За информации за контакт на картичката на пристигнување, можете да внесете го името и телефонскиот број на местото каде што сте ќе останат на вашиот прв ноќ.

Царинска декларација
Царинската декларација области се наоѓаат од двете страни на контра инспекција заминување. Сите патници носи скапа стока или скапоцености (камери, рачни часовници, накит, крзно производи) се бара да даде изјава. Кога прогласување, внесете го името на објектот, количина и цена на царинските форма и да ги презентираат и на точка и обичаи форма заедно. По прогласувањето е одобрен, се држи до документот за враќање патување. Ако заминеме без царинска декларација, вашите вредности може да биде предмет на оданочување на враќање, како што ќе се смета како странски купувања. Патници со ништо да пријават да се обратите директно на шалтер инспекција.

Panstar Ferries Распоред

Осака да Бусан Круз Фери
Амо. ТП.
Check-in
време на затворање
13: 30
Осака 15: 10
П. Ср Пе
Бусан 10: 00
следниот ден

Busan за Осака Круз Фери
Амо. ТП.
Check-in
време на затворање
14: 00
Бусан 15: 10
Вт Чет Сонцето
Осака 10: 00
следниот ден

имиграција Заминување
Чека во ред зад жолтата линија на контра инспекција заминување. Кога тоа е ти си на ред, го претстави пасош, бординг картата, и картичка заминување.

Се додека вашата виза е валидна, инспекторот не ќе поставуваат прашања и едноставно да се искорени вашиот пасош. карта на заминување ќе биде со печат и задржана од страна на инспекторот, и картичка доаѓањето ќе биде захефтана кон вашиот пасош. Чувајте ја картичката пристигнување за кога ќе се вратат и да поминат низ процесот на имиграција пристигнување.

Фери Заминување
Откако ќе помине инспекции, можете да внесете кој е ослободен од должноста да се купат алкохолни пијалаци, цигари и филмска камера.

Храна која е набавена на ферибот е со цена во јапонскиот јен, па акции на закуски пред да се качите освен ако не сакате да се купи закуски кои се над priced.The јавен телефон на ферибот поврзува со системот на јапонски телефон, но не и Кореја.

 


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Panstar Круз Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Panstar Круз Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Panstar Круз Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Panstar Круз Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Panstar Круз Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club Panstar Круз Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Panstar Круз Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Panstar Круз Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Panstar Круз Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Panstar Круз Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

Panstar Круз Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Panstar Круз Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Осака во Јапонија и Бусан во Кореја.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Panstar Круз Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Кореја ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Panstar Круз Ferries билет, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Panstar Круз Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Panstar Круз Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал