Polferries Фери - Патнички и автомобили Фери Билети

Polferries Фери билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Polferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
3.7 ѕвезди - врз основа 1,188 коментари

 

Polferries Фери Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Polferries Фери ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси евра 100 Polferries со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Пол Ferries

Пол Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Пол Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за POL фериботи и да отпатуваат до и од Гдањск во Полска - Nynäshamn во Шведска, Świnoujście - Ystad и Świnoujście - Копенхаген.

Резервации Пол Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Пол Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Пол Ferries билети до и од Гдањск во Полска - Nynäshamn во Шведска, Świnoujście - Ystad и Świnoujście - Копенхаген онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Пол Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Пол Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Пол Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од Гдањск во Полска - Nynäshamn во Шведска, Świnoujście - Ystad и Świnoujście - Копенхаген, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Пол Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со POL фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Пол Ferries нуди фантастични цени до и од Гдањск во Полска - Nynäshamn во Шведска, Świnoujście - Ystad и Świnoujście - Копенхаген ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Пол Ferries

Пол Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Пол Ferries билети
до и од Гдањск во Полска Nynäshamn во Шведска, Świnoujście да Ystad и Świnoujście во Копенхаген онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Пол Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена POL фериботи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Пол Ferries

Polferries е најголемиот полски ферибот оператор. Полскиот балтичките превозот компанија е основана во јануари 31 1976 како државна сопственост превозот компанија.

Според оперативниот Polferries името, компанијата работи ферибот правци низ Балтичкото Море помеѓу Полска и Скандинавија.

Терминалот е раководен од страна на полски Балтичко Испорака копродукции Polferries на. Патнички и за возила се сервисираат од страна на две фериботи кои обезбедуваат поврзување со Nynäshamn во Шведска секој ден. На долг премин 283-километарски се 18 часа.

Пол Ferries

"Скандинавија" ферибот може да преземе бродот до 1,800 515 патници и патнички автомобили или 175 38 патнички автомобили и камиони. Ферибот е долга 146.1 25.5 м и м. На одборот на патници на фериботот, ќе најдете многу атрактивни објекти: ресторани, кафе соби, кафулиња, театарски / кино, сауна, игра област на децата, како и колонијалната продавница, облека и козметика продавници.

"Baltivia" ферибот може да преземе бродот до 250 патници, 80 камиони и дополнително 30 патнички автомобили. Ферибот е долга 147 24 м и м.

Како единствената компанија со целосно полскиот главен град, полски балтичките Испорака копродукции работи ферибот услуги во Скандинавија. Врз основа на долгогодишно искуство во областа на туристи транспорт, полски балтичките Испорака копродукции - Polferries се етаблира како водечки снабдувач на услуги на скандинавските држави.

Во моментов, полски балтичките Испорака копродукции се управува во согласност со најсовремени стандарди кои се применуваат во ферибот услуги за работа. Врз основа на неодамна развиено стратегии, активности се интензивира со цел подобрување на стандардите за квалитет на извршените услуги.

Флотата

М / В Baltivia
Гдањск - Nynäshamn

m / v Baltivia - автомобил - патнички ферибот, изградена во Шведска бродоградилиште Калмар Varv, целосно реновиран во 2002. Официјално пуштен да ги сервисира под POLFERRIES бои на 15 2007 јануари.

Ферибот ги исполнува барањата на сите конвенции кои се во сила и ефект како и препораки ММО како и други барања, вклучувајќи ги и оние за трговија во Балтикот.

Бродот ќе го носи на нејзиниот автомобил-палубата за 80 камиони (17 метри долга), вклучувајќи опасен товар, и 30 лични возила во исто време. Покрај тоа, таа може да го носи 250 патници.

M / F Скандинавија
Гдањск - Nynäshamn

Пол Ferries Route Map
м / ж Скандинавија - изградена во Шведска бродоградилиштето Landskrona во 1980, темелно конвертира во 1999.
Бродот може да се земе еднаш 1808 922 патници и од нив во кабини (надвор и од внатре кабини со тоалет и туш). На ферибот има кабини за лица со посебни потреби со лесен пристап на комуникација од страна на лифтови. Постои можност за користење на економска класа кабини (202 сидришта), како и авион столици.

Со стандардна опрема, како нас, продавници, барови, кафе, ресторани, кафетерии и конференциски сали, на м / ж Скандинавија постои кино со 204 места. Ова е нова можност за индивидуални клиенти, како и за корпоративни клиенти.

M / F Wawel
Świnoujście - Ystad

м / ж Wawel изградена во Малме Шведска во 1980, изградена во Бремерхафен во 1989, во 2004 конвертира во полскиот бродоградилиште во Гдањск да се прилагоди на брод во согласност со барањата на сегашните сопственик, Polferries, ферибот може да се земе 1000 патници на бродот (вклучувајќи 480 сидришта во нов, модерен кабини) исто така е опремен со продавници, ресторани, барови, итн

 


Најдобрите достапни POL фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Пол Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Пол Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Пол Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Пол Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Пол Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Пол Ferries.

Група, Училиште & Social Club Пол Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Пол Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Пол Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Пол Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Пол Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Пол Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Пол Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Пол Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од Гдањск во Полска - Nynäshamn во Шведска, Świnoujście - Ystad и Świnoujście - Копенхаген.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од патеки на Пол Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Пол Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Пол Ferries билет, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Пол Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Пол Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Пол Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Гдањск во Полска - Nynäshamn во Шведска, Świnoujście - Ystad и Świnoujście - Копенхаген.