Pukwan Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Pukwan Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
4.0 ѕвезди - врз основа 58 коментари

Pukwan Ferries

Pukwan Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Pukwan Ferries нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаниште Бусан и Хоншу (Shimonoseki) со повеќе неделни полетувања на фериботите од Pukwan да Бусан и Хоншу (Shimonoseki) да Chuja

Резервации Pukwan Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Pukwan фериботи во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Pukwan Ferries билети до и од книгата Pukwan Ferries билети меѓу Хоншу (Shimonoseki) во Јапонија и Бусан во Кореја.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Pukwan Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Pukwan Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Pukwan Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Pukwan Ferries билети меѓу Хоншу (Shimonoseki) во Јапонија и Бусан во Кореја, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Pukwan Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Pukwan фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Pukwan Ferries логото

Pukwan Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Pukwan Ferries билети
меѓу Хоншу (Shimonoseki) во Јапонија и Бусан (Пусан) во Кореја.

Pukwan Фери плови на патот помеѓу Хоншу (Shimonoseki), на јужниот остров Кјушу во Јапонија и Бусан во Јужна Кореја.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Pukwan Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

Забелешка: Ferryto.com не се во можност да ви понуди Pukwan ферибот билети во тоа време. Ве молиме користете го моторот резервации на левата страна за да книга вашиот Хоншу (Shimonoseki) / Busan ферибот билет со алтернатива ферибот услуга.

За Pukwan Ferries

Pukwan Ferries обезбеди ферибот услуга на патувањето до и од Хоншу (Shimonoseki), Јапонија и Кореја копното пристаниште Бусан.

ферибот Бусан-Shimonoseki е управувана од страна Pukwan Фери, и нивните канцеларии се во меѓународниот патнички терминал во Бусан и во "Uljiro 16 1-ГА" во Сеул, право низ од Сеул Градското собрание.

Pukwan Ferries ферибот бродови се конвенционални фериботи со кабини, пловат во текот на ноќта и заминување секојдневно 18: 00 08 пристигнувањето: 30 следното утро. Патувањето трае околу 14 часа. На одборот, фериботите имаат тенденција да се прифати валутата на нивната земја за шопинг, вендинг машини, итн, како и американскиот долар.

Иако е потребно време за патување често може да биде значително подолго, патување со брод генерално е многу поевтино од цената на летање, со директни врски на располагање меѓу неколку големи јапонски порта-градови и Кина, Кореја и Русија.

Многу од овие меѓународни ферибот услуги се многу популарни и однапред резервации се препорачува. Резервации може да се направи преку големи туристички агенции во Јапонија, директно со ферибот компанија или во вашата пристаништето на поаѓање.

Pukwan Фери Распоред

Pukwan Фери Распоред се предмет на сезонските промени и исто така може да се разликуваат во зависност од временските услови.

Хоншу (Shimonoseki) да Бусан

  • Пон / Сре, се одалечи 18: 00, пристигнуваат 08: 30 следниот ден.
  • Пет отстапи 18: 00 08 пристигне: 40 следниот ден.

Busan за Хоншу (Shimonoseki)

  • (Од март за да се октомври)
    В / Чет / Сонцето, се одалечи 18: 00, пристигнуваат 08: 40 следниот ден

  • (За да се од Нов февруари)
    В / Чет / Сонцето, се одалечи 16: 40, пристигнуваат 07: 40 следниот ден

Претпоставувајќи дека имате резервира билет однапред треба да пристигне 90 минути пред поаѓање.

Исто така, се препорачува да се потврди детали распоред со релевантните ферибот компанија или во локалните туристички информативни центри во Јапонија.

На одбор Pukwan Ferries

Pukwan Ferries обезбеди две седишта области со релаксирачки седење авионот на два спрата за да се опуштите и да уживате во вашето патување. Исто така постои слободна царинска продавница на одборот, па можете да ги искористат предностите на евтини цени во меѓународни води.

Pukwan Ferries постапка Заминување

проверка
обработка на заминување не порано од 2.5 часа започнува пред заминувањето и завршува 1 час пред поаѓање. Затоа, патниците мора да биде шалтерот ферибот најдоцна во рок од два часа пред заминување во пополните формулар качување и картичка за заминување на формалностите околу патувањето.

Завршувањето пристигнување / заминување Картички
Додека картички доаѓањето бара да влезе во Јапонија се достапни на ферибот, тоа е полесно да го пополните во исто време како и заминување картичка Кореја пред заминување картичка boarding.The (од Кореја) мора да бидат пополнети во Кореја, додека доаѓањето картичка за влез во Јапонија мора да бидат напишани на кинески знаци или англиски јазик. За информации за контакт на картичката на пристигнување, можете да внесете го името и телефонскиот број на местото каде што сте ќе останат на вашиот прв ноќ.

Царинска декларација
Царинската декларација области се наоѓаат од двете страни на контра инспекција заминување. Сите патници носи скапа стока или скапоцености (камери, рачни часовници, накит, крзно производи) се бара да даде изјава.

Кога прогласување, внесете го името на објектот, количина и цена на царинските форма и да ги презентираат и на точка и обичаи форма заедно. По прогласувањето е одобрен, се држи до документот за враќање патување.

Ако заминеме без царинска декларација, вашите вредности може да биде предмет на оданочување на враќање, како што ќе се смета како странски купувања. Патници со ништо да пријават да се обратите директно на шалтер инспекција.

имиграција Заминување
Чека во ред зад жолтата линија на контра инспекција заминување. Кога тоа е ти си на ред, го претстави пасош, бординг картата, и картичка заминување.

Се додека вашата виза е валидна, инспекторот не ќе поставуваат прашања и едноставно да се искорени вашиот пасош. карта на заминување ќе биде со печат и задржана од страна на инспекторот, и картичка доаѓањето ќе биде захефтана кон вашиот пасош. Чувајте ја картичката пристигнување за кога ќе се вратат и да поминат низ процесот на имиграција пристигнување.

Фери Заминување
Откако ќе помине инспекции, можете да внесете кој е ослободен од должноста да се купат алкохолни пијалаци, цигари и филмска камера.

Pukwan Фери салон

Pukwan Фери Вечера

Pukwan Фери салон

Pukwan Фери Bathouse

Pukwan Фери Магазин

Pukwan Фери Бар

 


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Pukwan Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Pukwan Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Pukwan Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Pukwan Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Pukwan Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club Pukwan Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Pukwan Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Pukwan Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Pukwan Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Pukwan Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

Pukwan Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Pukwan Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Хоншу (Shimonoseki) во Јапонија и Бусан во Кореја.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Pukwan Ferries правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Кореја ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Pukwan Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Pukwan Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Pukwan Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал