Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 Крос Channel Фери
Цените на билетите и Резервации

Сте слета на Топ Сикрет FerryTO QR страна.

За да се добие ферибот билет цена и книга вашиот билет безбедно на интернет ве молиме користете реално време ферибот билет цена Проверка и резервации форма подолу.

За да дознаете повеќе QR кодовите и да се создаде свој код, движете се надолу оваа страница - но само откако ќе се резервира вашиот ферибот билет!

 

FerryTO QR крава
QR код Generator

Кои се QR кодовите?

A QR код (Се залага за "Брз одговор") е мобилен телефон читлив бар-код и тоа е се големи во Јапонија засекогаш, влегле во Европа пред извесно време, а сега е добивање на влечење низ останатиот дел од светот.

Во својот наједноставен смисла мислам "печати врз хипертекст, линк" - едноставно се кодираат URL во QR код, а потоа укажуваат на мобилен телефон (или друга камера-от за мобилен) во тоа. Ако уредот има инсталирано QR код декодирање софтвер на неа, тоа ќе оган до својата интернет пребарувач и одат директно на оваа адреса. Но, тоа не запира тука - на QR код може да содржи телефонски број, SMS порака, податоци V-картичка или едноставно алфанумерички текст, како и уред за скенирање ќе одговори со отворање на правилна примена да се справи со кодирани податоци соодветно учтивост на идентификатори за аплицирање FNC1 кои се вградени во кодирани податоци.

 

FerryTO QR код

Корисни FerryTO QR кодовите

Еве некои корисни FerryTO QR кодовите кои можеби ќе сакате да ја копирате / зачувате на вашиот мобилен уред за леснотијата на користење во иднина да биде можно да се направи резервација ферибот билет, дали ферибот пребарување распоред, резервира една хотелска соба, книга билет за воз или дури и одат на одмор!

Едноставно насочете вашиот QR код от за уред во саканата QR кодот подолу и да уживате.

 

FerryTO QR код
FerryTO

FerryTO возни редови
траект возни редови
хотелски резервации
хотелски резервации
Железнички Saver билет за воз Резервации
билети за воз
Евтини семејни одмори
Холидеј нуди
FerryTO понуди Поштенски Листа
FerryTO понуди

Слободен QR код Generator

Направете свој QR кодовите

Ferryto.com не ми се допаѓа имајќи нешто како QR кодовите и како можете да креирате своја сопствена слободна QR код тајна.

Ако сакате да се создаде свој QR код за вашиот бизнис, па дури и само за забава, тоа е лесно и бесплатно да се направи колку QR кодовите како ви се допаѓа, вклучувајќи SMS порака QR кодовите, V-картички, е-мејл QR кодови, па дури и кул stuf како QR кодовите со вашиот WiFi жариште кодови за пристап да ги споделите со другите. За да добиете свој слободен QR код скенирање на QR код на лево или на друго место само Кликни тука.

 

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал