Shidao линија Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Shidao линија Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
4.3 ѕвезди - врз основа 86 коментари

Shidao линија Ferries

Shidao линија Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Shidao линија Ferries нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаниште Shidao и кинески пристаништа на Gunstan

Резервации Shidao линија Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите Shidao линија Ferries цените во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Shidao линија Ferries билети.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Shidao линија Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Shidao линија Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Shidao линија Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Shidao линија Ferries билети меѓу Gunstan (Кина) и Shidao (Јужна Кореја), вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Shidao линија Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Shidao линија фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Shidao Фери линии

Shidao линија Фери
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Shidao линија Ferries билети
меѓу Shidao (Јужна Кореја) и Gunstan (Кина).

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Shidao линија Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

Забелешка: Ferryto.com не се во можност да ви понуди Shidao линија Фери билети во тоа време. Ве молиме користете го моторот резервации на левата страна за да книга вашиот ферибот билети Shidao линија / Gunstan со алтернатива ферибот услуга.

За Shidao линија Фери

Shidao бродска линија плови во и од Gunstan и Shidao.

Оперативни модерен конвенционалните патник, автомобили и товарни ферибот Shidao Ferries плови од Gunstan да Shidao секој вторник, четврток и недела, а од Shidao назад кон Gunstan секој понеделник, среда и сабота.

Сите се во текот на ноќта ферибот патувања.

Shidao линија Фери постапка Заминување

проверка

обработка на заминување не порано од 2.5 часа започнува пред заминувањето и завршува 1 час пред поаѓање. Затоа, патниците мора да биде шалтерот ферибот најдоцна во рок од два часа пред заминување во пополните формулар качување и картичка за заминување на формалностите околу патувањето.

Завршувањето пристигнување / заминување Картички

Додека картички доаѓањето потребни за да влезат во Кина се достапни на ферибот, тоа е полесно да го пополните во исто време како и заминување картичка Кореја пред да се качите.

карта на заминување (од Кореја) мора да бидат пополнети во Кореја, додека картичка доаѓањето за влез во Кина мора да бидат напишани на Chinesee карактери или англиски јазик. За информации за контакт на картичката на пристигнување, можете да внесете го името и телефонскиот број на местото каде што сте ќе останат на вашиот прв ноќ.

Царинска декларација

Царинската декларација области се наоѓаат од двете страни на контра инспекција заминување. Сите патници носи скапа стока или скапоцености (камери, рачни часовници, накит, крзно производи) се бара да даде изјава.

Кога прогласување, внесете го името на објектот, количина и цена на царинските форма и да ги презентираат и на точка и обичаи форма заедно. По прогласувањето е одобрен, се држи до документот за враќање патување.

Ако заминеме без царинска декларација, вашите вредности може да биде предмет на оданочување на враќање, како што ќе се смета како странски купувања. Патници со ништо да пријават да се обратите директно на шалтер инспекција.

имиграција Заминување

Чека во ред зад жолтата линија на контра инспекција заминување. Кога тоа е ти си на ред, го претстави пасош, бординг картата, и картичка заминување.

Се додека вашата виза е валидна, инспекторот не ќе поставуваат прашања и едноставно да се искорени вашиот пасош. карта на заминување ќе биде со печат и задржана од страна на инспекторот, и картичка доаѓањето ќе биде захефтана кон вашиот пасош. Чувајте ја картичката пристигнување за кога ќе се вратат и да поминат низ процесот на имиграција пристигнување.

Фери Заминување

Откако ќе помине инспекции, можете да внесете кој е ослободен од должноста да се купат алкохолни пијалаци, цигари и филмска камера.

 


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Shidao линија Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Shidao линија Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Shidao линија Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Shidao линија Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Shidao линија Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club Shidao линија Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Shidao линија Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Shidao линија Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Shidao линија Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Shidao линија Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

Shidao линија Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Shidao линија Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Gunstan (Кина) и Shidao (Јужна Кореја).

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Shidao линија Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Кореја ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Shidao линија Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Shidao линија Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Shidao линија Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал