Tallink Silja Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Tallink Silja Ferries нуди билет резервации евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Tallink Silja Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.1 ѕвезди - врз основа 2,027 коментари

 

Tallink Silja Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Tallink Silja Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот Tallink Silja Ferries ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Tallink Ferries

Tallink Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Tallink Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Tallink фериботи и да отпатуваат до и од Стокхолм, Хелсинки, Турку, Талин, Рига и Росток во Хелсинки и Хелсиншкиот во Талин.

Резервации Tallink Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Tallink Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Tallink Ferries билети до и од Стокхолм во Хелсинки, Турку, Талин, Рига и Росток во Хелсинки и Хелсиншкиот во Талин онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Tallink Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Tallink Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Tallink Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од Стокхолм, Хелсинки, Турку, Талин, Рига и Росток во Хелсинки и Хелсиншкиот во Талин, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Tallink Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Tallink фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Tallink Ferries нуди фантастични цени до и од Стокхолм, Хелсинки, Турку, Талин, Рига и Росток во Хелсинки и Хелсиншкиот во Талин ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Tallink Ferries

Tallink Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Tallink Ferries билети
до и од Стокхолм, Хелсинки, Турку, Талин, Рига и Росток во Хелсинки и Хелсиншкиот во Талин онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Tallink Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Tallink Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Tallink Ferries

Tallink се водечки снабдувач на високо-квалитетни мини крстарење и транспортни услуги во регионот на Балтичкото Море, како и водечки снабдувач на RO-RO карго услуги за одредени правци.

Нашата флота на бродови 19 ни овозможува да нудиме широк спектар на услуги и чести заминувања. Tallink груп е една од најголемите патнички и карго превозот компании во регионот на Балтичкото Море. Компанијата работи на шест трговски патишта под брендовите на и Tallink Silja Line.

Tallink Ferries

Како резултат на неодамнешните програма обновување на возниот парк на инвестициите и, ние во моментов се распоредат некои од најнапредните крстарење фериботи на Балтичкото Море со state-of-the-art објекти, подобрување на сместување, поголем одборот трговски центри и висок квалитет на одборот услуги, поставување на нови репер за патување стандарди во регионот на Балтичкото море

Покрај тоа Tallink работи четири хотели во Талин и еден хотел во Рига во хотел бренд синџир Tallink Хотели.

Плови северниот дел на Балтичкото Море на одборот на еден од фантастични садови Tallink е. Tallink во моментов работат 7 правци.

  • Стокхолм - Хелсинки, Турку, Талин, Рига, Росток - Хелсинки и Хелсиншкиот - Талин

Одборот на брод, голем број на објекти се предвидени да се направи патување на патникот како удобно, релаксирачка и забавна како е можно.

Нуди примамливата спектар на храна, кабаре шоуа, жив ноќен клуб, сауна и многу други погодности, на одборот патување е речиси одмор во себе.

Tallink Route Map

На патување од Хелсинки во Талин (Естонија) работи на неколку пати на ден по ѕвезда и суперѕвезда, која трае нешто повеќе од два часа за да заврши. Балтичките принцеза работи побрзи услуги на Талин, земајќи околу 1 час, 30 минути, едрење на дневна основа.

Естонскиот превозот компанија превезува околу три милиони патници годишно. Нивните пловни објекти ги исполнуваат прецизни технички достигнувања на модерната пловидба. Компанијата работи транспорт на луѓе и товар на Талин, Стокхолм, Хелсинки и Талин-Paldiski-Kapellskär правци.

Tallink, исто така, ќе трае еден дневен сообраќај меѓу Талин и пристаништето на Стокхолм, Шведска. Двата оперативни занаети се на Викторија и Romantica. Време на патување е околу 6 часа.

романса

Бродот за крстарење m / s романса била изградена во 2002 и таа е сестра брод со m / s Викторија изградена во 2004. Романса е удобно и модерен Круз Фери работат под Tallink бренд меѓу Стокхолм и во Рига.

Максималниот капацитет е 2500 патници (повеќе од 700 кабини).

Tallink Ferries

Танцување и јадење ресторани, барови и продавници. Соба на игри за деца, сауна оддел и одделот конференцијата која може да обезбеди простории за групи до 410 лица.

Викторија јас

Јас m / s Викторија била изградена во 2004 и таа е сестра брод со m / s Romantica изградена во 2002. Викторија I е удобно и модерен Круз Фери работат под Tallink бренд меѓу Стокхолм и Талин.

Капацитет е 2500 патници и над 700 кабини. Танцување и јадење ресторани, барови и продавници. Соба на игри за деца, сауна оддел и одделот конференција што може да се обезбеди простор за групи до 410 лица.

M / s Викторија Јас работи на Стокхолм Талин пат со дневни заминувања и нуди големи можности за успешна морско патување!

Tallink внатрешноста на кабината

SИлија фестивал
За сценско крстарење, плови низ бескрајни мраз полиња со фантастични скулптури во мраз пакет во зима, или му се восхитувам здивот сценографијата под полноќ сонцето во текот на летото, преку панорамски прозорци на фестивалот Silja.

балтичките кралица
М / С балтичките кралицата е најновата брод на Tallink Silja флота. Прво патување беше 24.4.2009 од Талин во Стокхолм.

Постојат 927 кабини, на неколку различни ресторани, барови и пет, три продавници, детска светот, одличен оддел сауна и модерна сала за состаноци.

балтичките принцезата
М / С балтичките принцезата започна со работа на Хелсинки Талин пат во јули 2008. Таа е една од најголемите крстарење фериботи во Балтичкото Море, кои имаат капацитет за патници 2,800.

Постојат 927 кабини, на неколку различни ресторани, барови и пет, три продавници, детски свет, одличен оддел сауна и модерна сала за состаноци.

Tallink Ресторанот
Tallink Шатл-ѕвезда
Tallink Шатл ѕвезда започна со работа на Хелсинки Талин пат во 2007.

Модерни Tallink Шатл ѕвезда нафрла Балтичко Море помеѓу Хелсинки и Талин само 2 часа. На влезот палуба лоби 7th постои 120 седишта Бизнис салон со безжична интернет конекција и телевизори. За приватни забави, постои салон за набљудување на палубата 9th до 250 лица.
Можете да вечераат на табла со стил и à la carte ресторан или вклучена, или едноставно во пицерија или кафуле. Во текот на шопинг квадратни метри површина 1 500 нуди одлична можност за шопинг. Шатл може да трае повеќе од патниците 2000. Таму е автомобил палубата за 450 патнички автомобили.

Tallink Шатлови се изградени за работа во текот на годината, временските услови веќе не се пречка за брз посета во текот на Заливот на Финска. Сите најнова технологија се користи за да се направи екстра бродови безбедно, на пример, навигација опрема е меѓу најдобрите во светот.

Tallink Шатл Суперѕвезда
Новата генерација со голема брзина брод М / С Суперѕвезда започна со работа на Хелсинки Талин пат на 21st Април 2008.

Модерни Шатл Суперѕвезда нафрла Балтичко Море помеѓу Хелсинки и Талин само 2 часа. На влезот палуба лоби 7th постои 120 седишта Бизнис салон со безжична интернет конекција и телевизори.

Tallink Суперѕвезда
За приватни забави, постои салон за набљудување на палубата 9th до 250 лица.

Можете да вечераат на табла со стил и à la carte ресторан или вклучена, или едноставно во пицерија или кафуле. Во текот на шопинг квадратни метри површина 1 500 нуди одлична можност за шопинг. Секој шатл може да трае повеќе од 2000 патници. Таму е автомобил палубата за 450 патнички автомобили.

Tallink Шатлови се изградени за работа во текот на годината, временските услови веќе не се пречка за брз посета во текот на Заливот на Финска. Сите најнова технологија се користи за да се направи екстра бродови безбедно, на пример, навигација опрема е меѓу најдобрите во светот.

 


Најдобрите достапни Tallink Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Tallink Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Tallink Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Tallink Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Tallink Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Tallink Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Tallink Ferries.

Група, Училиште & Social Club Tallink Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Tallink Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Tallink Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Tallink Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Tallink Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Tallink Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Tallink Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Tallink Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од Стокхолм во Хелсинки, Турку, Талин, Рига и Росток во Хелсинки и Хелсиншкиот во Талин.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од Tallink Ferries правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Tallink Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Tallink Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Tallink Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Tallink Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Tallink Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Стокхолм, Хелсинки, Турку, Талин, Рига и Росток во Хелсинки и Хелсиншкиот во Талин.