TTT линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

TTT линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни TTT линија Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
3.6 ѕвезди - врз основа 329 коментари

 

TTT линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот TTT линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот TTT линија Ferries ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

TTT линии

TTT линии автомобил и патнички ферибот билети

TTT линии билет резервации, траект возни редови и патнички информации за TTT линии едрење до и од ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија.

Резервации TTT линии билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите TTT линии цените во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни TTT линии билети до и од ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг патување во странство или празник пауза во ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија патуваат со TTT линии е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга што TTT линии билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите TTT линии премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот TTT линии ферибот патување.

Ако се патува на ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија, потоа книгата ферибот премин со TTT линии и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

TTT линии нуди фантастични цени до и од ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

TTT линија Ferres

TTT линии ферибот
Цени на билети 7 Резервации


Книга TTT линии ферибот билети
до и од ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани TTT линии пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена TTT линии ферибот и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

За TTT линии

TTT линии работи во еден дневен автомобил-вршење Сицилија ферибот од Неапол да Катанија. Патувањето трае 12 часа и траектот заминува од Наполи во 21: 00 часот од понеделник до сабота и во 19: 30 часот во недела.

TTTlines е овластен да им понуди на отворено палубата / кампување на одборот (сервис кој дава можност да остане и / или сместување книга директно на одборот на сопствениот camper во рамките на одредена област на бродот:

TTT линии ферибот
кампување на одборот е на располагање од 01 31 април до октомври, сабота и недела за заминувања од Наполи и петок, сабота и недела за заминувања од Катанија.

За кампување на одборот мора да биде наведен на билетот, пансиони кампување на одборот.

време поаѓање е три часа пред закажаното време на поаѓање на бродот) и се предвидени договори со: la Confederazione Италијана Campegiatori - IL клуб del PleinAir - караван и Camper пријатели - Turit - Gruppo Amici Camperisti Катанија - Акти Палермо - дејствува Италија Federzione - Associazione Nazionale Coordinamento Camperisti - AC Autocaravan - Touring Клубот Italiano - Кампување картички Меѓународниот - Camperlife е Camper клуб Italiano - па ние може да им даде на своите членови попусти предвидени со "Специјални Camper" промоција.

TTT линии Route Map
Taking предностите на кампување на формула одбор (од април до октомври 1st 31st):
  • Само до кампување на одборот простор е на располагање (од ноември до март 1st 31st):

За информации и резервации јавете се во:

кампување на одборот не е достапна на резервација на интернет!

  • Neaples offiice: тел. 0815752192 - Факс 0815752132
  • Neaples билет канцеларија: тел. 0815802744 - Факс 0814206159
  • Катанија билет канцеларија: тел. 095340644 - Факс 095281043
  • Телефонска централа: 800915365 (бесплатен повик)
TTT линија Фери
Забелешка: за резервација, Ве молиме да достави: регистарска табличка број и должина на возило - име и презиме на патниците - датум и заминување / дестинација пат - број членска карта - телефон / факс број или e-mail адреса.

М / n Trinacria и М / n Partenope.
Тие се двете новоизградени Roro / луѓе бродови, кои дојдоа во употреба во мај 2002, според италијански знамиња, едрење на крстарење брзина од 22 јазли.
Бродовите се измери 186.50 метри во должина; Максималната ширина 26.60 метри широк и носат бруто тежина капацитет од 7.200 тони.

бруто тонажа на нивниот капацитет изнесува 25.000 тони. Бродовите носат максимално на патници 950.

Сместување на секој брод е како што следува: сите авиони од типот столици 198 се полулегнал места има вкупно 78 кабини поделени на внатрешни и надворешни кабини; секој со свој бања и туш; две кабини се на располагање за да се приспособат на патници со инвалидитет.

Секоја кабина е составен од две дното кревети и два врвот виткање кревети, бирото врвот, стол, плакар и огледало. За јадење, бродови, секоја има елегантна трпезарија каде што патниците можат да се најдат ресторан за самопослужување и à la carte ресторан.

Една, исто така може да се релаксираат во бар ресторан, бар се наоѓа во строгиот на бродот, и / или во дневната соба со фотелји, удобни софи и кафе маси. Исто така постои и одредена област со слот машини, видео игри и продавница.

TTT линии Кабина
Бродовите се опремени и со ескалатори и убаво лифтови. Секој брод има носивост од 2.040 метри во должина за комерцијални возила во прилог на капацитетот одлучите 75 автомобили под 1.80 метри надморска височина, на палубата на автомобилот.

* M / n Trinacria е идентична со m / n Partenope, таа се разликува само во тоа што има два апартмани.

 


Најдобрите достапни TTT линии билет цена гарантираме

Најдобра гаранција TTT линии билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на TTT линии билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани TTT линии до и од ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive TTT линии билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга TTT линии билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на TTT линии.

Група, Училиште & Social Club TTT линии билет резервации

Намалена Група Патување со TTT линии - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен TTT линии група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна стапки до и од ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија.

Нашите специјализирани TTT линии групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена група патување стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе, а во исто време. За повеќе информации за групни патувања на TTT линии молам Кликни тука.

 

TTT линии Комерцијални возила, товар и товар фериботи

TTT линии Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива TTT линии товар и товар резервација услуга до и од ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од TTT линии правци сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега TTT линии во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо TTT линии цените на билетите, проверите достапноста и книга TTT линии автомобил и патнички ферибот билети до и од ферибот пристаништа на Наполи во Сицилија да Катанија Италија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со TTT линии во текот на 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Ferryto.com за најевтиниот ферибот цените на билетите ако земате краток крстот за автомобил ферибот Кале Франција, ферибот во Ирска или премин во Амстердам во Холандија. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот патување и мини крстарење дестинации како Шпанија, Данска и грчки острови.