Aegean Islands Tragete

Aegean Islands Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Aegean Islands Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Aegean Ishujt Tragete vela në dhe nga Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Pire, Rodos, Samos ose Selanik.

Rezervimet Egjeut Islands tragete bileta nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Aegean Islands tragete në kohë reale dhe librin e disponueshme e lirë bileta Aegean Islands trageteve në dhe nga Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Pire, Rodos, Samos ose Selanik online me konfirmim të menjëhershëm .

Udhëtimi me Egje Ishujt Tragete është një shpejtë, e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri të lirë Aegean Islands tragete bileta tuaj në dhe nga Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Pire, Rodos, Samos ose Selanik në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Aegean Islands Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Pire, Rodos, Samos ose Selanik, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti detajuara hartat do të ju ndihmojë komplot Aegean Islands tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte në Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Pire, Rodos, Samos ose Selanik pastaj libër një traget kalimit me Egjeut Ishujt Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Aegean Islands Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Pire, Rodos, Samos ose Selanikut portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Aegean Islands Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Aegean Islands tragete
në dhe nga Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Pire, Rodos, Samos ose Selanik në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Aegean Islands Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Aegean Islands tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About ishujt e Egjeut

Ishujt e Egjeut në lindje të kontinentit grek janë ndryshe karizmatik, me peisazhet e ndryshme, por të njëjtën traditë dhe kultura e miqësisë dhe të mikpritjes.

Përfshirë 'tonë' Aegean Islands janë tre Sporades Islands në veri, Skopelos, Alonissos dhe Skiathos, së bashku me fqinjin e tyre kontinentale, Pelion Gadishullin unik.

Shkon në jug të marrë në Ishujt befasues cikladik e Santorini dhe Mykonos, si dhe qytetin që përcakton rajonin, Athinë.

Kur Gods zgjodhi Greqinë për shtëpinë e tyre ata me siguri e dinte se çfarë ata ishin duke kërkuar për ... Një tokë e bukur, koha ka pothuajse u ndal, ASEA aq blu që shimmers kundër qiell pa re, kurrë fund ullishte fishkëllimë në erë, pafund hot ditët e verës shkon në netë me dritë yjesh, me qindra ishuj të vegjël secila unike me historinë e saj krenare dhe kulturën, plazhet spektakolare izoluar shtrihen aq sa syri mund të shoh, Aland me mundësitë e pafundme dhe zgjedhjet.

Aegean Islands

Skopelos

Ishulli i shkëmbinj nënujorë shkak të islets të saj në det të hapur dhe shkëmbinj dhe bregdetit madhështore thepisur. bays izoluar fringed nga pyjet e saj të famshme me pisha dhe ullishte, ajo gjithashtu mund të quhet Island Gjelbër. Skopelos është shumë e pazhvilluar me rrjetet e rrugëve tradicionale dhe gjurmët bashkuar shpërndara Islands settlements.The kapitalin eponymous është një port aktiv në një gji spektakolare me një labirint të rrugëve të ngushta që lidhin taverna dhe kishat.

Alonisso

Thella të ishujve Sporades hyjnë nëpërmjet portit të saj të vogla dhe qytetit kryesor, Patitiri. Ky i ngushtë, ishull pyllëzuar është një parajsë e gjitha për relaksim dhe qetësi. ka shumë shtigje të vjetra criss-kalimit në ishull, shpesh duke çuar deri në plazhet e saj fantastike uncrowded. I saj në det të hapur Marine Park është një vend të shenjtë për të rrezikuar Mesdheut Monk Seal

Skiathos

Më i vogël i ishujve Sporades ende më i popullarizuar për shkak të aeroportit të saj, plazhet me rërë, ujërat e qartë dhe ujërave. Bregdeti perëndim është spektakolare dhe pothuajse e pazhvilluar me rural brendshme dhe e mbushur me ullishte dhe gjurmët mushka.

Pelion

Gadishulli Pelion në kontinent greke është me të vërtetë unik. Egjeu në njërën anë, strehuar "në brendësi të 'detit të Gjirit Pagasitikos në anën tjetër me malet e Pelion formojnë një barrierë të lartë të tokës gjelbër në veri, gadishulli ka mbrojtur sekretet e saj të mirë dhe relativisht të pakta jashtë Greqisë kanë vizituar këtë rajoni interesante. Interesante për të shqyrtuar me makinë, Pelion është i patejkalueshëm për eksplorim në këmbë.

Halkidiki

Chalikidi ose Halkidiki siç është e njohur gjerësisht është një gadishull, në juglindje të qytetit të Selanikut (qytet dytë më i madh i Greqisë). Zona është e njohur nga të tre gadishuj dhëmbë të (Kasandra, Sithonia, Athos njohur dhe Malin e Shenjtë një rrethit pavarur administrative). Prefektura e Halkidikisë mbulon një sipërfaqe prej 2,886 km katrore. Halkidiki ka shtrirje më të gjatë të bregdetit në kontinent Greqi, vlerësohet të jetë më shumë se 500 km plazhe me rërë dhe gjiret. Në qendër të prefekturës shtrihet mali Holomodas ose Holomontas (Holomon) (1165 m) dhe në pjesën lindore shtrihet Mount Athos (2033m). Halkidiki është i njohur për plazhet me rërë të artë, gjire të thella dhe piktoresk, fshatrat tradicionale dhe vendpushimet moderne turistike, ishuj të vegjël dhe gjiret strehuar, kodrat me pisha-veshur zbritur në det. Zona ka një klimë mesdhetare dhe është i bekuar me bukuri madhështore natyrore. Kjo është Halkidiki sot.

Athinë

dhurata më e madhe Athina për botën e njerëzve ishte një pemë të vetme ulliri në majë të një shkëmbi me pamje Gjirin Saronik. Nga rrënjët e saj çarë një qytetërim dhe qytetin pashembullt në botën e lashtë. Është e habitshme se Athina e sotme, me shumë prej eshtrave të tij të lashtë ende i paprekur, vazhdon të jetë një nga destinacionet më popullore në botë.

Ishujt e Egjeut


Ishujt e Egjeut
janë grupi ishujsh në Detin Egje, me Greqinë kontinentale në perëndim dhe në veri dhe Turqinë në lindje. Ishulli i Kretës cakton kufijtë e detit në jug, ato të Rhodes, Karpathos dhe Kasos në juglindje.

Ishujt e Egjeut i përkasin Greqisë, duke u ndarë në mesin e nëntë periferitë administrative. E vetmja gjë e konsiderueshme e Turqisë në Detin Egje janë IMBROS (Gokceada) dhe Tenedos (Bozcaada), në fund verilindor të detit. ishuj turq të përfshijë edhe islets të ndryshme më të vogla jashtë bregut perëndimor të Turqisë.

Ishujt e Egjeut janë tradicionalisht të ndara në shtatë grupe, nga veriu në jug:

  • Northeastern Islands Aegean
  • Sporades
  • Euboea
  • Argo-Saronik Islands
  • Cyclades
  • Dodecanese (Southern Sporades), me përjashtim të Kastellorizos dhe islets afërta, të cilët i përkasin Mesdheun Lindor
  • Kretë

Ishujt Termi italiane Aegean është përdorur ndonjëherë për t'iu referuar ishujt e Egjeut të pushtuara nga Italia gjatë luftës italo-turke në 1912 dhe aneksuar nga 1923 deri 1947, duke përfshirë Rodosit dhe Kastelorizo.

Kliko këtu të rezervoni një traget Egje Island.

Aegean Islands


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Aegean Islands tragete biletë

Shkarko Aegean Islands Tragete Ticket Price Guarantee

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Aegean Islands tragete biletë çmim dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj të zgjedhur për të Egjeut Ishujt Tragete për të ose nga Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Pire, Rodos, Samos ose Selanik, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse Aegean Islands Tragete biletë të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Aegean Islands trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Aegean Islands tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Aegean Islands tragete jetojnë çmimet e biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Aegean Islands Tragete Car dhe pasagjerëve bileta trageti në dhe nga Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Pire, Rodos, Samos ose Selanik në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Egje Ishujt Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel