Aeolian Ishujt Tragete

Aeolian Ishujt Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Aeolian Ishujt Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Aeolian Ishujt Tragete vela në dhe nga Lipari, Napoli, Panarea, Salina, Stromboli apo vullkan.

Prenotim Aeolian Ishujt Tragete bileta nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Aeolian Ishujt Tragete në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Aeolian Ishujt Tragete bileta për dhe nga Lipari, Napoli, Panarea, Salina, Stromboli apo vullkan online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Aeolian Ishujt Tragete është një shpejtë, e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri të lirë Aeolian Ishujt Tragete bileta tuaj në dhe nga Lipari, Napoli, Panarea, Salina, Stromboli apo vullkan online dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Aeolian Ishujt Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Lipari, Napoli, Panarea, Salina, Stromboli apo vullkan përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojë komplot tuaj Aeolian Ishujt Tragete udhëtim traget.

Nëse jeni të udhëtonte për Lipari, Napoli, Panarea, Salina, Stromboli apo vullkan pastaj libër një kalim trageteve me Aeolian Ishujt Tragete dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Aeolian Ishujt Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Lipari, Napoli, Panarea, Salina, Stromboli apo vullkan portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Aeolian Ishujt Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Aeolian Ishujt Tragete
në dhe nga Lipari, Napoli, Panarea, Salina, Stromboli apo vullkan online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Aeolian Ishujt Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Aeolian Ishujt tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

 

More About Ishujt Aeolian

 

Ishujt Aeolian ose Lipari Islands janë një arkipelag vullkanik në Detin Tirren në veri të Sicilisë, të quajtur pas gjysmëperëndi e erërave Aeolus. Ishulli më i madh është Lipari. Ishujt tjera përfshijnë Vulcano, Salina, Stromboli, Filicudi, Alicudi, Panarea-s dhe Basiluzzo.

Ishujt Aeolian janë një destinacion popullor turistik në verë, dhe për të tërhequr deri për vizitorët 200,000 vit.

Baza më praktike është ishulli i Lipari. Ky është ishulli më i madh me më të për të ofruar - një goxha, qytet të arsyeshme-sized me një zgjedhje të akomodimit dhe porti më i ngarkuar për hydrofoil dhe trageteve lidhje. Ju mund të bëni daytrips në ishujt tjera nga këtu. Panarea është ishulli më elegant, të vogla dhe ekskluzive me çmime të ndeshjes. Stromboli është për emocion-kërkuesit që duan të ngjiten në vullkan, edhe pse përveç rritje dhe një udhëtim me varkë për të parë se shpërthimet nuk është e vërtetë se shumë për të bërë.

Aeolian Ishujt

Vulcano ka banjot e famshme sulfuror-nuhatje baltë, një vullkan butë fuming dhe plazhet. Salina është e gjelbër dhe e natyrshme dhe një destinacion i mirë për një qëndrim të qetë. Alicudi dhe Filicudi janë më të largëta; Dy vullkane zhdukur dalin nga deti dhe ndjenja si fundi i botës; Transporti në Alicudi është me gomar.

Në mënyrë që të eksplorojë secilin prej ishujve në tërësi, ju me të vërtetë do të duhet të bazojnë veten gjatë natës në secilën. oraret trageteve dhe ekskursione turistike mund të largohet nga ju ndjenjë nxituan në udhëtime ditore. Natyrisht, edhe pse, kjo nuk do të bëjë për një pushim të relaksuar shumë, kështu që shumica e turistëve preferojnë të zgjedhin një bazë ishull dhe të bëjnë vizita të shkurtra në të tjerët.

Gjera per te bere

Ju nuk mund të vizitoni Ishujt Aeolian pa paguar një udhëtim për të parë shpërthimet në Stromboli. Nëse ju nuk e dashuroj ecje deri vullkan, ju mund të kapur një udhëtim me varkë në mbrëmje (cilësimin jashtë në orët e pasdites nga ishujt e tjerë) për të parë shpërthimet e zjarrta të vullkanit nga ujërat e ngushtë të Sciara del fuoco, një shpat lavë-scarred. Boat udhëtime janë aktiviteti kryesor turistik në ishujt dhe në sezonin turistik që do të trajtohen çdo pesë minuta nga touts miqësore dhe agjencitë që ofrojnë turne. Një dalje në det në mënyrë tipike do të udhëtojnë në bregdetin shkëmbor, theksojnë pamjet interesante, të bjerë ju off për një bredhin fshatrave të vogla ishull, japin udhëtarëve një shans për të notuar nga barka dhe ndoshta, në qoftë se ju jeni me fat, të parë delfinët.

Për ata që gëzojnë ishull-hopping, ishujt janë të lidhura me shërbime të rregullta trageteve, edhe pse këto janë më pak piktoreske se cruises turistike. Secili prej ishujve ka të paktën një fshat piktoresk për të eksploruar, me shumë foto-mundësive. Sa më e madhe e ishujve kanë shërbimet lokale autobus për të ju ndihmojë për të marrë rreth. Si dhe gjiret e fshehura dhe brigjet shkëmbore, ishujt kanë një plazhe pak, në përgjithësi rërë vullkanike ose pebbles. Në mesin e gurë mbi plazhet, ju mund të gjeni pjesë të xham vullkanik me shkëlqim, një vullkanik shkëmb të zi qelqi-si që është përdorur për thika modës dhe mjete në parahistorinë dhe guri shtuf - e cila gjithandej në ujë dhe ka një shumëllojshmëri të përdor, duke përfshirë si një exfoliant. Prania e xham vullkanik vënë Ishujt Aeolian në rrugët e para tregtare dhe disa vendbanime Bronxit janë zbuluar. Zbulimet më të mira nga ishujt, dhe nga mbytjeve lokale, janë shfaqur në një muze të shkëlqyer arkeologjik në kështjellë të vjetër Lipari e rrethuar me mure - një 'duhet' për vizitorët në ishuj. ekspozitave të rëndësishme përfshijnë qeramikë grek daton nga koha Lipari si një koloni greke, si dhe një koleksion të maskave miniaturë teatrore gjenden në varrime lokale.

Edhe pse në këmbë rekreative nuk është publikuar veçanërisht në nivel lokal, peizazh, pamje në det dhe gjurmët e vjetra mushkë bëjnë ishujt tërheqës për rrethoresh. Më Vulcano dhe Stromboli ju mund të ndiqni rrugët e njohura në krye të kratereve Vullkani '- në Stromboli ju duhet të punësojë një udhëzues - të cilat ju lejojnë për të parë eruptions lavë në Stromboli dhe emetimet e gazit në Vulcano. Këto janë kërkuar ecën, dhe pjesa më e madhe ecje në ishujt kërkon një vendosmëri që ishujt origjinën Vullkani si pjerrta-PJERRET. Por, edhe pse nuk ka numër të madh të footpaths i shënuar, ju do të gjeni një shumëllojshmëri të ecën duke përfshirë shëtitjet më pak sfiduese dhe rambles në mesin e luleve, fluturat dhe gjurmët e kaluara Ishujt '.

Udhëtoni për në Ishujt Aeolian

Udhëtoni për në Ishujt Aeolian përfshin një udhëtim të multi-fazë, e cila mund të jetë kohë dhe të varur nga kushtet e detit. Për këtë arsye unë rekomandoj ishujt për një qëndrim më të gjatë sesa një pushim të fundjavës, dhe do të këshillojë duke lejuar kohë të mjaftueshme për udhëtimin për në dhe nga aeroporti.

Ishujt janë shërbyer nga anijet dhe hydrofoils nga një numër të porteve të Italisë. Nuk ka aeroport, por në qoftë se keni ndjenja të pasur ju mund të arrijnë me helikopter (shih lidhjet tona panel). Porti kryesor i nisjes për Ishujt Aeolian është Milazzo, i vendosur në bregun verior të Sicilisë. Ka shumë shërbime të shpeshta shpejtë traget nga Milazzo, dhe kjo është porti më i përshtatshëm dhe të besueshëm për qëllim për të. Megjithatë, ka edhe shërbime (më të shpeshta në verë) nga Palermo dhe Messina në Sicili dhe nga Reggio di Calabria në kontinent Itali. Gjatë sezonit turistik veror, ka edhe tragete të rastit nga portet e tjera lokale - këto janë të dizajnuara shpesh si udhëtime ditore në ishujt, por mund të jetë një alternativë e mundshme për udhëtarët që duan të qëndrojnë më gjatë.

Aeroportet më të afërt janë Catania (fluturime BA nga Britania e Madhe), Palermo (Ryanair dhe EasyJet nga Londra), Reggio Calabria dhe Lamezia Terme (Ryanair nga Londra). Mënyra më e thjeshtë për të arritur ishujt nga Britania e Madhe është për të fluturuar në Catania Aeroportit, pastaj të marrë një lidhje të drejtpërdrejtë me autobus ose transferimin privat tek portin Milazzo, ku ju mund të kapur një traget për Lipari dhe ishujt e tjerë. Autobusi i drejtpërdrejtë është e drejtuar nga Giuntabus dhe lë jashtë aeroportit. Për fat të keq kjo është e rrallë dhe sezonale; nëse kohët nuk janë të përshtatshëm për ju, alternativë është për të kapur një autobus nga Aeroporti Catania në Messina drejtuar nga SAIS, i cili merr në dy orë. Kjo ndalon në stacionin hekurudhor Messina, të drejtë tjetër për një stacion autobusi për një shërbim Giuntabus në portin Milazzo, e cila merr 50 minuta.

Në Milazzo autobusët ndaluar në rrugë të drejtë nga porti. Zyrat e trageteve shitur bileta janë në njërën anë të rrugës; bankinë për kapjen shërbime të shpejta varkë është në anën tjetër të rrugës. Është gjithashtu e mundur për të kapur një tren nga Catania për Milazzo duke marrë rreth orë 2-3 dhe ndryshimin në Messina. Pengesë e udhëtimit hekurudhor është se ju do të duhet të përdorin autobusë lidh ose taksi për të arritur në aeroportin e Catania, dhe portin në Milazzo.

Të dy kompanitë kryesore që ofrojnë shërbime trageteve trageteve në ishujt janë Siremar dhe Ustica Lines. faqet e internetit të këtyre shoqërive, ku ju mund të gjeni oraret e fundit dhe çmimet, janë të shënuara në panelin lidhjet tona në të djathtë. Shumica e lidhjeve janë duke hydrofoils shpejta dhe catamarans, por më të mëdha, tragete ngadalshme të punoj rrugët, dhe këto mbajnë makina si dhe pasagjerë. Ka kufizime në sjelljen e automjeteve në ishujt, dhe turistët në përgjithësi do të gjeni atë më të përshtatshëm për të lënë makinat prapa në kontinent.

Një rrugë alternative në ishull është për të udhëtuar me traget ose hydrofoil nga Napoli (shërbyer nga fluturimet nga Britania e Madhe). Ka një traget gjatë natës mes Napolit dhe Ishujt Aeolian, zakonisht dy herë në javë edhe pse të ndryshme me sezonin, operuar nga Siremar. Në kohën e shkrimit, anijet Siremar lënë Napolin në martë dhe e premte nisjes në 8pm dhe mbërritjes në mëngjes. Ata kthehen të hënën dhe të enjten. Çmimet janë përafërsisht € 50 një mënyrë për person ose më shumë për kabina. Ekziston edhe një shërbim më të shpejtë në ujë, nga Napoli në mes të mes të qershorit dhe shtatorit, operohet nga Alilauro, e cila merr rreth gjashtë orë dhe shpenzimet nga € 160 kthim.

Për të arritur Ishujt Aeolian pa fluturuar, ju mund të udhëtojnë në Napoli me tren dhe pastaj të kapur një traget për në ishujt. Ky udhëtim do të mund të realizohet në disa ditë duke marrë një shërbim pasdite nga Londra në Paris, duke ndryshuar trenat dhe stacionet për një shërbim gjatë natës në Romë, duke arritur në mëngjes dhe në ndryshim të një treni në Napoli.

Ishujt Aeolian

Ishujt Aeolian (Isole Eolie ose Isole Lipari në Italisht) janë shtatë ishuj të vegjël banuara italiane off bregun verior të Sicilisë, në afërsi të majës së shputë Italisë.

Edhe pse Ishujt Aeolian nuk janë veçanërisht të njohur për turistët që flasin anglisht, ata janë vende të mrekullueshme për të kaluar një javë të relaksuar apo dy javë. Në korrik dhe gusht italiane pushuesit zbresin en-masse në këto 'perla e Mesdheut ". Por, në maj, qershor apo shtator, ju duhet të gëzojnë të motit të mirë dhe pamje e lavdishme pa turmat.

Ishujt Aeolian janë të njohura si një destinacion pushimi, duke ofruar kohë e mirë, plazhet dhe bukuri natyrore. Si dhe sunbathers, ata gjithashtu të tërhequr emocion-kërkuesit; arkipelag u formua nga aktiviteti vullkanik dhe dy prej ishujve janë ende vullkane aktive.

Edhe pse ky fakt mund të vënë disa udhëtarë off, shumë të tjerë janë të tërhequr në pamje dramatike, banjot baltë nxehtë, dhe mundësinë për rritje deri në kratereve të Vulcano dhe Stromboli.

Kliko këtu të rezervoni Aeolian Ishujt TrageteAeolian Ishujt Map

Kliko këtu për të kontaktuar me Aeolian Ishujt Tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Aeolian Ishujt Tragete jetojnë çmimet e biletave, disponueshmërinë kontrolloni dhe libër Aeolian Ishujt Tragete makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Lipari, Napoli, Panarea, Salina, Stromboli apo vullkan në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Aeolian Ishujt Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel