Aland Ishujt Tragete

Aland Ishujt Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Aland Ishujt Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Aland Ishujt Tragete vela në dhe nga Mariehamn, Långnäs dhe Turku nga Stokholm apo Helsinki.

Prenotim Aland Ishujt Tragete bileta nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Aland Islands tragete në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Aland Ishujt trageteve në dhe nga Mariehamn, Långnäs dhe Turku nga Stokholm apo Helsinki online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Aland Ishujt Tragete është një shpejtë, e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri të lirë Aland Islands tragete bileta tuaj në dhe nga Mariehamn, Långnäs dhe Turku nga Stokholm apo Helsinki në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Aland Ishujt Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Mariehamn, Långnäs dhe Turku nga Stokholm apo Helsinki, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojë komplot Aland tuaj Ishujt Tragete udhëtim traget.

Nëse jeni të udhëtonte për Mariehamn, Långnäs dhe Turku nga Stokholm apo Helsinki pastaj libër një traget kalimit me Ishujt Aland Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Aland Ishujt Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Mariehamn, Långnäs dhe Turku nga Stokholm apo Helsinki portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Aland Ishujt Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Aland Islands tragete
në dhe nga Mariehamn, Långnäs dhe Turku nga Stokholm apo Helsinki në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Aland Ishujt Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Aland Islands tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Ishujt Aland

Ishujt Aland janë vendosur në mes të Suedisë dhe Finlandës, në pjesën veriore të Detit Baltik.

Ato përbëjnë një rajon autonom dhe njëgjuhëshe suedeze të Finlandës me flamurin e vet. Åland gjithashtu ka vulat e veta dhe internet të nivelit të lartë domain .ax.

Një total prej njerëzve 27,500 jetojnë në Aland. Rreth 11,000 prej tyre jetojnë në qytet vetëm Aland së, Mariehamn. Qyteti u themelua në 1861 dhe sot është qendra tregtare dhe politike. Ajo është gjithashtu vendi Aland e të qeverisë.

Industritë kryesore ishujt "përfshijnë anijeve, tregtinë, bankare, bujqësi dhe prodhimin e artikujve ushqimore. Shipping ka qenë gjithmonë një aktivitet veçanërisht i rëndësishëm për rajonin dhe, në kuptimin e karakterizojnë Alanderët, nuk ka asnjë industri të tjera si ajo.

Tragete në Aland

Vizitoni Muzeu Detar, Muzeu anijes Pommern dhe Tremujori Detare në Mariehamn për të mësuar më shumë për historinë interesante detare Ishujt '.

Gjërat që e bëjnë Åland unike janë arkipelag saj paprishur dhe themeli i bukur, veshur të butë nga akulli akullnajë, që merr ngjyrën e saj të kuqe nga granit rapakivi të zonës. Ishujt Aland 6,500 kanë një botë të ofruar ku deti është gjithmonë afër. A e dini se Aland ka më shumë orë hapura të se kudo tjetër në pjesën veriore të Evropës në mes të majit dhe gushtit?

Një nga tiparet dallueshme Aland është pamja mes i verës i maypoles, garlands ngjyra dhe mullinjtë e erës Olde worlde. Ju mund të shihni disa prej tyre në muze i hapur Jan Karlsgården në Kastelholm, ku ju do të merrni për të parë se çfarë një fermë tipike Alander dukej si rreth fundit të shekullit të 19th.

Ankand vjetore Champagne

vjetër, shampanjë ende i pijshëm dhe më të veçantë në botë në treg mund të blihet në një ankand vjetore të mbajtur në Mariehamn. ankand dhe shampanjë këtij viti Ngjarja zhvillohet në 8 qershor në Alandica Kulturës dhe Qendrën e Kongreseve në Mariehamn.

Në 2010 verës, një anijembytje është gjetur në një thellësi prej rreth metra 50 në arkipelag Aland. Anija kishte një ngarkesë që përmbante shishe shampanjë paprekur, ndër të tjera. Pjesa më e madhe e historisë së anijes, duke përfshirë destinacionin e vet përfundimtar, është ende i panjohur, por sipas ekspertëve shampanjë është nga gjysma e parë e 1800s.

Shishet origjinën nga me famë botërore shtëpitë e shampanjë Veuve Clicquot, Juglar dhe Heidsieck monopole. Sot shishe janë në pronësi të Qeverisë së Aland.
Ankandi i parë shampanjë u rregulluar në 2011 nga Qeveria e Aland në bashkëpunim me Alko dhe verës Kryeministri ankand shtëpia në botë Acker Merrall & Condit nga Nju Jorku.

Pas një ankand hyrëse të shisheve të tjera unike të vjela nga 1950-2000, dy shishe parashikuar shumë të vjela nga anijembytje janë shitur. Një shishe e vetme e Juglar pothuajse e bëri rekordin botëror, shitjen për një mbresëlënëse € 24,000, dhe rrahur vetëm nga shishe Veuve Clicquot që u shit për një euro 30,000 mahnitshme.

Teprica financiare është vesh-shënuar për shkaqet bamirëse, të tilla si arkeologjinë detare dhe mjedisin e Detit Baltik ujor.

Åland shkurt

Banorët: 27,500
Pjesë e Finlandës dhe anëtar i BE-së
Brenda zonës së Shengenit
Gjuha: Swedish
Valuta: Monedha zyrtare është euro, por kurora suedezë janë pranuar në shumicën e vendeve.
Koha: Eastern Koha evropiane
Sipërfaqja totale: 6 787 km katrore
Një total prej më shumë se 6,500 ishuj të cilat 65 janë të banuara.

.... Dhe pastaj ka pamje spektakolare Aland së. Ju kurrë nuk do të vijnë të gjithë kudo aq bukur dhe aq të arritshme. Ujërat e ngrohta janë të përkryer për not dhe zhytje. Enden përreth kishave piktoreske dhe rrënojat historike është edhe interesante dhe informative. Jo për të përmendur sunbathing në shkëmbinj të ngrohtë, me shqiponjat e detit fluturon lart mbi, kayaking në det të hapur, dhe sunsets që duket të vazhdojë përgjithmonë.

Ishujt Aland

Ishujt Aland janë një grup ishujsh të vegjël zyrtarisht i përkasin në Finlandë, por dha një shkallë të gjerë të autonomisë me një vendim të Lidhjes së Kombeve në 1921 që vendos një mosmarrëveshje të gjatë-running në mes të Suedisë dhe Finlandës.

Ndër të tjera, Alanderët ketë parlamentin e tyre, publikojnë vulat e tyre, janë të liruar nga shërbimi ushtarak dhe të mbajë një status të veçantë tatimor në Bashkimin Evropian.

Arkipelag përbëhet nga rreth ishujve 80 banuara plus rreth 6000 ishuj të pabanuar, islets dhe shkëmbinj. Popullsia totale është vetëm 26,530 (2004), 90% e të cilave jeton në ishull Aland kryesore (e njohur edhe si Fasta (kontinent Aland), i cili përfshin kapitalin Mariehamn.

Ka shumë të lidhjeve të trageteve në mes Aland dhe kontinentale Suedi dhe Finlandë. Kryesisht për arsye tatimore, tragete plying në mes të Helsinkit dhe Stokholm gjitha të ndaluar jashtë në Mariehamn ose aty pranë (30km lindje, përafërsisht) bankinë e Långnäs, duke e bërë në këtë mënyrë më e lehtë dhe më të lirë për të marrë në (edhe pse docking ndodh shpesh në kohë të papërshtatshme në mes e natës - e Långnäs ndalesa).

Mariehamn gjithashtu ka një aeroport të vogël që shërben fluturime në kontinent Finlanda dhe Suedia.

Kliko këtu të rezervoni një traget Ishujt Aland

Ishujt Aland


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Aland Ishujt Tragete Çmimi i biletave

Shkarko Aland Islands Tragete Ticket Price Guarantee

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Aland Islands tragete biletë çmim dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Ishujt Aland Tragete për të ose nga Mariehamn, Långnäs dhe Turku nga Stokholm apo Helsinki, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse Aland Ishujt Tragete biletë të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Aland Islands trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Aland Islands tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Aland Islands tragete jetojnë çmimet e biletave, disponueshmërinë kontrolloni dhe libër Aland Islands tragete makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Mariehamn, Långnäs dhe Turku nga Stokholm apo Helsinki në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Aland Ishujt Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel