Balearics Ishujt Tragete

Balearics Ishujt Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Balearics Ishujt Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Balearics Ishujt Tragete vela në dhe nga Alcudia, Ciutadella, Mahon, Ibiza, Palma Majorka, San Antonio, Denia, Formentera apo Palma.

Prenotim Balearics Ishujt Tragete bileta nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Balearics Islands tragete në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Balearics Islands tragete bileta për dhe nga Alcudia, Ciutadella, Mahon, Ibiza, Palma Majorka, San Antonio, Denia, Formentera apo Palma online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Balearics Ishujt Tragete është një shpejtë, e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri të lirë Balearics Islands tragete bileta tuaj në dhe nga Alcudia, Ciutadella, Mahon, Ibiza, Palma Majorka, San Antonio, Denia, Formentera apo Palma në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Balearics Ishujt Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Alcudia, Ciutadella, Mahon, Ibiza, Palma Majorka, San Antonio, Denia, Formentera apo Palma përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike të detajuara tonë rrugë dhe qyteti harta do të ju ndihmojë komplot Balearics Islands tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Alcudia, Ciutadella, Mahon, Ibiza, Palma Majorka, San Antonio, Denia, Formentera apo Palma pastaj libër një traget kalimit me Balearics Ishujt Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Balearics Ishujt Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Alcudia, Ciutadella, Mahon, Ibiza, Palma Majorka, San Antonio, Denia, Formentera apo Palma portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Balearic Islands Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Balearics Ishujt Tragete bileta
në dhe nga Alcudia, Ciutadella, Mahon, Ibiza, Palma Majorka, San Antonio, Denia, Formentera apo Palma në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Balearics Ishujt Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Balearics Islands tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

Rreth ishujt Balearic

 

Ishujt Balearic janë të përbërë nga Majorca, Minorcë, Ibiza dhe Formentera.

Majorca (Mallorca) - Majorca është më e madhe e Ishujt Balearic, fluturon koha më shumicën e aeroporteve në Mbretërinë e Bashkuar është rreth 2 - 2 ½ orë dhe me të mbërritur koha lokale është 1 orë në përpara GMT. Ka aktivitete të ndryshme ju mund të bëni në Majorca dhe shumë atraksione të ndryshme për ju për të vizituar.

turizmi Mallorca / Majorca parë u ngritën rreth 1950s, për shumë vite, pasi Mallorca ishte menduar si një "destinacion turistik paketë të lirë '. Që nga kjo kohë Majorca ka pastruar imazhin e saj për të ofruar turistëve me çfarëdo pushimi që ata janë në kërkim për ishullin.

Balearic Islands

Majorca ofron shumë pamje të bukur me shumë fshatra, male dhe gjiret e fshehura zbuluar rrallë nga turistët. Kryeqyteti i Mallorca është Palma e cila është vetëm disa minuta larg nga aeroporti. Palma qenë kryeqyteti ka një qendër të bukur historike e cila dukej përsipër nga një katedrale gotike.

vendpushimet më të njohura turistike Majorca është rreth gjirin e Palma, këto janë, S'Arenal, Magaluf dhe Palma Nova. Pjesa më veriore e Majorca ofron më shumë deri të tregut / mundësitë ekskluzive për turistët, Puerta Pollensa për shembull, është një destinacion shumë i popullarizuar turistik për pushime vilë.

Majorca nuk është me të vërtetë një gjatë gjithë vitit vendpushimet, ajo vuan nga një verë të nxehtë dhe një dimër më të butë (edhe pse ngrohtë se në Mbretërinë e Bashkuar).

Minorcë (Menorca) - Është e dytë më e madhe e Ishujt Balearic. Megjithëse dytë më e madhe Menorca ka qenë në gjendje të mbajë një shumë të settings tradicionale dhe arriti të shmangur mbi zhvillimin.

Minorcë / Menorca është ndoshta më e mirë e di për pushimet e saj relaksuese plazh artë përgjatë bregdet i thyer, limane e saj të ndryshme shkëmbore dhe fole. Kryeqyteti i Minorcë është Mahon dhe është gjithashtu vendndodhja e aeroportit të ishullit.

Mahon mburret me një nga portet më të mëdha dhe natyrore të Evropës. Ajo ka një përzierje tërheqëse të arkitekturës koloniale dhe lokal e cila është ndërtuar në një kodër me pamje nga port. Nuk është një përzgjedhje e madhe dhe e mirë e dyqane, bare dhe restorante në të gjitha vendpushimet. Edhe pse kjo Island është dytë më e madhe Minorcë është vetëm 9 milje (ose 15km) e gjerë dhe rreth milje 32 (ose 52km) gjatë.

Ishulli ka mbetur pothuajse i paprekur, kjo është për shkak të faktit se vendasit nuk përgjigjet për turizmin ndryshe nga shumë të tjera nga ishujt.

Përveç nga të gjitha plazhet e artë dhe vendpushimet turistike Minorcë gjithashtu ka shumë histori dhe kulturë, me atraksione të ndryshme të përjetojnë. Tërheqjen më i famshëm është i famshëm në botë organ tub dhe disa vende arkeologjike të cilat kanë të bëjnë me mijëvjeçarin e dytë kulturën e BC Talayot.

Ibiza - Është tretë më e madhe Balearic Island dhe është i njohur mirë si "Partia Island". Edhe pse Ibiza jeton deri në reputacionin e të gjitha palëve të natës ka edhe shumë më tepër për këtë Island. Ibiza ofron shumë atraksione turistike dhe shumë plazhe të artë në mënyrë që ju mund të shpëtojnë dhe lirisht relaksohuni.

Ibiza është më i njohur si kryeqyteti i partisë të botës. Ibiza është një destinacion i njohur mirë për të rinj në zemër që duan për të ndaluar jashtë në fund dhe për të vizituar disa prej klubeve më të famshme në botë.

Ibiza nuk është i njohur vetëm për partitë e saj dhe klube edhe pse, pjesë të mëdha të Ibiza janë të regjistruar si të Trashëgimisë Botërore të OKB-së. Ka shumë kompani të ndryshme dhe artistë të cilët shpesh përdorin ishullin për të fidaneve fotografike dhe filmike. Ibiza ka mbi 50 plazhet mahnitëse dhe ka shumë tërheqjet, muzetë, ngjarjet dhe festivalet për të gjithë të gëzojnë.

Gjatë turizmin e 1990 papritmas u rrit dhe Ibiza është regjistruar në Librin Gines të Rekordeve Botërore si "ishullin argëtuese e botës '. Mijëra e vizitorëve të plotësuar shumicën e vendpushimet në Ibiza dhe klubet e natës janë legjendare, por larg nga kjo ka gjëra të tjera për të parë dhe të bëjë të cilat përfshijnë ulliri, bajame dhe fikut Asherimët, liqene kripë, pyjet me pisha dhe shumë ndërtesa historike.

Qyteti Ibiza është gjithashtu një nga qytetet më të ruajtura mesjetare në Evropë dhe është edhe qyteti më i madh në ishull.

Formentera - Është katërt më e madhe Balearic Island, kjo Island vogël ofron disa nga plazhet më të mira dhe un-të dëmtuara Ishujt Balearic ka për të ofruar.

Formentera është një ishull shumë i bukur dhe i paprishur në ishujt Balearic. Shumica e plazheve këtu tërheqin nudists nga e gjithë Evropa, si dhe të tjera të natyrës-dashuruar dhe familjet e reja që kërkojnë një pushim të qetë në një mjedis të qetë.

Edhe pse opsioni i rrobave në plazhet varet nga turistët, ju ende do të gjeni një atmosferë shumë të lumtur dhe të relaksuar këtu.

Nëse jeni të udhëtonte për në Formentera e vetmja mënyrë për të marrë në ishullin është me traget nga Ibiza. Traget lë rreth çdo orë 2. Në portin e Formentera, ka autobusë në La Sabina, San Francisko dhe La Mola. Për shkak se kjo Island mund të arrihet vetëm me anije, është e lejuar Island për të ruajtur ndjehen origjinale spanjisht.

Me pak turizmit në Ishujt ky është një shans i madh për të eksploruar ishujt dhe për të vizituar dyqanet e vjetra dhe fshatrat.

Balearics Islands

Ishujt Balearic janë një arkipelag i Spanjës në detin Mesdhe perëndimore, pranë bregdetit lindor të gadishullit Iberik.

Katër ishujt më të mëdha janë: Majorca, Minorcë, Ibiza dhe Formentera. Arkipelag formon një komunitet autonom dhe një krahinë e Spanjës me Palma si kryeqytet. Gjuhët bashkë-zyrtare në ishujt Balearic janë Catalan dhe spanjisht. Statuti aktual i Autonomisë deklaron Balearic Islands si një kombësi të Spanjës.

Kjo Islands Balearic janë të përbërë nga Majorca, Minorcë, Ibiza dhe Formentera. Ferryto.com ju ofron informacion mbi secilën prej ishujve, duke përfshirë pikat turistike, tërheqjet, moti dhe aftësinë për të librit dhe për të siguruar hotele dhe tragetet online.

Të gjitha këto ishujt kanë një klimë të shkëlqyer me rreth 300 ditë diell në vit, plazhet e mrekullueshme të artë dhe një ofertë të pasur kulturore.

Kliko këtu të rezervoni një traget Balearics IslandBalearics Tragete


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Balearics Islands tragete biletë

Shkarko Balearics Islands Tragete Ticket Price Guarantee

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Balearics Islands tragete biletë çmim dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Balearics Ishujt Tragete për të ose nga Alcudia, Ciutadella, Mahon, Ibiza, Palma Majorka, San Antonio, Denia, Formentera apo Palma, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse Balearics Ishujt Tragete biletë të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Balearics Islands trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Balearics Islands tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë Balearics Islands tragete çmimet e biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Balearics Ishujt Tragete Car dhe pasagjerëve biletat trageteve për dhe nga Alcudia, Ciutadella, Mahon, Ibiza, Palma Majorka, San Antonio, Denia, Formentera apo Palma në tonë në dispozicion të ulët çmimi i biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Balearics Ishujt Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel