Belgjikë Tragete

Belgjika Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Belgium Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Anijet Belgjikë vela në dhe nga Hull dhe Zeebrugge ose Ostend dhe Ramsgate.

Prenotim bileta Belgjikë tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Belgium tragetet në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Belgjika trageteve në dhe nga Hull dhe Zeebrugge ose Ostend dhe Ramsgate online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Belgjikë Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Belgium tragetet në dhe nga Hull dhe Zeebrugge ose Ostend dhe Ramsgate në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Belgjikë Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Hull dhe Zeebrugge ose Ostend dhe Ramsgate përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojë komplot Belgjikë tragete udhëtimin tuaj trageteve .

Nëse jeni të udhëtonte për Hull dhe Zeebrugge ose Ostend dhe Ramsgate pastaj libër një kalim trageteve me Belgjikë Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Belgium Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Hull dhe Zeebrugge ose Ostend dhe Ramsgate portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Belgjikë Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Belgium tragete
në dhe nga Hull dhe Zeebrugge ose Ostend dhe Ramsgate online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Rrugët traget për në dhe nga Belgjika ose operuar nga Transeuropa Anijet dhe Detit P & O Ferry Line North.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Belgjikë Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Belgjikë tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

Më shumë për Belgjikën

Nuk është një vend në tokë mjaft si në Belgjikë!

Shumë të huajt shohin Belgjikën si lëndë e mirë fundjavë-break, por jo shumë tjetër, e cila është për të ardhur keq, pasi kjo është historikisht një nga pjesët më komplekse dhe intriguese të Europës.

Belgjika është Evropa në pak fjalë, me faqet 35 Trashëgimisë Botërore të UNESKO. A nuk duhet të mashtrohen nga madhësia e tij, edhe pse, si Belgjika ofron diçka për të gjithë: mbi muzetë 200, 300 ndërtesa Arti i Ri në Bruksel, 650 stile të ndryshme të birrës dhe dyqane 2,000 çokollatë!

Për një dozë të përzemërt të arkitekturës mesjetare dhe atmosferë në gjendje të kohë-kapsulë, Bruges është një vend i bukur, pavarësisht nga fakti se një luzmë e turistëve do të bien dakord. Brukseli dhe Antwerp janë të dy qytetet dinamike, apo zvogëlimin e ritmit një kontakt në Ghent, dikur një qytet mesjetar të rivale Paris dhe sot një nga qytetet swingingest në Belgjikë.

Brugge në Belgjikë

Top 20 Gjërat për të bërë dhe vend për të parë në Belgjikë: -

Bruges • Me kanalet e tij, muzetë dhe arkitekturës mrekullueshëm mesjetare, Bruges është pa dyshim një nga qytetet më të mashtrojnë Evropës.

Antwerp skenën e modës • Antwerp ka prodhuar një ushtri të vogël të designers modës vlerësua ndërkombëtarisht dhe puna e tyre është e ekspozuar në iniciativë MoMu muze modës.

Trésor du Prieuré d'Oignies, Namur • Një grumbullojnë të shkëlqyer të hartuar exquisitely, xhevahir-encrusted metalwork daton nga fillimi i shekullit të trembëdhjetë është shfaqur këtu në Namur.

Cycling • Pancake-banesë veriore Belgjika është e përkryer për bicycling; korsi për biçikleta janë mizëri, me disa nga prettiest drejtimin krahas kanaleve plep-rreshtuan pranë Bryzh.

Grand-Place, Brussels • Nuk janë të bukura, guildhouses gdhendur delicately në shumë qytete belge, por asnjëri mjaft arrin lartësitë e atyre në sheshin kryesor të kryeqytetit.

Brukselit Nouveau Art • Klasa e mesme të kryeqytetit mori për këtë stil të arkitekturës si rosat në ujë; Victor Horta dhe Paul Hankar janë emrat të sjell në mendje me të.

Hotel Die Swaene, Bruges • Ky hotel papërlyer ka mori të karakterit, nga sallon antike dhe pritjen në dhomat e gjumit pafundësisht të rehatshme.

beach Ostend • Channel Tunnel mund të kenë përfunduar ditët Ostend si një port të zënë ndër-Channel, por kjo është e zënë reinventing veten si një vendpushim bregdetar - dhe kjo sigurisht ka një plazh kryevepre.

Ghent St Baafskathedraal • Shtëpi për Adhurimit të Mistik Qengjit Jan van Eyck, e mjaft thjesht një nga pikturat më të habitshme në botë mesjetar.

Katedralja Antwerp • Ndoshta struktura më e bukur Gothic në Belgjikë dhe, edhe më të mirë, e brendshme e tij është graced nga katër piktura gjobë nga Rubens.

Musées Royaux des Beaux Arts, në Bruksel • Ju do të keni për të shkuar një mënyrë jashtėzakonisht gjatë për të rrahur muzeun më të mirë të Belgjikës artit, me koleksione të shkëlqyer duke filluar nga Jan van Eyck, Bosch dhe Bruegel të Ensor dhe Magritte.

supë • Zogth ndër kodra të pyllëzuara dhe të vendosur nën mbetjet thepisura të kështjellës së saj, supë është një nga vendpushimet prettiest në Ardennes, zënë në verë me campers, rrethoresh dhe kayakers.

Vendin du jeu de Balle, Bruksel • Fleamarket-mania kaplon Brukselin në një mëngjes e diel dhe ky është vendi për kokë për të, në rrethin Marolles.

Procesion e Gjakut të Shenjtë, Bryzh • Pasi një ceremoni fetare zymtë, këto ditë ajo është aq shumë një (jo stilit të lartë) paradë historike.

Kayaking në Ardennes • Një trajtojnë vërtetë, veçanërisht rreth La Rochefort - ju nuk duhet të jetë një atlet i zellshëm për të shijuar atë ose.

Musée René Magritte • piktura disconcerting Magritte-it janë riprodhuar në miliona e tyre; ai ishte, pa dyshim, një nga artistët më të shkëlqyer të Belgjikës.

Het Zwin • Kjo rezervë natyra në bregdetin belg ofron një peizazh të pacenuar bregdetare e polders dhe digave, këneta dhe banesa kripë, të cilat së bashku kombinohen për të tërhequr një birdlife të pasur.

Të Hautes Fagnes • Një pllajë të lartë në rajon Ardennes, duke siguruar disa hiking shkëlqyer në mes të një hapësirë ​​të egër dhe të rrahur nga era e drurit dhe shkurre.

Binche Carnival • Askund tjetër në Europë feston karnavalet me vrull dhe shije të Belgjikës. Për origjinalitet, zgjedhja e kulture karnaval është në Binche.

Menin Gate • Lufta e Parë Botërore u vendos në fushën e Flanders, një pikë çekiç në shtëpi nga emrat pafundme në masë si elefant i Menin Gate në Ieper.

Duke qenë një vend kaq të vogël (300 km si distanca e saj maksimale), ju mund të merrni kudo në disa orë. Transporti publik është i shpejtë dhe të rehatshme, dhe jo shumë të shtrenjtë. Në mes të qyteteve të mëdha, ka lidhje të shpeshta tren, me autobusë që mbulojnë distanca të vogla.

Belgjikë

Belgjikë është një nga vendet më të vogla në Evropë, por ajo ka tri gjuhë zyrtare dhe një rivalitet intensiv rajonal ndërmjet veriut Flemish-folëse dhe në jug frëngjisht-folëse. qytetet e saj historike - më të shkëlqyeshëm në Bruksel, Bruges, Antwerp dhe Ghent - janë të barabartë e ka, siç është kuzhina e saj, me një mori të specialiteteve rajonale, së bashku me një gamë të mrekullueshme të birra dhe çokollatë kushtueshëm.

Shtrydhur në mes të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, Belgjika zë një vend që shpesh ka vendosur balancën evropiane të pushtetit. Ajo ishte këtu se romakët ndanë një kufi të rëndësishme me fiset gjermanike në veri; këtu që spanjolle Habsburgët në fund u takuan ndeshjen e saj për rebelët protestante e Holandës; këtu se Napoleoni u mund në fund në Betejën e Vaterlosë; dhe - më të shkëlqyeshëm - këtu, gjithashtu, se britanikët dhe belgët fshikulloi atë me gjermanët në Luftën e Parë Botërore

Në të vërtetë kaq shumë kompetenca kanë pasur një interes në këtë rajon që ajo ishte vetëm në 1830 që Belgjika u bë një shtet i ndarë, i pavarur.

Kliko Here për anijet Belgjikë

Harta e Belgjikës


Më të mirë në dispozicion Belgjikë tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Belgium Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Belgjikë tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Belgjikë Anijet në ose nga Hull dhe Zeebrugge ose Ostend dhe Ramsgate, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Belgjikë tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Belgium ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Belgjikë tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Belgjikë tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Belgjikë tragete makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Hull dhe Zeebrugge ose Ostend dhe Ramsgate në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Belgjikë në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel