Bornholm Tragete

Bornholm Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Bornholm Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Anijet Bornholm vela në dhe nga Koge, Ronne, Sassnitz ose Ystad.

Prenotim bileta Bornholm tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Bornholm tragetet në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Bornholm trageteve në dhe nga Koge, Ronne, Sassnitz ose Ystad online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Bornholm Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Bornholm tragete në dhe nga Koge, Ronne, Sassnitz ose Ystad në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Tragete fundit Bornholm kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Koge, Ronne, Sassnitz ose Ystad përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojë komplot Bornholm tragete udhëtimin tuaj trageteve .

Nëse jeni të udhëtonte për Koge, Ronne, Sassnitz ose Ystad pastaj libër një kalim trageteve me Bornholm Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Bornholm Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Koge, Ronne, Sassnitz ose Ystad portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Bornholm Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Bornholm tragete
në dhe nga Koge, Ronne, Sassnitz ose Ystad online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Bornholm Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Bornholm tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Bornholm

Bornholm është një ishull danez në Detin Baltik ndodhet në lindje të (më të madhe), pjesa tjetër e Danimarkës, në jug të Suedisë, dhe në veri të Polonisë.

Industritë kryesore në ishull përfshijnë peshkimit, artit dhe vepra artizanale si marrjen e qelqit dhe qeramikës duke balta punuar në nivel lokal dhe bujqësi qumështit.

Shumica e udhëtarëve anglisht-folëse të Danimarkës nuk kanë dëgjuar Bornholm, dhe edhe më pak kanë marrë tragetin nga Kopenhagen në kryeqytetin e Rønne e ishullit. Kjo është një turp, sepse Bornholm është një nga pikat më interesante pushime në Detin Baltik - si pasardhësit e danisht, gjermanisht, dhe turistët suedeze kanë zbuluar për fat të mirë.

Turizmi është i rëndësishëm gjatë verës. Topografia e ishullit përbëhet nga formacionet shkëmbore dramatike në veri, me pjerrësi poshtë drejt pisha dhe pyje gjetherënës dhe tokë bujqësore në mes me plazhet me rërë në jug.

Borholm Ferry Port

Danezët kanë diçka me një kompleks inferioriteti për shkak të mungesës së atraksioneve natyrore (e habitshme kur ju mendoni se çfarë pjesa tjetër e Skandinavisë ka për të ofruar) dhe kështu Bornholm është cmuar sidomos për shkëmbinjtë e saj dramatike dhe ato plazhe, të mirë e të cilave janë të vendit të tyre të gjendet në këshilla e saj veriore dhe jugore. Nature mënjanë, atraksione të tjera përfshijnë pothuajse një mijëvjeçarë, nga qyteti i fortifikuar mahnitëse clifftop e Hammershus në katër portreti rundekirke (kishave të rrumbullakët) të ishullit dhe të habitshme bashkëkohore BORNHOLMS Kunstmuseum (Art Museum).

Pushuesit nga Gjermania, Norvegjia, Suedia dhe, më së fundi, Polonia arrijnë në Bornholm nga qindra e tyre mijëra gjatë korrikut dhe gushtit (600, turistët 000 vijnë çdo vit), të tërhequr nga bukuria natyrore dhe atmosferë të përjetshëm të ishullit evokuar nga thatched saj, fshatrat gjysmë-drurë shkëlqyeshëm me hollyhocks. Gjatë verës ka një program mbresëlënës i ngjarjeve kulturore dhe festive; dhe artizanët qeramike dhe qelqe të ishullit janë të njohur në të gjithë Danimarkën. Bornholm është mjaft sezonale dhe në aspektin e aktiviteteve kulturore dhe restorante, gjërat shkojnë në vend të qetë nga tetori deri në prill

aktivitetet turistike në Bornholm përfshijnë ndonjë gjë, hiking, biking, not, golf, tenis, hipur mbi kalë, dhe rrëshqitje në ajër. Ka edhe një, këndshëm modës së vjetër amusement park (Lidhje Web në faqen 3) të vogël. Bornholm është një lloj vendi ku ju lehtë mund të kaloni një javë të eksploruar fshat, fotografuar anije në portet e peshkimit, duke i hedhur sytë në monolite Epokës së Bronzit dhe carvings shkëmb, ngrënë harengë freskët-tymosur quajtur Bornholmer në smokehouses në anë të rrugës, dhe marrjen e mostrave dyqanet dhe muzetë në kryeqytet të vogël, por të gjallë e Rønne. Nëse ju jeni një artist, të sjellë kuti bojërash tuaj ose Sketchpad: ju do të gjeni shumë për të mbajtur të zënë, nga rrënojat e lashta në kishat mesjetare të lighthouses moderne pas plazhe me rërë të bardhë.

Bornholm

Bornholm shtrihet mënyrë për të dalë në Detin Baltik, 200km lindje të Kopenhagenit dhe është zyrtarisht pjesë e diell e Danimarkës!

Në fakt, Bornholm është aq larg nga Kopenhagen dhe pjesa tjetër e "kontinent" Danimarka që nuk i përshtatet në hartat e motit (edhe pse ndoshta kjo do të jetë shumë demoralizuese për pjesën tjetër të Danimarkës).

Bornholm është një vend i veçantë për danezëve, shumica e të cilëve kanë shpenzuar të paktën një festë atje (kjo është e njohur me ekskursionet shkollore) basking në 30km saj të plazheve lavdishme rërë, çiklizëm (metoda klasike për turne në ishull) me misër e saj të butë undulating fusha, ose Potering rreth portet e saj idilike të peshkimit.

Është pohuar se shtatë nga vizitorët 10 me kthimin ishull!

Harta e BORNHOLMS


Më të mirë në dispozicion Bornholm tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Bornholm Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Bornholm tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për të zgjedhur Bornholm Tragete për të ose nga Koge, Ronne, Sassnitz ose Ystad, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Bornholm tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Bornholm ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Bornholm tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Bornholm tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave Bornholm Tragete dhe trageti pasagjerësh bileta për dhe nga Koge, Ronne, Sassnitz ose Ystad në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Bornholm në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel