Canary Islands Ferry

Canary Islands Ferry pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Canary Islands Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Ishujt Kanarie Ferry vela në dhe nga Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz dhe Porto Rosario.

Rezervimet e biletave Canary Islands Ferry nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Canary Islands trageteve në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Canary Islands traget për në dhe nga Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz dhe Porto Rosario online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Kanarie Ishujt Ferry është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Canary Islands trageteve për dhe nga Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz dhe Porto Rosario në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Canary Islands Ferry informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz dhe Porto Rosario duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth turistik destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Canary Islands trageteve trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz dhe Porto Rosario pastaj libër një traget kalimit me Kanarie Ishujt Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Canary Islands Ferry ofron çmimet fantastike për të dhe nga Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz dhe Porto Rosario portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ishujt Kanarie Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Canary Islands Ferry
në dhe nga Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz dhe Porto Rosario online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Canary Islands Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Canary Islands Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About ishujt Kanarie

Ka dhjetë ishujt Kanarie (Spanja) dhe ata të gjithë janë një arkipelag spanjisht gjendet vetëm në brigjet veriperëndimore të Afrikës kontinentale, 100 km në perëndim të Marokut. Canaries janë një Autonome Community spanjoll dhe një rajoni kufijtë e Bashkimit Evropian.

Ishujt Kanarie janë destinacionet shumë popullor pushime për Evropian dhe sidomos për udhëtarët britanikë. Më shumë se 5 milionë turistë nga Britania e Madhe vizitojnë Tenerife për çdo vit dhe kjo është vetëm një nga ishujt Kanarie!

Të CanaryIslands (nga më të madhe të vogël) janë; Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro, La Graciosa, Alegranza dhe Montaña Clara. Më i vizituar nga të gjitha ishujt Kanarie janë Tenerife, Gran Canaria dhe Lanzarote.

Plazhet arkipelag-së, klima dhe atraksione të rëndësishme natyrore, sidomos Teide Parku Kombëtar dhe Mount Teide janë arsyeja kryesore për popullaritetin e kësaj pjese fantastike të botës.

Canary Islands Ferry

Një arsye tjetër për popullaritetin e ishujt Kanarie dhe sidomos në Evropë është se ka shumë fluturime të lira dhe kalimet traget në Ishujt Kanarie dhe është shumë afër kontinent Evropës. Portet më të ngarkuara në ishujt Kanarie janë Tenerife (North / TFN dhe Jugore / TFS) dhe Aeroportet Gran Canaria (LPA).

Pa marrë parasysh se çfarë është destinacioni juaj i pushimeve ka gjithmonë diçka për të bërë dhe për të parë në ishujt Kanarie. Moti në ishujt Kanarie është aq e bukur se shumë njerëz po blejnë prona në këtë pjesë të bukur të botës, në mënyrë që ata mund të kthehet mbi dhe mbi përsëri. sekret i saj që ju mund të ketë një festë të mrekullueshme në ishujt Kanarie në çdo kohë të vitit. Dhe e saj vetëm katër orë larg nga Britania e Madhe.

Turistët nga e gjithë bota kanë dashur këto ishujt e bukur spanjolle për një kohë të gjatë tani dhe ata janë ende të njohura kur është fjala për një pushim të dimrit, për shkak të motit të saj të ngrohtë gjatë gjithë vitit. Askush nuk duhet të vizitoni ishujt Kanarie pa vizituar Tenerife. Tenerife, një nga ishujt Kanarie, ka shumë legjenda interesante. Një legjendë e tillë ka të bëjë me njerëzit e lashtë të Guanches. Sipas kësaj historie, e Guanches ishin gjigantë ari me flokë që mbijetuan Atlantis misterioze, dhe Tenerife është një nga majat e malit të tokës fundosur.

Malet e Tenerife ndajnë ishullin në dy pjesë të veçantë: njëri i përbërë nga pyjet tropikale në veri, dhe i përbërë tjetra e tokës skenik shkëmbor në jug. Ai është këtu që vizitorët do të gjeni Kosta-Adeje dhe disa nga hotelet më prestigjioze në ishull. Ndërsa në Kosta-Adeje, njerëzit do të përjetojnë ajrin e ishullit freskuese mal, breezes freskët oqean dhe plazhet e lavdishme.

Pas shijuar plazhet e Kosta-Adeje, njerëzit mund të dëshirojnë të vizitojnë Parkun Kombëtar Teide. Ky park emocionuese është në fund të një vullkani të cilat vizitorët mund të merrni për të duke lëvizëse përmes maleve, fshatra çuditshëm dhe plantacione banane.

Në këto male, vizitorët do të kenë oppourtunity unike për të parë e pisha Kanarie. Këto pemë mund të gjendet vetëm këtu, dhe pema më e madhe është aq i madh se ajo merr më shumë se 10 njerëzit që të rrethojnë atë dorë më dorë. Nuk ka udhëtim në Tenerife do të jetë i plotë pa vizituar piramidat e lashta të ishullit apo Zi Madonna, kujdestar i ishujt Kanarie. Çfarëdo që njerëzit të zgjedhin për të bërë, kur viziton këto Ishujt bukuroshe, nuk është e sigurtë që të jetë diçka për të robëroj të gjithë.

Disa Lajme e madhe është se mund të ketë një ishull të ri Canary nëse nënujore shpërthim vullkanik do të vazhdojë në Oqeanin Atlantik në jug të Canaries vazhdon.

Shpërthimi është pjesë e evolucionit afatgjatë vullkanik e ishujt Kanarie, i cili mund të rezultojë në një ishull krejtësisht të re, ose shtoni territorin shtesë për bregdetin jugor të El Hierro.

Ishulli i ri mund të jetë duke u krijuar rreth 60 milje nga destinacion popullor turistik Tenerife. Vullkan nëndetar është spewing deri lavë djegur dhe gazeve nëpër shtratin e detit rreth tre milje në jug të El Hierro, më e vogla nga shtatë ishujt Kanarie.

Profesori shkencore Nemesio Perez, i Institutit kanarinave të vullkanologjisë, tha se ekipi i tij ka zbuluar kohët e fundit më shumë se dridhjet 11,000 Përtej island.Will të jetë një Island ri Canary? Askush nuk e di, kështu që le të presim dhe do të shohim.

Canary Islands

Ishujt Kanarie përbëhet nga shtatë ishuj me origjinë vullkanike në Oqeanin Atlantik. Ato janë të vendosura në hartën e jugperëndimore të Evropës në Afrikën e bregdetit dhe të formojnë një komunitet autonom të Spanjës.

Ky grup parajsë e Spanjë ishujve, duke gëzuar një klimë të mrekullueshme, me një temperaturë konstante të butë përmes gjithë vitit, dhe plazhet e mrekullueshme e rërë fine, përbëhet nga 7 ishujt më të mëdha (Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Tenerife, La Palma, La Gomera dhe El Hierro) dhe disa më të vogla (Alegranza, Graciosa, Montana Clara, Roque del Este, Roque del Oeste dhe Lobos).

Çuditërisht, peizazhi i secilit prej ishullit Kanarie është rrënjësisht i ndryshëm me të tjerët.

Ishujt Kanarie janë tani një nga destinacionet më të mëdha turistike për njerëzit nga Britania e Madhe, Irlanda dhe Gjermania me më shumë se 10 milionë njerëz vizitojnë Ishujt në total.

Të gjithë ishujt Kanarie janë shërbim me traget rregullt të udhëtarëve të planifikuar, si dhe shërbime të trageteve makinave ro-ro.

Harta e Rrugëve Canary Island Ferry


Më të mirë në dispozicion Canary Islands Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Canary Islands Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Canary Islands Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Kanarie Ishujt Ferry për të ose nga Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz dhe Porto Rosario, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Canary Islands Ferry lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Canary Islands Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Canary Islands Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Canary Islands Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Canary Islands Ferry makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Arrecife, Las Palmas de Gran Canaria, Sta Cruz de la Palma, Sta Cruz de Tenerife, Cadiz dhe Porto Rosario në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Kanarie Ishujt Ferry në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel