Channel Islands Ferry

Channel Islands Ferry pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Channel Islands Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Channel Islands Ferry vela në dhe nga Guernsey Jersey dhe Ishujt nga Poole, Portsmouth, Weymouth dhe St Malo.

Rezervimet e biletave Channel Islands Ferry nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Channel Islands trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Channel Islands traget për në dhe nga Guernsey Jersey dhe Ishujt nga Poole, Portsmouth, Weymouth dhe St Malo online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Channel Islands Ferry është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Channel Islands trageteve për dhe nga Guernsey Jersey dhe Ishujt nga Poole, Portsmouth, Weymouth dhe St Malo online dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Channel Islands Ferry informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Guernsey dhe Jersey Ishujt nga Poole, Portsmouth, Weymouth dhe St Malo, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ndihmojë ju komplot udhëtimin tuaj Channel Islands Ferry traget.

Nëse jeni të udhëtonte për Guernsey Jersey dhe Ishujt nga Poole, Portsmouth, Weymouth dhe St Malo pastaj libër një kalim trageteve me Channel Islands Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Channel Islands Ferry ofron çmimet fantastike për të dhe nga Guernsey Jersey dhe Ishujt nga Poole, Portsmouth, Weymouth dhe St Malo portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Channel Island Ferries
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Channel Islands Ferry
në dhe nga Guernsey Jersey dhe Ishujt nga Poole, Portsmouth, Weymouth dhe St Malo internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Channel Islands Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Channel Islands Trageteve biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Ishujt Channel

Ishujt e Kanalit kanë qenë e banuar për më shumë se 5,000 vjet dhe kanë një histori të gjatë dhe të gjallë. Gjatë Luftës së Dytë Botërore ata ishin të zënë dhe të mbajë shumë struktura ushtarake, të dy nga kjo periudhë dhe nga koha e Luftërave Napoleonike. Ata llogarisin pavarësinë e tyre nga çdo lidhje të Francës nga viti 1204.

Sot, Kreu i Shtetit Ishujt 'është Mbretëresha e Britanisë së Madhe i cili është i përfaqësuar në Ishujt sipas saj lejtnant-Guvernatorëve. roli i saj rrjedh nga statusi i saj si pasardhës i dukat tashmë të shpërbërë të Normandisë (Versioni ishullit "të dolli Loyal, është" Mbretëresha, Duka jonë ").

Ishujt Ligjet janë një përzierje e legjislacionit vendor, të drejtës zakonore, Veprat e Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar të cilat janë shtrirë në Ishujt dhe disa Ligjit të Bashkimit Evropian në lidhje me lëvizjen e lirë të njerëzve dhe të mallrave. Ishujt kanë sistemet e taksave, monedhat, kartëmonedhat dhe parlamentet e tyre individuale.

Guernsey Island Ferries

Pesë ishujt kryesore janë Jersey, Guernsey, Alderney, Herm dhe Sark, të cilat janë përshtatur drejt tregut turistik dhe të ofrojë një bollëk të hoteleve, restorante, shtëpi pritjeje, etj ..

Jersey Island

Më e madhe e Ishujt Channel në anglisht Channel. Ajo u aneksua nga normanët në 933, dhe ndikimi francez ka vazhduar që nga autonomia është dhënë në 1204.

Ishulli është kryesisht një pllajë mantled me lym, me lugina të inçizuara thellë pjerrësi nga veriu në jug. shkëmbinjtë piktoreske arritur 485 këmbët (metra 148) në përputhje lartësi bregdetin verior; diku tjetër, headlands shkëmbore bashkangjitni gjiret me rërë kufizuar nga lagunat infilled.

Brigjet janë gumë-shpërndara, por një valëpritës në gjirin e Shën Aubin-së mbron Shën Helier port nga shtrëngata jugperëndim. Format e çelur Sand Dunes në skajet veriore dhe jugore të Gjirit të Shën Ouen-së në bregdetin perëndimor. Klima është më pak detar dhe shumë diell se Guernsey-së.

Guernsey Island

Një përzierje marramendëse e pamje mahnitëse dhe më të mirë të jetesës bashkëkohore, Guernsey është destinacion i përsosur. Frymëzues ecën përgjatë rrugëve shkëmb, rambles nëpër ditët e brendshme apo dembel rurale në plazhet e bukura të ishullit, Guernsey ka të gjitha.

Guernsey është pjesë e arkipelag jugore në Ishujt Britanik ulur në Gjirin e Shën Malo, pak më pak se 30 milje nga bregu francez. Si rezultat Guernsey ka një klimë të butë, atëherë në Mbretërinë e Bashkuar dhe gëzon më shumë orë diell në vit. Kjo lejon për një mënyrë jetese në natyrë me bazë që përdor maksimumin e mjedis natyror. Kjo gjithashtu do të thotë se një numër i bimë dhe lule, që nuk mund të mbijetojnë në Britani, janë në gjendje të lulëzojnë në Guernsey. Ishulli rrallë e sheh acar dhe borë është disi e një gjë e rrallë.

St Peter Port, kryeqyteti i ishullit, është një qytet plot jetë port, një sixhade e stileve arkitekturore që tregojnë historinë e ndryshimit të fatit të rajonit. Këtu bistros, restorante dhe dyqane godit për vëmendjen tuaj, ndërsa në port tragetet janë readied për të marrë ju në ishujt simotra.

Pyesni këdo që ka qenë atje, Guernsey është një vend i veçantë, një komunitet të lulëzuar që mirëpret vizitorët e saj me krahë hapur dhe lë një përshtypje të qëndrueshme për të gjithë ata që vënë këmbë në tokën e saj.

Alderney Island

Alderney, më i madh i tretë i Ishujt Channel ju fton për të udhëtuar në dhe të zbuloni një nga disa paprishur, paqësore, natyrore dhe krejtësisht relaksuese Ishujt britanike.

Imagjinoni një ishull të vogël - milje vetëm një vit e gjysmë të gjerë dhe milje tre e gjysmë të gjatë me pak më shumë se dy mijë banorë miqësore dhe mikpritëse. Si Guernsey dhe Jersey, ishulli gëzon një klimë të butë dhe të pavarësisë, me qeverinë e vet dhe një financave axhami off-shore dhe sektorin e E-commerce.

Pavarësisht afërsisë së saj në kontinent Francë (8 milje), Guernsey (23 milje), Jersey (30 milje) dhe Isle of Wight (60 milje), Alderney ka arritur të shmangë turizmin rrjedhë. Remote, por i lidhur me lidhje direkte ajrore të planifikuara nga Britania e Madhe, Alderney ka aeroportin e vet dhe port.

Vizitoni Alderney dhe ju do të gjeni një oazë me një histori të lashtë dhe të ndryshme, një bollëk të florës dhe faunës, plazhet e bukura, një mënyrë jetese të lakmueshme me atë të veçantë, fenomeni ngjitëse njohur si "Ndjenja e Alderney".

Herm Island

Herm Island është 3 milje nga brigjet e Guernsey dhe masat vetëm një milje e gjysmë kohë të gjatë e gjysmë të gjerë një milje. Herm është vendi i përsosur për të qëndruar për një pushim të vërtetë relaksuese ishull dhe është ideale për familjet dhe të gjithë që duan të "marrë larg nga të gjitha". Pasi në ishullin tonë parajsë të shijuar plazhet tona të bukura të paprekura dhe të sigurt, të pastër mjedisin pa ndotje. Nuk ka makina, nuk ka turma dhe definitivisht nuk ka stres.

Ju mund të vizitoni Herm për ditë ose, më mirë akoma, të zgjedhin për të qëndruar në ishullin ku ne mund të ofrojmë një shumëllojshmëri të akomodimit projektuar për të përshtaten të gjitha shijet. Ju mund të zgjedhë për të qëndruar në një nga rehatshme cottages tona hotelierike vetë, duke e lejuar ju që të mostrës jetën ishull, ndërsa ende duke ju dhënë lirinë për të vijnë e të shkojnë si ju lutem. Ju mund të zgjidhni për të pampered në hotel Shtëpinë e Bardhë, i vetmi hotel në ishullin, ku nuk ka telefona, televizorë apo orë.

Sark Island

Sark është më i vogël nga katër ishujt kryesore Channel, e ndodhur disa 80 milje larg bregdetit në jug të Anglisë.

Ndërsa vetëm tre milje e gjatë, dhe një milje e gjysmë të gjerë, ai mburret milje 40 e asaj që duhet të jetë një nga brigje më piktoreske kudo në botë.

Nuk ka makina, duke i dhënë Sark një magji e cila është mjaft unike. magji Sark tërheq vizitorë kthehen për pushimet e tyre, vit pas viti.

Ishujt e Kanalit

Ishujt e Kanalit janë në brigjet e Normandisë, Francë, në anglisht Channel.

Ishujt kryesore janë Jersey, Guernsey, Alderney dhe Sark, dhe ka disa ishuj të vogla, duke përfshirë Herm, Jethou dhe Lithou.

Të gjithë ishujt janë varësinë e kurorës britanike dhe banorët kanë qenë historikisht kryesisht nga Norman origjinë, por në Alderney të aksioneve është kryesisht anglisht. Në vitet e fundit shumë britanikë kanë lëvizur këtu, të tërhequr nga normat e favorshme tatimore dhe atmosferë të këndshme ishull.

Të dyja frëngjisht dhe anglisht janë folur dhe një dialekt Norman dhe Norman doganore mbahen ende nga shumë prej vendasve.

Ishujt janë të ndarë në dy bailiwicks administrative, një nga të cilat, Jersey, ka më shumë se gjysmën e popullatës së përgjithshme. Tjetri, Guernsey, përfshin të gjitha ishujt përveç Jersey.

Monarku i Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut, e përfaqësuar nga një guvernator lejtnant në çdo bailiwick, është kreu i shtetit.

Jersey dhe Guernsey ishuj janë shërbim nga Anglia dhe Franca territorin nga makinave dhe pasagjerëve të planifikuara tragete të rregullta që operohen nga kondor Ferries.

Harta e The Channel Islands


Më të mirë në dispozicion Channel Islands Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Channel Islands Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Channel Islands Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Channel Islands Ferry për të ose nga Guernsey Jersey dhe Ishujt nga Poole, Portsmouth, Weymouth dhe St Malo, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Channel Islands Ferry lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Channel Islands Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Channel Islands Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Channel Islands Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave Channel Islands Ferry dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Guernsey Jersey dhe Ishujt nga Poole, Portsmouth, Weymouth dhe St Malo në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Channel Islands Ferry në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel