Korsika Tragete

Korsika Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Corsica Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Korsika Anijet me vela në dhe nga Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon .

Rezervimet e biletave Korsika Tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Korsikë tragete në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Korsikë tragetet në dhe nga Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Korsika Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Korsika Tragete në dhe nga Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Korsika Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon përfshirë informacionit mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Korsika tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon pastaj libër një kalim trageteve me Korsika Tragete dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Korsika Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Corsica Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Korsika Tragete
në dhe nga Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Korsika Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Corsica tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Korsikë

Corsica është një vend mrekullisht enigmatik. Tërheqjen e saj qëndron në natyrë, jo në Objekti. Kjo është një rock-hard parajsë brishtë. poetët e saj dhe këngëtarët janë më të afërt për të zbuluar sekretet e saj.

Destinacionet kryesore të populluara dhe turistike në Korsikë janë: -

• Ajaccio - Western Korsikë
• Aléria - Coast Lindore
• Bastia - North-East Korsika
• Bonifacio - Southern Corsica
• Calvi - Balagne Rajoni
• Cargèse - Balagne Rajoni
• Corte - Central Corsica
• L'Ile-Rousse - Balagne Rajoni
• Porto - Coast perëndimore
• Porto-Vecchio - Southern Corsica
• Propriano - Southern Corsica
• Saint-Florent - North-East Korsika
• Sartene - Southern Corsica

të cilat janë shërbim nga të pasagjerëve dhe Car Tragete të rregullta të planifikuara, si dhe disa më të vogla pavarura bizneset e trageteve ndër-ishull

Corsica Ferry

Corsica ka shumë tërheqjet. Është uncommercialised, paprishur dhe breathtakingly bukur. Më pak se dy orë nga Britania e Madhe, me plazhet e butë sirtar, ajo e apelit për familjet në kërkim për një festë tradicionale të verës, por Corsica ka falënderuar shumë më të madhe të apelojë për mundësitë e saj të shumta sportive, aktivitete kulturore dhe i festivaleve dhe ritmin relaksuar e jetës.

Ajaccio

Në bregun perëndimor të Korsikë, Ajaccio ka dru mbuluar malet sillen atë në pjesën e pasme, dhe portin dhe Citadelle drejt detit në Gjirin e Ajaccio. Ky kombinim do të thotë se Ajaccio mbetet butë edhe gjatë muajit të dimrit, kështu qyteti është i preferuar për turistët për pjesën më të madhe të vitit rreth.

Qendra kryesore e qytetit të interes për vizitorët është kala e shekullit 16th, dhe rajoni vetëm në perëndim dhe në veri të qytezës. Ky rajon përfshin Vendi Bonaparte dhe katedrale renesancë, dhe vazhdon deri në Vendin Foch pak në veri. Vini re se ajo ishte në këtë Katedralja, Cathedrale Notre Dame de la Misericorde, që Bonaparte u pagëzua (ju mund të shohin ende font mermeri ku ka ndodhur).

Qendra e Ajaccio është bazuar rreth kështjellë të shekullit të 16th (ende në përdorim ushtarak, në mënyrë jo të hapura për publikun), dhe përhapet në perëndim dhe në veri të qytezës në qytet.

Ka një numër i madh i kafene, bare dhe restorante rreth Ajaccio, dhe kjo është në këto që ju do të gjeni qytetin e vërtetë - e hedhur-mbrapa qasje rastësor për jetën që Ajaccio duket të miratojë aq mirë. Place Foch sidomos është një vend shumë i popullarizuar për t'u ulur nën pemë me hije dhe të bëjë disa të shikuara nga njerëzit.

Bastia

Bastia është një qytet port komercial (më të rëndësishme në ishull) që gjendet në veri-lindje të Korsikës, në një vend të mirë me kodrat dhe Cap Corse prapa qytetit. Ka tri seksione me interes të veçantë për vizitorët në Bastia: Qytetin e Vjetër, qytezës, dhe portit të vjetër.

Ajo është në qytetin e vjetër që ju do të jetë i zhveshur me bukuri e saj venitur, rrugë të ngushta dhe alleys veshur me gjatë, ndërtesa të shkatërruara, që daton kryesisht nga shekulli 18th, duke arritur kulmin në portin ku ndërtesat neglizhuar kontrast në mënyrë dramatike me jahte moored në port. Eksploruar këtë pjesë të qytetit që ju mund të jepni një mendim të Victor Hugo, i cili jetoi këtu si një fëmijë.

Ka dy porte në Bastia. Një origjinal tradicionale, dhe portin më të fundit ku Korsika Feries arrijnë me pasagjerë nga Italia dhe Franca.

Port e vjetër është vendi 'in' për të kaluar mbrëmjet tuaja në Bastia, në shumë bare dhe restorante, apo thjesht promenading përgjatë pjesën e përparme - të jetë i sigurt për të ecur përgjatë Quai des Martyrs de la Liberation për pikëpamjet më të mirë të portit . Pjesa tjetër kryesor i Bastia për të shqyrtuar është në anën tjetër të portit të vjetër rreth kala konsiderueshme. Kjo pjesë e qytetit është shumë trendier qoftë se pak më pak mbresëlënëse se fqinjin e saj të vjetër të qytetit. Ecin në kala kalon nëpër kopshte dhe kaloi shtëpitë e herë-shumë-shik të qarkut Terra Nova.

Bonifacio

Qyteti mesjetar i vjetër i Bonifacio është qyteti më i vjetër në Korsikë, bazuar mbi një port natyror në vendin e një kështjellë të shekullit të 9th me shumë nga shtëpitë gjatë guximshëm përgjatë rrugëve me kalldrëm në një mjedis spektakolare përgjatë krye të shkëmbinjtë.

Qyteti është në maja jugore e Korsikës (vetëm 12km nga Sardenjës) e cila ndihmon për të dhënë Bonifacio dhe portin e saj një vend të veçantë, të sofistikuar italiane ndjehen - shumë elegante, me palma dhe restorante të shtrenjta rreshtim kalate.

Disa vende të dukshme mund të shihet në qytet, duke përfshirë edhe "shkallë e Mbretit të Aragonit 'prerë në gur për të arritur në qytetin e vjetër, monument për të vdekur dhe një spërkatje e kishave tërheqëse në mesin e ndërtesave mesjetare. Qyteti është një qendër e madhe për aktivitete të kohës së lirë e detit në bazë sich si lundrim me jaht dhe simulim. Suksesi i jahteve është pjesërisht për shkak të faktit se Bonifacio është një nga vendet windiest në Francë.

Calvi

Qyteti port i Calvi mburret me intrigën e kulturës tradicionale Corsican ndërsa effortlessly ruajtur comforts e një zone modern turistik. pamje piktoreske e bukuri piktoreske të natyrës janë në dukje kudo ju kthehet, dhe ka shumë vende të këndshme për të kaluar kohën.

Udhëtimi në Calvi me traget do t'ju lejojë të marrë efektin e plotë të portit mrekullueshëm, i tmerrshëm Citadel, malet e thyer, dhe pyllin e pishave. Port de Plaisance është një marinë miqësore, dhe një vend të kënaqshme për të parë shumë anije luksoze dhe anije të ndritshme peshkimit si ata të arrijnë dhe nisen.

Plazhi lokale Calvi është një kohë të gjatë, rrip të ngushtë me rërë të bardhë dhe të qetë, ujë të cekët që shtrihet gati 6 km (4 mi) përgjatë gjatësisë së gjirit. Ajo ofron gardë mbretërore e anglisë dhe të objekteve shumë të mira, të tilla si zonat piknik dhe bare rostiçeri. Aktivitetet popullore në këtë vend përfshijnë rrëshqitje në ajër, waterskiing, ski jet dhe paragliding. Për ata që preferojnë një vend të qetë për të zhytem në diell, një rrip pak të populluar dhe më të gjerë të plazhit mund të gjenden në plage de l'alga, pranë Revellata pikë.

L'Ile Rousse

Ile-Rousse (përkthim: ishull i kuq) është gjetur në bregun Veri-perëndimor të Korsikë, rreth 20 kilometra në veri-lindje të Calvi, në skajin verior të rajonit Balagne.

Me një plazh gjobë në jug në Plage de Rindara, dhe ishuj të vegjël shkëmborë në veri, Ile-Rousse është në një mjedis të shkëlqyer, e cila nuk është çudi tani tërheq shumë vizitorë që rezultojnë në turizëm tejkalimin e portit si aktivitetin kryesor për qytetin. Arkitektura e qytetit, e cila përfshin disa ndërtesa shumë tërheqëse, kryesisht daton nga fundi i 18th dhe fillimit të shekullit 19th.

Ndoshta pak 'Corsican' se shumë qytete në Korsikë, L'Ile-Rousse ka një plan urbanistik të planifikuar të rrugëve të drejtë, veshur me dyqane të shtrenjta dhe restorante, dhe Kullon sofistikimit.

Porto

Porto është e vendosur në mënyrë ideale për të eksploruar shumë nga pikat kryesore të këtij rajoni të Korsikë - Scandola, Spelunca, të Calanches de Piana dhe Foret d'Aitone. Ky rajon i Korsikës është me bukuri të tillë të madh dhe të interesit se është caktuar një Site Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Vija bregdetare rreth Porto është gjithashtu i paharrueshëm, dhe ka disa plazhe tërheqëse, dhe ka edhe udhëtime të ndryshme varkë që mund të merren në det dhe të admirojnë bregdetin spektakolare në rajon.

Vendi kryesor i interesit historik në Porto është kulla e shekullit 16th - mbi të gjitha për pamje madhështore që ajo ofron, nga vendndodhja e tij dramatike në krye të shkëmbinjtë e kuqe.

Porto-Vecchio

Në bregdetin jug-lindore të Korsikë, Porto-Vecchio është një vend shumë i preferuar për turistët. Kjo është një qytet i ndërtuar mbi keneta kripë dhe kripë vazhdon të luajë një rol të rëndësishëm në qytet.

Ajo ishte kënetat që penguar zhvillimin më të hershme të qytetit, sepse ata ishin të infektuara me mushkonjat dhe malaria deri në shekullin 20th. Kohët e fundit kënetat janë drenazhuar dhe të përmirësuar lidhjet e komunikimit kanë mundësuar të qytetit për të zhvilluar rolin e saj si vendpushimin bregdetar - një rol për të cilin ajo është e përshtatshme një paraqitje të shkëlqyeshme, duke pasur parasysh vendndodhjen e saj me pamje një liman të bukur.

Porto-Vecchio është kryesisht plazhet njohur dhe vijë bregdetare në jug të qytetit që janë tërheqje e madhe, por edhe vetë meriton hetim qytetit. Pas një periudhe të prosperitetit për shkak të prodhimit tape, qyteti ka në dekadat e fundit dhënë rrugë për turizëm.

Sartene

Sartene është gjetur në jug-perëndim Korsikë disa kilometra në malet në jug-lindje të Propriano. Qyteti ka një histori të gjatë të piraterisë, banditizmit dhe gangsterë, tani dhënë për fat të mirë në masë të madhe të profesioneve më të qeta.

Pasuria e qytetit bazohet në verë shumë të vlerësuarat Sartene. Ndërtesat i gjatë, në të njëjtin shkëmb si kodër të pjerrët në të cilën ata qëndrojnë, duken pothuajse unnaturally të ngurta dhe të përhershme.

Qendra e Sartene është rreth Place de la Çlirimit, më parë dhe zakonisht ende e njohur si Porta Place, dhe me pamje të bukur në të gjithë luginën. Pallati i Guvernatorit vjetër është gjithashtu në gijotinë square.The që dikur gjetur shërbimin në vendin ka dhënë rrugë për turistët!

Corsica

Corsica, Basking në diell mesdhetar off jug të Francës, është pothuajse destinacion i përsosur pushime.

Plazhet Perfect Korsika, peizazh i mrekullueshëm malor, qytetet e bukura dhe fshatrat që thjesht i përkasin në peizazhin përreth, dhe natyrisht klima. Qindra plazhe dhe 1,000 kilometër të bregdetit të formojnë bazën e shumë festave në ishull, me not, snorkelling, era-surfing, zhytje scuba dhe sunbathing duke qenë aktivitetet më të njohura.

Qytetet Korsika janë shumë tërheqëse (dhe shumë popullor me vizitorët), siç janë shëtitjet në male, si dhe aktivitete të tjera në natyrë bazuar rreth dy maleve dhe bregdetit. Shëtitjet janë në dispozicion për të gjitha nivelet e aftësisë, nga një shëtitje të këndshme për disa të malit më të vështirë ecën në Evropë.

Corsica gëzon një klimë tipike mesdhetare, me verë të qenit nxehtë dhe e thatë, dhe mbetur të butë madje edhe në dimër, të paktën në nivel bregdetar. Malet janë sigurisht pak pije freskuese gjatë gjithë vitit.

Parku Natyror Rajonal i Corse (Korsikë) është set-up për të mbrojtur pjesë të habitateve të rralla dhe të pazakonshme që gjenden në ishull. Parku përfshin disa nga majat më të larta malore në ishull, dhe shumë bukuri. Rezerva Scandola Natyra është edhe mahnitëse, por i arritshëm vetëm me anije.

Dy mënyra popullore për të vizituar janë në qoftë se ju keni disa javë për të shqyrtuar në kohë të lirë tuaj me makinë ju mund të ndiqni rrugën Corsica bregdetare që circumnavigates ishullin, ose shih udhëzuesin tonë për Hiking në Korsikë, nëse ju preferoni për të shqyrtuar rrugën e vështirë - në këmbë! Sido që të jetë mënyra më e mirë dhe më të relaksuar për të marrë atje dhe kthehet është me traget.

Corsica është i ndarë në gjashtë rajone kryesore. Këto janë;

• Ajaccio - përfshin rajonet jugore e brendshme
• Balagne - perëndim dhe në veri-perëndim rajonet e Korsikë
• Bastia dhe Cap Corse - gadishullit veriore
• Bonifacio - Corsica jugore
• Corte - qendra malor i Korsikë
• Corsica Lindore - bregdeti lindor dhe fshatra

Corsica është shërbim nga disa themeluar mirë operatorëve të pasagjerëve dhe trageteve makinave vela në dhe nga Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon.

Kliko këtu të rezervoni një traget Korsikë Harta e Korsikë


Më të mirë në dispozicion Korsika Tragete biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Korsika Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Korsikë tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Anijet Korsika apo nga Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon, akomodimi në bord dhe automjeteve lloji është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Korsika Tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Korsika Tragete ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Korsika Tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Korsikë tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Corsica trageteve për dhe nga Ajaccio, Bastia, Bonifacio, Calvi, Genoa, Ile Ruse, Livorno, Marsejë, Nisë, Porto Torres, Porto Vecchio, Propriano, Santa Teresa, Savona dhe Toulon në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Korsikë në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel