Crete Tragete

Crete Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Crete Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Kretë Anijet me vela për në dhe nga portet e Kretës e Antikythira, Chania, Gytheion, Heraklion, Kissamos, Pireut, Rethimno, Kallamatës, Kythira, apo Pire.

Rezervimet e biletave Crete tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Crete tragetet në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Kretë tragetet në dhe nga portet e Kretës e Antikythira, Chania, Gytheion, Heraklion, Kissamos, Pireut, Rethimno, Kallamatës, Kythira, ose Piraeus online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Kretë Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Kretë tragetet në dhe nga portet e Kretës të Antikythira, Chania, Gytheion, Heraklion, Kissamos, Pireut, Rethimno, Kallamatës, Kythira, apo Pire në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Crete Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga portet e Kretës të Antikythira, Chania, Gytheion, Heraklion, Kissamos, Pireut, Rethimno, Kallamatës, Kythira, apo Pire, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth turistik destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Crete tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për në portet Kretë të Antikythira, Chania, Gytheion, Heraklion, Kissamos, Pireut, Rethimno, Kallamatës, Kythira, apo Pire pastaj libër një kalim trageteve me Kretë Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Crete Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga portet e Kretës të Antikythira, Chania, Gytheion, Heraklion, Kissamos, Pireut, Rethimno, Kallamatës, Kythira, apo Pire portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Crete Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Crete Tragete
për në dhe nga portet e Kretës e Antikythira, Chania, Gytheion, Heraklion, Kissamos, Pireut, Rethimno, Kallamatës, Kythira, apo Pire online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave të lundrojnë me ANEK Lines, Blue Star Ferries, Lane Lines Detit dhe Minoan Lines anijet.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Crete Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim të Kretës tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

 

More About Kretë

Crete!, Mijëra fshatrat piktoresk, pamje të lë pa frymë, plazhe me rërë të pafund, ditë 300 me diell në vit, të peizazhit të ndryshme, kuzhinë të shijshme dhe të njohur lokal, florës unike, gryka madhështore, qytetet mesjetare, male imponuar, njerëzit miqësore dhe mikpritës, një kulturë unike dhe një të kaluar të lavdishme. Kretë është një vend që ju nuk dëshironi të humbasë ...

Heraklion është qyteti më i madh në Kretë (dhe të pestë në Greqi) me një popullsi më të madhe se 120000. Ajo përqendrohet më të madhe të aktivitetit ekonomik të ishullit, dhe është porti kryesor i hyrjes në Kretë për shumicën e vizitorëve dhe mallrave.

Iraklionit (Transliteruar si Heraklion ose Herakleion) është qendra më e madhe urbane në Kretë dhe kryeqyteti i rajonit dhe qendra ekonomike e ishullit. Aktualisht popullsia e komunës së Heraklion është përafërsisht njerëzit 150.000. Kjo është një qytet shumë dinamike dhe kozmopolit, veçanërisht gjatë periudhës së verës, kur mijëra vizitorë mund të shihet pazar në treg ose duke vizituar muzeume dhe vende të tjera të interesit.

Portet Crete Ferry

Rethymnon është kryeqyteti i Prefekturës me të njëjtin emër dhe është e ndërtuar në mes të dy qyteteve të tjera të mëdha të Kretës. Në lindje është Iraklion dhe në perëndim është Hania. Rethymnon shtrihet përgjatë bregdetit verior, që në lindje një nga plazhet më të mëdha të rërës në Kretë dhe në perëndim një bregdet shkëmbor që përfundon deri në një plazh të madh me rërë. Rethymnon është administrative, komunikimit dhe qendra tregtare e Prefekturës me rreth 25,000 inhabitants.Today ardhurat kryesore të qytetit është nga turizmi, shumë objekte të reja pasi që është ndërtuar në 20 vitet e fundit. Bujqësia është gjithashtu i dukshëm, sidomos për vajin e ullirit dhe produkteve të tjera të Mesdheut.

Chania (Hania) është kryeqyteti i Prefekturës me të njëjtin emër dhe qyteti më i madh i dytë në Kretë, me një popullsi prej banorëve 60,000. Ajo shtrihet (koordinon 35 ° 31 'N 24 ° 1' E) përgjatë bregdetit veri të ishullit, rreth 55 km në perëndim të Rethymnon dhe 140 km në perëndim të Iraklionit (Heraklion). Qyteti i vjetër Hania-së (edhe pse ajo u bombardua rëndë nga gjermanët në Luftën e Dytë Botërore), konsiderohet si qarkun më të bukura urbane të Kretës, veçanërisht porti venecian me far e saj të shekullit 16th dhe Xhamia e jeniçerëve ( "Giali Tzamissi", e ndërtuar 17th shekullit) . Shumë prej ndërtesave të vjetra janë restauruar si hotele, restorante, dyqane dhe bare, duke e bërë qytetin e vjetër një vend të gjallë dhe të gjallë, sidomos gjatë periudhës turistike.

Agios Nikolaos, Me banorë 9.500, është kryeqyteti i provincës Lassithi të Kretës. Ajo është ndërtuar rreth një liqeni piktoresk në anën veri-perëndimore të gjirit Mirabello, gjirin më të madh në Kretë. administrative qendër e madhe, kulturore dhe të komunikimit, Agios Nikolaos është një nga zonat më të zhvilluara turistike, jo vetëm në Kretë, por në Greqi në përgjithësi. Falë brigjet bukura, pamjet të mëdha dhe jetën kozmopolit, ky qytet i gjallë pret çdo vit mijëra vizitorë pa humbur një grimë e qetësisë së saj dhe mikpritjen tradicionale.

Ierapetra, Qyteti më jugor i Kretës, kombinon një të kaluar të shkëlqyer me një dhuratë të rritjes ekonomike dhe zgjerimin. Temperatura rrallë bie nën 12 ° C dhe temperatura mesatare vjetore është 20 ° C, edhe ajo është me diell dhe më të nxehta rajonin e Greqisë. Ajo ka një plazh të gjatë me rërë dhe det të pastër blu, një port piktoresk me kalasë "Kales", një Muzeu arkeologjik, dhe shumë më shumë atraksione. Vizitorët do të gjeni një gamë të gjerë të mjediseve të strehimit dhe shumë gjëra interesante për të bërë dhe të shohin në qytet dhe më gjerë, si dhe.

Paleochora, Perla e Detit të Libisë! Paleochora (popullsia ~ 1500) është i rrethuar me male dhe është e vendosur në majë të një gadishullor. Së bashku anën perëndimore është një plazh të gjatë me rërë fringed me pemë dhe taverna. Në majë të gadishullit është mbetjet e një të vjetër veneciane (Selino Kastelit) fort dhe një marinë. Në anën lindore shtrihet qyteti i vjetër, në bankën e të akuzuarve traget dhe një plazh të gjatë me guralecë veshur me taverna.
Paleochora bëhet shumë i zënë gjatë sezonit të lartë, por ende kanë vende për ata që duan të marrin larg nga turma. anije të vogla janë të lidhur me Paleohora Agia Roumeli, Hora Sfakion dhe ishullin e vogël të Gavdos.

South East Iraklion është një vend historik me bukuri natyrore të pazgjidhura, fshatrat paprishur dhe plazhet e mëdha. Qyteti i Ano Viannos është ndërtuar amfiteatri në shpatet jugore të malit Dikti në 560 m. mbi det në një distancë prej 65km nga Iraklionit dhe 40km nga Ierapetra. Ajo ruan karakterin tradicional me rrugët e ngushta të shtruara, e gur ndërtuar shtëpi - sidomos "Plaka" Tremujori i - e kefeneios vjetra me tryezat nën pemë aeroplan dhe kishat e vjetra të tilla si Agios Georgios dhe Agia Pelagia me piktura murale që datojnë në 14th shekullit.

.... më shumë në qytete dhe fshatra Kretë

Kretë

Kretë është një nga destinacionet më popullore pushime në Greqi. Ai është ishulli më i madh në Greqi dhe e dyta më e madhe në lindje të Detit Mesdhe (pas Qipros).

Nëse ju nuk e keni vizituar Kretës ende, tani mund të jetë kohë për të ardhur dhe për të zbuluar këtë ishull interesante grek. Në qoftë se ajo kap zemrën tuaj, mos u shqetësoni, kthehen përsëri vitin e ardhshëm dhe Crete do të ju mirëpresim edhe një herë me të qeshur diell saj Kretës.

Kliko këtu të rezervoni një traget për në Kretë Harta e Kretës

Kretë është shërbim shumë të mirë nga shërbimet sevaral oraret e trageteve. Ju mund të shkoni nga Pireaus të Heraklion me Minoan Lines, të Chania me ANEK Lines ose helene SEAWAYS, për Ayios Nikolaos dhe Sitia me korsi Lines. LANE gjithashtu operon rrugët nga Ayios Nikolaos / Sitia në Rodos dhe ishujt e tjerë grekë.

Portet kryesore në Kretë që anijet vijnë në janë në Heraklion, Chania, Rethymno, Sitia, dhe Kastelli-Kassamos.

Që nuk ka rrugë përgjatë bregdetit jugperëndimor ka një linjë traget, me lidhjet mes Paleochora, Sougia, Agia Roumeli, Loutro dhe Hora Sfakion. Ekziston edhe një lidhje me ishull të Gavdos, pikën më jugore të Evropës në Cape Tripiti.

Në verë, ka catmarans ditore (hydrofoils) nga Heraklion në Santorini. Udhëtimi zgjat rreth 2.5 orë. Helen SEAWAYS dhe SeaJets ofrojnë këto sailings. Ju mund të shkoni në Kretë me traget nga ishulli i Peloponezit / Gytheio dhe Kythira. Ky traget tokat në pjesën perëndimore të Kretës, në portin Kissamos.


Më të mirë në dispozicion Crete tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Crete Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Crete tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Anijet Kretës ose nga portet e Kretës e Antikythira, Chania, Gytheion, Heraklion, Kissamos, Pireut, Rethimno, Kallamatës, Kythira, apo Pire, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtoj!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Crete Anijet më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Crete ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Crete tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Kretës tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Kretës tragete makinë dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga portet e Kretës e Antikythira, Chania, Gytheion, Heraklion, Kissamos, Pireut, Rethimno, Kallamatës, Kythira, apo Pire në tonë çmimin më të ulët biletë në dispozicion.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Kretë Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel