Kroacia Tragete

Kroaci Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Kroaci Tragete Ticket, oraret trageteve dhe pasagjeri informacion për Kroacia Anijet me vela në dhe nga portet traget kroate të Splitit, Stari Grad, Hvar, Dubrovnik, Mali Losinj, Porec, Pula, Rabac, Rovinji dhe Zadar.

Rezervimet e biletave Kroacia tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Croatia tragetet në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Kroacia trageteve në dhe nga portet traget kroate të Splitit, Stari Grad, Hvar, Dubrovnik, Mali Losinj, Porec, Pula, Rabac , Rovinji dhe Zadar online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi nga Anijet Kroacia është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Kroacia tragetet në dhe nga portet traget kroate të Splitit, Stari Grad, Hvar, Dubrovnik, Mali Losinj, Porec, Pula, Rabac, Rovinji dhe Zadar në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Kroacia Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga portet kroate traget të Splitit, Stari Grad, Hvar, Dubrovnik, Mali Losinj, Porec, Pula, Rabac, Rovinji dhe Zadar, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe turistike të dobishme informacion në lidhje me destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Kroacia tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për në portet traget kroate të Splitit, Stari Grad, Hvar, Dubrovnik, Mali Losinj, Porec, Pula, Rabac, Rovinji dhe Zadar pastaj libër një kalim trageteve me Kroacinë Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Kroaci Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga portet traget kroate të Splitit, Stari Grad, Hvar, Dubrovnik, Mali Losinj, Porec, Pula, Rabac, Rovinji dhe Zadar portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Kroacia Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Croatia tragete
në dhe nga portet traget kroate të Splitit, Stari Grad, Hvar, Dubrovnik, Mali Losinj, Porec, Pula, Rabac, Rovinji dhe Zadar online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget vela çmimeve të biletave me Venezia Lines, Trieste Lines, Emilia Romagna Lines, Jadrolinija, Blue Line, SNAV dhe linjat e trageteve Termoli Jet.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Kroaci Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Croatia tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

 

More About Kroaci

Islands Dalmatian Kroacisë janë konsideruar gjerësisht në mesin e arkipelagut më madhështore të botës. Conde Nast Traveler ka renditur edhe Hvar ndër dhjetë ishujt më të bukur të lartë. vendndodhjen e tyre strategjike ka tërhequr perandoritë - nga grekët dhe romakët për Habsburgët dhe osmanëve. Marina veneciane herë staked një kërkesë këtu, ashtu si Napoleoni.

Por me të vërtetë, të cilët mund të fajësojnë askënd për lakminë e këtyre bizhuteritë? Jeta ngadalëson këtu, dhe vendimi juaj më e madhe është e cila e përparme të kridhem në ujërat e Adriatikut parë. Për një shije të trashëgimisë shekullore, lexoj kalatave të një fshat i vjetër peshkimi bota. Natyra dashuruar mund bregdetare fushat e kaluara e rozmarinë dhe livando, me pamje dramatike bregdetare. buffs historisë mund të shfletoni Nerezisca mesjetar apo të eksplorojnë Skrip, një fshat të lashtë daton herë të para-romake - si në Braç. Ose zgjatem në fshatin fshatar, tradicional malor të Pitve në Hvar.

Krenaria kombëtare - për historinë dhe trashëgiminë - është e pathyeshme këtu. Edhe pas konfliktit civil të 1990s, elasticitetit kroate dhe hapja frymëzon vizitorët për të përqafuar çdo nuancë të kulturës së tyre të ngrohtë.

Kroacia Islands Dalmation

Edhe këto ishuj dalmat duket elastik: a bollëk lules del nga mungesa. Në këto radhë karstike, peisazhet e bardhë-guri, pyjet e gjelbërim të përjetshëm dhe lisi Holm pamje nga deti. Dhe pse tokat pjellore janë të rralla, dhe liqenet dhe lumenjtë e vështirë për të gjetur, burimet nënujore (dhe përpjekje të fuqishme konservimit të ujit) të ushqyer një kulture të pasur të ullinj dhe fruta. Vreshtat mbarësi edhe këtu, dhe të prodhojnë të bardhë të paharrueshme të tilla si PRC dhe Reds plotë-trashë si Plavac ... përsosur për të shoqëruar Stews, goulashes, dhe të gjithë mënyrën e detit - nga oktapod në sepje.

Pozicionuar veten si "Riviera e re ', turizmi Kroacia është një nga më të nxehta trendet e reja të Evropës, duke ofruar një kulturë të pasur, qytete të lashta të fortifikuara dhe kështjella, malet e harlisur, plazhet verbuar me ishujt 1,000 për t'u vizituar, një klimë klasik me diell mesdhetar, i këndshëm dhe njerëz të virgjera, deti i mirë dhe vera dhe të gjitha në një çmim të ulët në krahasim me shumicën e Evropës.

Bregdeti dhe ishujt e Kroacisë ofrojnë disa plazhe të mira, shumica e sportet e ujit duke filluar nga not apo zhytje thatë Gjatë gjithë scuba diving, rrëshqitje në ajër dhe me vela.

Alpinistët, dashamirësit e natyrës dhe alpinistë kanë mundësi të gjerë shkretëtirë në Varg Velebit i cili përfshin Paklenica Park Kombëtar, kanionet e Velika, Mala Paklenicathe dhe Trashëgimisë Botërore Natyrore Trashëgimisë të Liqeneve të Plitvicës, me liqenet e saj bruz 16, ujëvarat të shumta, dhe Karst spektakolare [ forma dhe shpella, por jo majat!] peisazhit.

Kroacia gjithashtu ka dhjetë Nature Parks, më të vogla dhe më shumë individ se parqet kombëtare, në të gjithë vendin si Biokovo Mountain, Papuk Malit dhe zona unike kafshë të egra të Kopacki Rit, pranë Osijek, është vlerë vizituar. .

Kroacia është gjithashtu një vend gjobë çiklizëm me rrugët e shumta biçikletë dhe Rentals lehtë. Ka shumë specialistë turne biking malore që organizojnë turne dy gjatë dhe të shkurtër të gjithë vendin në rrugët më të mira.

Ushqim dhe Wine

Kuzhina kroate ndryshon sipas rajonit, por në zonën bregdetare ka qenë historikisht i ndikuar nga grekët, romakët dhe enët e Ballkanit por sot është e dominuar nga stilet e Mesdheut, sidomos italiane, me pizzas shkëlqyer, dhe ushqim deti të freskëta. Inland ka më shumë një hungarez, vjenez apo turke shije tipike të rënda, enët djegëse mishit shërbeu me patate rosto apo petë pjekur, supë të rëndë dhe në shtëpi i bërë të ndryshme djathë.

vera kroate ende nuk është i klasit botëror, por po shfaqet mjaft bukur. vera e kuqe si Kastelet, Babiq, Plavac dhe Istrias Merlot janë me vlerë duke u përpjekur. Prosek verë shkretëtirë tradicionale dhe Sljivovica rakinë e kumbullës janë të njohur.

turizëm

Me 10 milionë vizitorë në vit aktualisht, [2.7 milionë vizitorë në korrik 2011 vetëm], Kroacia vuan një mungesë të objekteve në kohë të pikut - përkundër infrastrukturës së saj në zhvillim të shpejtë turistik, kështu që libri nevojat mirë përpara.

Për më tepër disa vendasit të shkurtër-kthjellët shihni bum turistik si një shans për të qeth ndonjë turist naiv brenda koprrac varg, kështu që trajtojnë Kroacinë si bota e tretë sa i përket parave është i shqetësuar, duke kontrolluar faturat me kujdes dhe të negociuar taksi dhe shërbime të tjera me kujdes.

Kroacia

Kroacia ka një 5,835km mahnitëse të bregdetit, 4,057km e cila i takon ishuj, shkëmbinj dhe shkëmbinj nënujorë. Ka ishuj 1,185 në Adriatik, por vetëm për 50 janë populluar. Ishulli më i madh është Krk (afër Rijekës), e cila ka një sipërfaqe prej 462 kilometra katrorë, ndërsa ishuj të tjerë të njohur të vendit përfshijnë Hvar, Braç, Korcula dhe Pag.

Kroacia ka qenë e pavarur vetëm për dy dekada dhe kufizohet me Slloveninë, Hungarinë, Serbia, Bosnja e Hercegovina dhe Mali i Zi, duke u përballur me Italinë përtej detit Adriatik.

Aktualisht janë vetëm shërbime të trageteve të pasagjerëve nga Italia në Kroaci. Shërbime nga tjetër vend evropian-së janë planifikuar, por ende jo aktiv.

Ju mund të marrë tragetet (ose catamarans) në Kroaci nga portet e Venecias, Ravenna, Cesenatico, Rimini, Pesaro, Ancona, Bari Termoli ose - të cilat port që udhëtojnë nga varet destinatio tuaj në Kroaci. ju lutem Kliko këtu për t'iu referuar çmimeve traget kontrollit motor më poshtë për të gjitha opsionet e rrugës.

Harta e Rrugëve Croatia Trageteve


Më të mirë në dispozicion Croatia tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Kroaci Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Croatia tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Kroaci Anijet në ose nga portet traget kroate të Splitit, Stari Grad, Hvar, Dubrovnik, Mali Losinj, Porec, Pula, Rabac, Rovinji dhe Zadar, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Croatia Anijet më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Croatia ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Kroacia tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Croatia tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Kroacia tragete makinë dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga portet traget kroate të Splitit, Stari Grad, Hvar, Dubrovnik, Mali Losinj, Porec, Pula, Rabac, Rovinji dhe Zadar në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Kroacia në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel