Cyclade Islands Ferry

Cyclade Islands Ferry pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Cyclade Islands Ferry biletave rezerva, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Cyclade Islands Ferry vela në dhe nga ishujt grekë të Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorinit , Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos.

Rezervimet e biletave Cyclade Islands Ferry nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Cyclade Islands trageteve në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Cyclade Islands traget për në dhe nga Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos , Mykonos, Naxos, Paros, Santorinit, Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Cyclade Islands Ferry është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Cyclade Islands trageteve për dhe nga Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorinit, Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos online dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Cyclade Islands Ferry informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorinit, Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot udhëtimin tuaj Cyclade Ishujt trageteve trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorinit, Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos pastaj libër një traget kalimit me Cyclade Islands Ferry dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Cyclade Islands Ferry ofron çmimet fantastike për të dhe nga Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorinit, Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Cyclade Ishujt Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Cyclade Islands Ferry
në dhe nga Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorinit, Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos online në paraprakisht për të shijuar lirë biletë në dispozicion traget çmimi.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën Cyclade Islands Ferry, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Cyclade Ishujt Trageteve biletë dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve operohet nga ANEK Line, Blue Star Ferries, Egje Speed ​​Lines, Agoudimos Line Ferry, Cyclades Tragete shpejte apo Detit avionët tragete sigurt online ju lutem përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Ishujt Cyclade

Cyclades janë një grup i ishujve grekë, që ndodhet në pjesën jugore të Detit Egje (në jug të Athinës dhe në veri të Kretës). Arkipelag përmban disa ishujt 2,200, islets dhe gurë; vetëm ishujt 33 janë të banuara. Të Cyclades janë të njohur mirë për ishujt e Mykonos dhe Santorinit.

Nga anijet kontinentale greke dhe shërbimeve highspeed catamaran drejtuar çdo ditë nga e Pireut, Rafinës dhe Lavrio. Ferrys të veprojë për të gjithë ishujt në Cyclades, disa prej ishujve më të mëdha të ketë një shërbim të highspeed catamaran.

udhëtime traget janë katër deri në pesë orë në ishujt më të afërt (Kythnos, Syros, Tinos, Mykonos dhe Sifnos) dhe nga tetë deri në dhjetë orë të largët (Santorini) në varësi të numrit të ndalet. Të highspeeds të marrë gjysmën e kohës, por të kushtojë dy herë më shumë.

Ka tragete të përditshme nga Pireaus në të gjitha këto ishuj, me përjashtim të Kea dhe Kythnos të cilat ju merrni për të nga Lavrio dhe Andros të cilat ju merrni për nga Rafinës.

Cyclades Island Ferry Port

Shumë udhëtarë ndoshta e konsiderojnë Rafinës jo një port të mundshëm nisjes në qoftë se ata janë drejtuar në një nga Cyclades, por në qoftë se ju jeni të mbërritjes në aeroportin e Athinës, që shpesh janë më mirë duke marrë një traget nga Rafinës se të udhëtonte për në Athinë dhe për të marrë një traget nga Piraeus.

Shumë shërbime varkë largohet nga puna deri në fund të tetorit dhe të rinisë deri në prill. Kontrolloni me operatorin ose përdorimin e jetojnë çmimi trageteve dhe objektit check rrugë mbi të përpara se të bëjnë planet e nisjes. Të gjitha shërbimet janë gjithashtu subjekt i vonesave dhe anullime në motit të kundërt.

Ka dy tragete të shpejtë e makinave (Nissos Mykonos dhe Nissos Rodos) përveç catamarans shpejtësi të lartë Highspeed 1, Highspeed 4, Highspeed 5, Highspeed 6, Flyingcat 3 dhe Flyingcat 4 me remiander e rrugëve traget duke u operuar nga anijet konvencionale lundrimit .

Destinacionet kryesore turistike greke Ishujt në Cyclades dhe tërheqjet e tyre kryesore janë: -

 • Amorgos - ka një manastir të famshëm dhe vetëm disa plazhe pak
 • Anafi - një ishull të paprishur e vendosur në lindje të vogël të Santorini
 • Antiparos - një ishull i vogël në perëndim të Paros, të qetë dhe me plazhe të bukur
 • Andros - ishulli i dytë më i madh dhe më veriore, tradicionale dhe të qetë, të gjelbër dhe malor, me shumë plazhe
 • Delos - një pabanuar ishull të vogël në afërsi të Mykonos, i njohur për faqet e saj arkeologjike.
 • Folegandros - një të bukur, të qetë ishull në perëndim të Santorini
 • Ios - i njohur si ishulli popullor rinjve të partisë
 • Kea - një ishull të qetë të njohura kryesisht me vacationing grekët, në afërsi të Athinës, por ai ndjehet i largët
 • Kimolos - ishull i vogël satelit i Milos
 • Pak Cyclades - një grup ishujsh të vegjël në juglindje të Naxos, duke përfshirë Ano Koufonisi, Kato Koufonisi, Iraklia, Schinousa dhe Donousa
 • Milos - më pak turistë të Cyclades mëdha, vullkanik me formacionet spektakolare shkëmb
 • Mykonos - një destinacion popullor turistik, me plazhe të shkëlqyera dhe jetën më të gjallë natën
 • Naxos - ishulli më i madh dhe të gjelbër në grup, me plazhe të shkëlqyera
 • Paros - një ishull i popullarizuar turistik me peizazh tërheqës dhe plazhe të mira
 • Santorini - një ishull vullkanik spektakolare, një nga vendet më të bukura dhe romantike në botë, me peizazhe mahnitëse, plazhe të pazakontë dhe një jetë e gjallë të natës
 • Serifos - një vend i vogël, ishull i qetë me plazhe të mëdha, qytet tradicional
 • Sifnos - një piktoresk, ishull të qetë tradicionale, me plazhe të mira dhe ecën
 • Sikinos - një ishull i vogël shkëmbor me një plazhe pak dhe shëtitjet mira
 • Syros - një ishull tradicionale me arkitekturë Italianate, qytet të madh kryesor, plazhe të mira
 • Thirassia - një ishull i vogël satelit i Santorini, me të cilin ajo ishte e njëjtë ishullin deri në shpërthimi vullkanik gjigand të 2nd mijëvjeçarit pes
 • Tinos - një ishull tradicionale, katedrale është vend i madh pelegrinazhi, plazhe të mira

Arkitektura tradicionale e fshatrave të grupit të ishujve të Cyclades janë të njohura botërore dhe janë kompozuar një klishe e Greqisë: të vogla të shtëpive të bardha kub me dyer blu dhe dritaret dhe këmbësorët Bougainvillea rrugicat.

Greqi është edhe bota e njohur për natës e saj aktiv dhe ishujt grekë Cyclades kanë të natës më të gjallë në Greqi. Nuk është një zgjedhje të madhe të bare dhe klube të natës dhe disa zona janë kthyer exlusively në ishujt e partisë. Nëse jeni duke kërkuar për një pushim mjaft të familjes ju këshillojmë të bëni disa detyrat e shtëpisë para se të zgjidhni destinacionin tuaj.

Cyclade Islands

Ishujt greke e Cyclades janë quajtur kështu nga një rreth të lirshme ( "kyklos" në greqisht), afërsisht përqendruar në ishullin e shenjtë të Delos.

Për shumë njerëz, ishulli grek është thjesht një ishull cikladik me shtëpi kub zbukurohet, një labirint i rrugëve të vogla, kishat dhe faltoret e vogla në çdo cep, detit kristal e qartë. Vizitorët në Cyclades cilët presin këtë nuk janë disapointed.

Ishujt Cyclades, Greece janë të përbërë nga ishuj 39 të cilat 24 janë të banuara. Të Cyclades janë më të famshme të të gjitha ishujt grekë me Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorinit, Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos.

Çdo ishull ka për të ofruar diçka të ndryshme dhe secili ka karakterin e vet, stilin, mënyrën e jetesës, traditat dhe zakonet. Udhëtoni këtu, ku mund të gjeni natës të gjallë kozmopolit dhe në të njëjtën kohë qetësi dhe paqe.

Lidhjet traget janë të shkëlqyera në Cyclades, sidomos në verë të lartë. Pire, Rafina dhe Lavrio portet lidheni Cyclades Islands me Greqisë kontinentale.

planifikuara Cyclade Island sailings rregullta trageteve janë të operuar nga ANEK Line, Blue Star Ferries, Egje Speed ​​Lines, Agoudimos Line Ferry, Cyclades Tragete shpejte dhe Detit avionët anijet.

Kliko këtu të rezervoni një traget Cyclades

Cyclades Ferry Route Map


Më të mirë në dispozicion Cyclade Islands Ferry biletë çmim GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Cyclade Islands Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Cyclade Ishujt Trageteve biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën e tyre për tuaj të zgjedhur Cyclade Islands Ferry për të ose nga Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorinit, Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos , akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Cyclade Islands Ferry lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Cyclade Islands Ferry ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Cyclade Islands Ferry kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Cyclade Islands Ferry biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër makinave Cyclade Islands Ferry dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Amorgos, Anafi, Andros, Antiparos, Delos, IOS, Kea, Kimolos, Folegandros, Milos, Mykonos, Naxos , Paros, Santorinit, Serifos, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Cyclade Islands Ferry në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel