Danimarka Tragete

Danimarka Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Danimarka Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Danimarka Anijet me vela në dhe nga Bergen, Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Puttgarden, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stavanger, NTR, Torshaven, Varberg dhe Ystad.

Rezervimet e biletave Danimarka tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Denmark tragete në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Danimarka trageteve në dhe nga Bergen, Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, Hirtshals, Hou, Kalundborg, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Puttgarden, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stavanger, NTR, Torshaven, Varberg dhe Ystad online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi nga Danimarka Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Danimarka tragetet në dhe nga Bergen, Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Puttgarden, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stavanger, NTR, Torshaven, Varberg dhe Ystad online dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me Danimarka Tragete informacionin e fundit kalimit dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Bergen, Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Puttgarden, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stavanger, NTR, Torshaven, Varberg dhe Ystad përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet rruga jonë detajuar dhe qytetit harta do të ju ndihmojë komplot Danimarkë tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për Bergen, Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Puttgarden, Rødby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stavanger, NTR, Torshaven, Varberg dhe Ystad pastaj libër një kalim trageteve me Danimarka Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Danimarka Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Bergen, Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo , Puttgarden, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stavanger, NTR, Torshaven, Varberg dhe Ystad portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Denmark Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Denmark tragete
në dhe nga Bergen, Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Puttgarden, Rødby Faerge , Ronne, Rostock, Saelvig, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stavanger, NTR, Torshaven, Varberg dhe Ystad online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Danimarka Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Danimarka tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Danimarkë

Kur flasim për Danimarkën, ne zakonisht i referohemi Jutland, Re, Funen dhe ishujt shpërndara nëpër ujërat daneze.

Edhe pse nuk është e njohur për vizitorët rastësor Danimarka është një shtet ishull, me 72 banuar ishuj dhe një 371 tej ato të pabanuara. Përveç blockbuster e njohur Bornholm, me historinë e saj të pasur, kishat mistik të rrumbullakta dhe lidhjet me të Templer Knights, shumë nga ishujt e vegjël janë të vizituar rrallë nga turistët, edhe pse ata përbëjnë për disa nga destinacionet më intriguese të vendit.

Faroes përbëhet nga ishuj 18, të ndara nga tingujt ngushta dhe fiords, të vendosura në Atlantik verior, gati në mes të rrugës mes Norvegjia, Islanda dhe Skoci. Kapitali quhet Tórshavn dhe masa totale e tokës është 1,399 kilometra katrorë.

E vetmja mënyrë për të marrë në shumicën e ishujve më të vogla, është me traget. Ka rrugë të 55 traget brendshme në Danimarkë. Dy kompanitë më të rëndësishme trageteve janë nordike Ferry dhe Mols Linien.

Copenhagen në Danimarkë

Anijet janë gjithashtu mënyra më e mirë për të marrë në Bornholm, një ishull danez në Detin Baltik, edhe pse ai gjithashtu mund të arrihet me aeroplan. Që nga hapja e urës në Suedi, rruga më e lehtë nga Kopenhagen në Bornholm është me tren dhe pastaj traget nga Ystad. Nëpërmjet bileta janë në dispozicion nga Kopenhagen dhe Ronne - prenotim është e detyrueshme. Ekziston edhe një autobus që i shërben kësaj rruge - Gråhund Bus 886 nga Kopenhagen në Ystad, ku ajo lidhet me traget për Bornholm.

Mënyra më e shpejtë mes Norvegjisë dhe të kontinentit janë nëpër rrugët danez. Kjo ka siguruar lidhje të shpeshta traget në Norvegji, me porti më i ngarkuar të qenit Hirtshals, nga ku një udhëtim në Norvegji merr sa më pak orë 3½.

Rrugë të tjera të zënë janë traget Rødby-Puttgarden, rruga më e shpejtë në mes të Suedisë dhe Kopenhagë për Evropën kontinentale, e cila mbetet një nga pikat më të ngarkuara të trageteve në botë. Dhe pse ajo ka qenë në rënie për vite, me gjithnjë e në rritje të konkurrencës e transportuesit me kosto të ulët, Danimarka gjithashtu kanë vetëm anijet e mbetura mposhti midis Britanisë së Madhe dhe Skandinavi (Harwich-Esbjerg, orë 19 qenë e mallrave / makinë dhe trageteve të pasagjerëve dhe Immingham - Esbjerg, rreth 20 orë, e cila si shërbim Harwich mbart mallrave, por pa shërbimet e pasagjerëve).

Nëse keni kohë të marrin në konsideratë duke vizituar një nga dy ishujt e largët të detit KATTEGAT - Læsø dhe Anholt, të cilat vendasit shaka referohet si "rrip danez shkretë" që ajo e sheh shumë më pak reshje se pjesa tjetër e vendit, dhe kanë të mëdha Zona të tëra të dunat e rërës që mbulojnë shumë nga dy ishuj, arkitekturë të veçantë dhe një vibe hedhur mbrapa.

Gjithashtu konsideruar vlerë është deti Island jug të Funen, një nga zonat më të bukura të vendit, i cili përfshin edhe ishujt më të mëdha të Langeland dhe Aero me disa fshatra padurueshme piktoreske, harlisur tokë bujqësore gjelbër dhe kodrinore dhe kuajt e egër, dhe Samsø, gjeografikisht në në qendër të vendit, e cila krenohet me fshatra të shumta të bukura dhe një festival vjetor (festival Samsø).

Së fundi në Jug Jutland, ishujt e Fano, Mando dhe Romo janë të vendosura në det Wadden, një zonë intertidal formimin e një organi të cekët me ujë me banesa baticës dhe ligatinat. Ajo është e pasur me diversitetin biologjik, me vula dhe një gamë të mahnitshme të zogjve, por gjithashtu kemi disa plazhe spektakolare dhe fshatrat bukur.

Danimarkë


Danimarkë
është i bazuar në pjesën veriore të Evropës dhe është më i vogël i vendeve skandinave. Mbretëria e Danimarkës ka edhe dy krahinave autonome - Ishujt Faroe dhe Grenlandë. Kjo e fundit është e gjatë herë më të mëdha se 500 Danimarka, por ka 100 herë më pak njerëz.

Danimarkë është e njohur për shtet të fortë të mirëqenies, të tregut të përziera ekonominë e saj kapitaliste dhe ka një nga shoqëritë më egalitar në botë. Në 2010 ajo u votua përsëri vendi më i lumtur në botë.

Në Danimarkë ju do të gjeni se distancat janë të shkurtër - dhe kjo e bën të mundur për të kombinuar të gjithë atmosferën e të lëvizi jetën e qytetit me relaksimin e fshat të bukur danez. Plazhet e pastër dhe pyjet e gjelbra janë të rrallë më shumë se një gjysmë orë me makinë larg. Dhe fëmijët tuaj mund të bredh lirisht dhe të sigurtë, ndërsa ju të shqyrtojë të gjitha ofertat e shumta kulturore dhe artistike në dyqan.

Danimarkë nuk është vetëm rruga për në Skandinavi në aspektin kulturor, por sigurisht edhe gjeografikisht, dhe si i tillë vendi është i lidhur edhe me pjesën tjetër të kontinentit evropian dhe në Skandinavi. Një bollëk i trageteve lidh Danimarkën me Evropë, Skandinavi, Balltikut dhe Mbretëria e Bashkuar.

Kliko këtu për anijet Danimarkë.Danimarka Tragete Route Map


Më të mirë në dispozicion Denmark tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Danimarka Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Danimarka tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Danimarkë Anijet në ose nga Bergen, Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, HIRTSHALS, Hou, Kalundborg, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Langesund , Larvik, Oslo, Puttgarden, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stavanger, NTR, Torshaven, Varberg dhe Ystad, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Danimarka anijet të lundrojnë me Bornholmstrafikken, Color Line, SEAWAYS DFDS, Fjordline, HH-Anijet, Polferries, Scandline dhe tragete Stena Line të lirë në broshurën e çdo operator tjetër turne ne premtimin se ne do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Denmark ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Danimarkë tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Danimarka tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Danimarka Tragete makinave dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga Bergen, Bojden, Kopenhagen, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Gedser, Gothenburg, GRENAA, Harwich, Helsingborg, Helsingor, HIRTSHALS , Hou, Kalundborg, Koge, Kolbi Kas, Kristiansand, Langesund, Larvik, Oslo, Puttgarden, Rodby Faerge, Ronne, Rostock, Saelvig, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Stavanger, NTR, Torshaven, Varberg dhe Ystad në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Danimarka Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel