Dodecanese Islands Tragete

Dodecanese Islands Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Dodecanese Islands Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Dodecanese Islands Anijet me vela në dhe nga ishujt grekë të Astypalea, Kios, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos / Sigri, Nisyros, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Samos / Karlovassi, Selanik dhe Tilos.

Rezervimet Dodekanezë Ishujt Tragete bileta nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Dodecanese Islands tragete në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Dodecanese Islands tragete bileta për dhe nga ishujt grekë të Astypalea, Kios, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos / Sigri , Nisyros, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Samos / Karlovassi, Selanik dhe Tilos online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi me Dodekanezë Ishujt Tragete është një shpejtë, e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Libri të lirë Dodecanese Islands tragete bileta tuaj në dhe nga ishujt grekë të Astypalea, Kios, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos / Sigri, Nisyros, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Samos / Karlovassi, Selanik dhe Tilos në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Ishujt Dodecanese Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga ishujt grekë të Astypalea, Kios, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos / Sigri, Nisyros, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Samos / Karlovassi, Selanik dhe Tilos duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Dodecanese Islands tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për në ishujt grekë të Astypalea, Kios, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos / Sigri, Nisyros, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Samos / Karlovassi, Selanik dhe Tilos pastaj libër një traget kufitar me Dodecanese Islands Tragete dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Dodecanese Islands Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga ishujt grekë të Astypalea, Kios, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos / Sigri, Nisyros, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Samos / Karlovassi, Selanik dhe Tilos portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Dodecanese Islands Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Dodecanese Islands tragete
në dhe nga ishujt grekë të Astypalea, Kios, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos / Sigri, Nisyros, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Samos / Karlovassi, Selanik dhe Tilos online në paraprakisht për të shijuar lirë biletë në dispozicion traget çmimi.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Dodecanese Islands Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Dodecanese Islands tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

 

More About Ishujt Dodekanezë

DodekanezëOse Dodecanisos, është emri i kompleksit ishull në Egje verilindore. Ata janë të vendosur midis ishujve të Kretës, Cyclades, lkarias, Samos dhe bregdetit Azinë e Vogël.

Rhodes është ishulli më i madh dhe kryeqyteti i kompleksit të ishujve Dodecanese dhe është i njohur si ishulli i diellit, detit dhe rërës, vendi ideal për pushime. Është tretë më e madhe ishulli grek dhe, zyrtarisht, vendi me diell në Evropë.

Rhodes është ndër më të mirën, jo vetëm në Greqi, por në të gjithë Mesdheun. Ajo është vendosur në pikën më veriore të ishullit dhe të rrethuar nga deti në lindje dhe perëndim. Rhodes (Rodos në greqisht) kombinon karakterin kozmopolit e një qyteti bashkëkohor me piktoresk të qytetit mesjetar, i cili jep përshtypjen e duke qenë të paprekur nga kalimi i kohës.

Prenotim një traget për në, ose nga Dodekanezë nuk mund të jetë më e lehtë. Ju ose mund të përdorni formularin prenotim në të majtë krye të faqes. Ose, në qoftë se ju shihni një çmim që ju pëlqen në të majtë, vetëm të zgjidhni numrin e udhëtarëve dhe kliko të shkojnë.

Dodecanese Islands Ferry Harbour

Agathonisi
Agathonisi është veriu ishull më të madhe të kompleksit ishullit Dodekanezë me një konfiguracion mjaft mbresëlënëse bregdetare dhe shumë gjiret e bukur pa erë.

Astipalea (Astypalia)
Astypalea, i quajtur Ichthyoessa (Ishulli i peshkut), nga të parëve për peshkimin e saj të pasur, i ngjan dy ishuj të lidhura nga një urë natyrore.

Halki (Chalki)
Halki duket si një pjesë e Rodosit minus rrymës së madhe të turizmit. Një ishull malor, kjo është ideale për ata që dëshirojnë për pushime të qeta.

Kalimnos (Kalymnos)
Ky ishull i shkëmbit shterpë, plazhet e artë dhe lugina të vogla të gjelbra i detyrohet famën e saj për peshkatarë të saj të njohur sfungjer.

Karpathos
Ky ishull i zgjatur, tretë më e madhe në Dodekanezë, ka bukuritë e pakrahasueshme natyrore dhe traditat e ruajtur me xhelozi nga banorët e saj.

Kassos
Ky është fundi jugor i Dodekanezë, sikur të ishte për të përmbushur Kretës duke lundruar në Detin Karpate.

Kastelorizo ​​(Megísti)
Ky ishull i vogël, por heroike në lindje të Egjeut, lidhjen e jashtme të zinxhirit të mrekullueshme Dodekanezë, që përdoret për të quajtur qe ne lashtesi, Megísti (= maxima).

Kos

Ky ishull ka dhënë botës Hipokrati, babai i mjekësisë; kjo duket si një kopsht i madh lundrues. Qyteti është ndërtuar përgjatë një gji të gjerë dhe të bie në sy që nga momenti i parë.

Leros
Një ishull në përgjithësi malor me gjire të thella shpesh plot lugina gjelbërim piktoreske dhe brigjet dented.

Lipsi
Ky është një ishull i vogël simpatik me plazhe të mrekullueshme dhe taverna piktoreske shërbejnë peshk të freskët dhe verë lokale.

Nisyros
Ndërsa i afrohemi Nisyros me anije ne nuk mund të dështojnë për të impresionuar thellësisht nga imazhi që del para syve tanë: shtëpi të përkryer të bardha, gjelbërimi i dendur, dhe ngjyrat e tokës vullkanik.

Patmos
Quajtur Jerusalem e Egjeut, Patmos është ishulli i kursimit asketike. Kjo është bërë e shkëmbit dhe bays dhe i rrethuar nga pulëbardhë-ishuj.

Simi (Symi)
Kjo është kryesisht një ishull shkëmbor, përveç për pjesën e saj jugore e cila është e mbuluar me pisha, mana dhe pemë frutor.

Tilos
Ky është një ishull me plazhe me rërë të mrekullueshme, plot me burime dhe përrenj dhe kulla Genoan. Turistët janë ende të pakta.

Islands Dodecanese

Dodekanezë janë një grup ishujt grekë në Egje në jug lindje.

Emri do të thotë Dodecanese 12 ishujt, por në fakt ka më shumë ishujsh 163, shumica e tyre të vërtetë të vogël nga të cilat vetëm 26 janë të banuara.

I ndodhur në pjesën më lindore të Greqisë, në kufijtë e Evropës. Ju do të gjeni këtu një përzierje e mrekullueshme e stileve arkitekturore të kulturave lindore dhe perëndimore. Pothuajse çdo ishull ka eshtrat e tij Classical, kryqtarët e saj ?? Kalaja, dhe fshatrat e tij tradicionale.

Disa nga këto ishujt grekë janë të vendosura në kufi me Turqinë. Ata kanë gjithçka për të ofruar për vizitorët: shtëpitë e lyera me gëlqere, plazhet e bukura me ujërat kristal, fshatrat simpatik, natës emocionuese.

Popullsia e përgjithshme të prefekturës së Dodekanezë arrin banorë 190,071 dhe ka një sipërfaqe prej 2579.275 kilometra katrorë. Ka portet traget në shumë prej ishujve Dodekanezë si në Rodos, Kos, Leros, Kalymnos, Karpathos dhe Kasos.

Nga May 2012 Dodecanissos SEAWAYS do të planifikojë, tragetin fituar rishtas të vogël, Panagia Skiadeni, në rrugë nga Rodos në Marmaris, Turqi. Fillimisht, anija që mund të transportojnë makina 115 dhe deri në 700 pasagjerë, do të mbulojë këtë rrugë një herë në javë, por ka plane për të zgjeruar shërbimin.

Rrugët Dodecanese Islands Ferry


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Dodecanese Islands tragete biletë

Dodecanese Garancia më e mirë Ishujt Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Dodecanese Islands tragete biletë çmim dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për tuaj të zgjedhur Dodekanezë Ishujt Tragete për të ose nga ishujt grekë të Astypalea, Kios, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos / Sigri, Nisyros, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Samos / Karlovassi, Selanik dhe Tilos , akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse Dodecanese Islands Tragete biletë të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Dodecanese Islands trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Dodecanese Islands tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Dodecanese Islands tragete jetojnë çmimet e biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Dodekanezë Ishujt Tragete Car dhe pasagjerëve biletat trageteve për dhe nga ishujt grekë të Astypalea, Kios, Kalymnos, Kastelorizo, Kos, Leros, Lesvos / Sigri, Nisyros, Paros , Patmos, Pire, Rodos, Samos / Karlovassi, Selanik dhe Tilos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Dodekanezë Ishujt Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel