Egjipt Tragete

Egjipt Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Egjipt Tragete Ticket, oraret trageteve dhe pasagjeri informacion për Egjipt Anijet me vela për në dhe nga portet e Lindjes së Mesme të Aleksandrisë, Port Suez, Port Said, Hurghada, Sharm El Sheilh, Aswan, përroit Halfa dhe Nuweiba.

Rezervimet e biletave Egjipt tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Egypt tragetet në kohë reale dhe librin e lirë bileta në dispozicion Egjipti tragetet në dhe nga portet e Lindjes së Mesme të Aleksandrisë, Port Suez, Port Said, Hurghada, Sharm El Sheilh, Aswan, përroit Halfa dhe Nuweiba online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi nga Egjipti Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Egjipt tragete për të dhe nga portet e Lindjes së Mesme të Aleksandrisë, Port Suez, Port Said, Hurghada, Sharm El Sheilh, Aswan, përroit Halfa dhe Nuweiba në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Egjipt Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga portet e Lindjes së Mesme të Aleksandrisë, Port Suez, Port Said, Hurghada, Sharm El Sheilh, Aswan, përroit Halfa dhe Nuweiba duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik në lidhje me destinacionet tonë rrugë dhe qyteti harta të hollësishme do të ju ndihmojë komplot Egjipt tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për në portet e Lindjes së Mesme të Aleksandrisë, Port Suez, Port Said, Hurghada, Sharm El Sheilh, Aswan, përroit Halfa dhe Nuweiba pastaj libër një kalim trageteve me Egjipt Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Egjipt Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga portet e Lindjes së Mesme të Aleksandrisë, Port Suez, Port Said, Hurghada, Sharm El Sheilh, Aswan, përroit Halfa dhe Nuweiba portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Egypt Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Egjipt tragete
për të dhe nga portet e Lindjes së Mesme të Aleksandrisë, Port Suez, Port Said, Hurghada, Sharm El Sheilh, Aswan, përroit Halfa dhe Nuweiba online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Egjipt Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Egjipt tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

Ju lutemi Shënim: Si rezultat i trazirave politike në Lindjen e Mesme ne kemi pezulluar shërbimin tonë prenotim trageteve në Egjipt.

More About Egjipt Ferry Travel

Egjipt - Shumica e njerëzve të cilët mendojnë Egjipti mendojnë antikave, por Egjipti ofron shumë më tepër.

Sigurisht kjo është një vend kryesor për të parë trashëgiminë tonë të madhe të botës antike, duke përfshirë piramidave dhe tempujve të mrekullueshme, por ajo është gjithashtu pjesë e Tokës së Shenjtë, dhe turne të krishterë dhe monumente të tjera fetare janë të njohura. Megjithatë Egjipt gjithashtu ofron natyra dhe shkretëtirë treks, scuba diving të madh dhe madje edhe golf, peshkim dhe ekspedita birding.

Një mund të zgjedhin të pushojnë në Egjipt Detit të Kuq ose Sinai brigjet e mrekullueshme, të marrë në kulturën e lartë të Kajros, apo edhe nge noton poshtë Nil egjiptian në një anije luksoze lumit.

Ka një numër të rrugët e trageteve në dhe rreth Egjipt që janë të hapura për të pasagjerëve.

Hurghada - Sharm El Sheilh: The catarmaran që shkon në mes Hurghada dhe Sharm El Sheikh bën një shkurtore të dobishëm midis Egjiptit dhe Sinait kontinent.

Udhëtimi zgjat vetëm një orë e gjysmë (edhe pse vonesat janë të zakonshme), dhe e bën një alternativë e preferuar në udhëtim 12 orë me autobus. Për më shumë detaje, duke përfshirë oraret

Ferry në Egjipt

Ka pasur disa të flasim për një anije, nga Taba në Aqaba, por si e ende ky opsion nuk është materializuar. Disa operatorët turistikë çarter anije të vogla që e bëjnë udhëtimin, por ju do të duhet për të librit, si pjesë e një pakete të kthimit përmes një agjent udhëtimesh. Kjo është rruga e zgjedhur për operatorët që të kandidojë udhëtime ditore nga Sinai në Petra.

Tragete në / nga Egjipti


në Sudan - Nile River Valley Transport Corporation vepron një traget javore mes Aswan (Egjipt) dhe Wadi Halfa (Sudan). Lexoni më shumë në lidhje me traget Egjiptit deri Sudan

Nuweiba (Egjipt) - Jordan (Aqaba): Ferries në Egjipt të udhëtojnë në mes të Egjiptit dhe Jordanacross Gjirin e Aqaba nga Nuweiba. Udhëtimi merr në mes të orëve 1 ose orë 3 në varësi të cilën ju të marrë traget (i ngadalshëm apo i shpejtë). Për më shumë detaje, duke përfshirë oraret klikoni këtu.

nga Evropa - Nuk është tani një markë të re sfrom traget Venecia në Aleksandri. Edhe pse oraret janë ende të publikohen, Jouney duhet të marrë rreth tre ditë dhe do të jetë vetëm Evropa në Egjipt Ferry në operacion.

Zhgënjyes të vetmet anije të tjera duke e bërë udhëtimin në mes Aleksandrisë dhe Evropës janë anije mallrash vetëm jo të hapura për passanegers. Nëse ju doni të rrugë tokësore që nga Evropa në Egjipt ju mund të marrë një traget nga Italia në Tunizi dhe më pas të udhëtojë nëpër Libi. Ose si alternativë, të udhëtojë nëpër clockwise gjeldeti, Siri, Jordani dhe thenacross Deti i Kuq në Sinai. Të dyja janë potencialisht të jetës në ndryshim udhëtime por jo për ata me kufizimet e kohës.

Tragete ndërkombëtare të veprojë për të dhe nga portet kryesore të Egjiptit, të tilla si Aleksandri, Suez dhe Port Said.

Varkë traget që lë Alexandria shkon në fryrje e mëposhtme:

 • për Limasol
 • Për Herakliion dhe Athinës
 • Të Heraklion dhe Genoa

Pease shënim se këto tragete në momentin Carrie ngarkesave dhe nuk udhëtarëve.

Varkë traget që lë Port Said shkon në destinacionet e mëposhtme: -

Rhodes & Athinë dhe të kryejë vetëm ngarkesë dhe pa pasagjerë.

anije traget që të lënë Suez shkon në Jeddah.

Egjipt

Egjipt krenohet me portet 10 ndërkombëtare dhe aeroportet që mirëpresim miliona turistë dhe vizitorë çdo vit. Shumica e këtyre porteve të mirëpritur të ardhurit e rregullta nga disa destinacione ndërkombëtare nisen kryesisht nga Evropa dhe Lindja e Mesme.

Alexandria dhe Port Said në detin Mesdhe, dhe Suez dhe Nuweiba në Detin e Kuq janë portet e hyrjes për vizitorët, por si pasojë e trazirave politike në Lindjen e Mesme ne kemi pezulluar shërbimin tonë prenotim trageteve në Egjipt. Ju lutemi kontrolloni me agjentin tuaj të udhëtimit ose direkt me operatorët e mëposhtme për të udhëtuar në dispozicion traget nga Evropa në Egjipt:

 • Lines Adriatikut, Castro dhe kompanisë, 12 Talaat Harb. Tel: 25743-213, 25743-144 (pasagjerë dhe anijeve).

 • Navigation Company egjiptasja, 26 Sherif. Tel: 2393-8278; 1 Huria, Alexandria. Tel: 2472-0824.

 • Favia Shipping Lines, 18 Adli. Tel: 2393-8983.

 • Federal Arab Detare, 27 Gazirah el Wosta, Zamalek. Tel: 2341-5823, 2340-6351.

 • Agjencia Ndërkombëtare për Turizmin, Navigation dhe Trading Services, 13 Midan Tahrir. Tel: 62-892, 25779-452.

 • Transport & Service International Maritime Co., 6A Asma Fahmi, Kulliet el Banat, Heliopolis. Tel: 22661-783.

 • Misr Edco Shipping Company, Menatours, 14 Talaat Harb. Tel: 25776-951.

 • Shipping North African Turistike, 171 Muhammad Farid. Tel: 2391-3081, 2391-4682, apo el Takkadom, Madinat Nasr. Tel: 22608-417 (vetëm nga Port Said në Qipro dhe Haifia).

Kliko Here të rezervoni një traget për në EgjiptHarta e Rrugëve Egypt Trageteve

Kliko këtu për të kontaktuar Egjipt tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Egjipt tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Egjipt tragete makinë dhe trageti pasagjerësh bileta për në dhe nga portet e Lindjes së Mesme të Aleksandrisë, Port Suez, Port Said, Hurghada, Sharm El Sheilh, Aswan, përroit Halfa dhe Nuweiba në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Egjipt Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel