Elba Island Ferries

Elba Island Anijet e pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Elba Island Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Elba Island Anijet me vela për në dhe nga portet traget Elba Island e Piombino, Porto Ferraio dhe Rio Marina.

Rezervimet e biletave Elba Island Anijet kurrë nuk ka qenë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Elba Island tragetet në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Elba Island trageteve në dhe nga portet traget Elba Island e Piombino, Porto Ferraio dhe Rio Marina online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi nga Elba Island Anijet është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Elba Island tragetet në dhe nga portet traget Elba Island e Piombino, Porto Ferraio dhe Rio Marina në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Tragete Elba Island kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga portet traget Elba Island e Piombino, Porto Ferraio dhe Rio Marina përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ndihmojë ju komplot Elba Island tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për në portet traget Elba Island e Piombino, Porto Ferraio dhe Rio Marina pastaj libër një kalim trageteve me Elba Island Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Elba Island Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga portet traget Elba Island e Piombino, Porto Ferraio dhe Rio Marina portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Elba Island Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Elba Island tragete
në dhe nga portet traget Elba Island e Piombino, Porto Ferraio dhe Rio Marina në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave të lundrojnë me Korsika Tragete, Moby Line ose Toremar Anijet.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Elba Island Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Elba Island tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Elba Island

Ishulli i Elbës është vetëm 10 km larg nga kontinent italiane dhe është më i madhi i ishujve në toskan Archipelago, dhe më e madhe e treta e ishujve italianë. klima e saj të veçantë të butë, larmia e 147 saj km të bregdetit dhe bukurinë madhështore të maleve Monte Capanne (1,019 m lartësi), e kanë bërë atë një qendër të njohur ndërkombëtarisht turistike.

Elba ka përfituar nga rehati dhe mjetet e ofruara nga teknologjia dhe qytetërimi pa kompromentuar trashëgimisë natyrore e saj, peizazhin, det dhe brigje, male dhe pyje. Ajo nuk e ka lejuar me fshatrat e saj shumë të lashtë për të prishur apo zakoneve të mijëra e saj të viteve të qytetërimit të shkatërrohen.

Në vendosjen e një deti kristaltë dhe plazhet me rërë, gjiret e gjelbër dhe fytyrat e fshehta apo absolut shkëmb, ishulli është e pasur me surpriza të këndshme. Ka pyje me hije, Fshat sheshtë dhe dielli-përmbyt fushat ku agave dhe dardha gjemba mbretërojë suprem. Ka edhe fshatrat e vogla nga deti, të cilat shpesh ende arrijnë të ruajnë përdorimin e tyre të lashtë si streha për peshkatarët, dhe ata u ulën në male, të cilat janë të kujton sulmeve pirate nga një e kaluar e largët.

Elba Island Holiday Resort

Nga shumëllojshmëri të lulëzuar kafshë të egra në pyll mesdhetar me sekretet e fshehura nëse pyje të larta, bimësia në Elbës është bujar në aspektin e ngjyrës, parfum dhe hije të lehta. Mushrooms, leh, lule dhe gështenja janë të lehtë për të gjetur, dhe habitat ideal dhënë për kafshët në ishull lehtë mund të hulumtohen. Ose thjesht mund të gëzojnë të ajrit të pastër dhe bukurinë madhështore të cilat natyra i ka dhënë aq bujarisht në ishull, ndoshta pas një shije të kuzhinës lokale, e cila blends traditat detare dhe zakonet tipike toskan.

Pa pagesë Ngjitje në Elba lejon vizitorët për të testuar aftësinë e tyre si alpinistë në fytyrat shkëmb në Fetovaia dhe Capo Sant'Andrea.

Ishulli i Elbës ka shumë surpriza në dyqan për të dashuruar e pa ngjitje. Në kep të mëdha perëndimore, ku malet më të larta në Elba janë të gjendet, ngjitje është e mundur në itineraret shënuar nga Fasi (italiane Pa Shoqatës Ngjitje) instruktorët. Behind Sant'Andrea, kulla Monte Capanne mbi të gjitha malet tjera në Elbës, në një lartësi prej metra 1,019. Drejt Pomonte, akoma ne kreshten e grupit Capanne, Monte di Cote (900 m) mund të shihen. Drejt Marciana, Monte Giove (855 m), me shkëmbinjtë e saj dhe format e tyre të çuditshme, ofron një nga peizazhet më spektakolare në ishull.

Edhe fytyrat shkëmb në Sant'Andrea mund të ngjitur. Megjithatë, informacioni duhet të merret para se të planifikuar një ngjit, pasi ka disa periudha të vitit, kur ky lloj i aktivitetit është e ndaluar për të mos prishur zogjtë shturë atje.

Mountain Biking rreth ishullit të Elbës është e shkëlqyer, dhe ka qenë gjithmonë një destinacion i preferuar për bikers malore. Rrjeti kompleks i shtigjeve mbulon rrugët e lashta të komunikimit në ishujt dhe për shumë vite ka qenë një lloj tempulli për bikers malore, deri në pikën që bikers profesionale malore kanë konkurruar për Kupën Botërore këtu.

Nuk ka nevojë të jetë një biker madh profesional mal për të hipur në toskan Archipelago Parkut Kombëtar, të rrethuara nga natyra. Shumë nga rrugët përshtatshme për bikes janë menduar edhe për bikers papërvojë. Nëse ju doni të përmirësuar biking mountain tuaj gjatë pushimeve tuaja, ekzistojnë qendra të shumta të kualifikuar në ishull që ofron kurse dhe ekskursione udhëzuar.

Nëse ju ende preferojnë të dashur e vjetër biçikletë "gara" rrugë, ju mund të matem heronjtë tuaj duke marrë pjesë në Tour të Elbës. Pas largimit nga Sant'Andrea, rruga shkon shkon drejt Patresi, Chiessi dhe Fetovaia, duke arritur në Marina di Campo, pastaj duke vazhduar në drejtim të lindjes, duke kaluar të gjitha vendet më të famshme në bregdetin (Porto Azzurro, Rio nell'Elba, Volterraio, Portoferraio ). Ngjiten deri në Marciana është e fundit para se të tatëpjetën çon përsëri poshtë për Sant'Andrea.

Deti Kayaking në Elbës kombinon gëzimin e zbulimit dhe eksplorimit me aktivitet fizik relaksues dhe të shëndetshme. Rrëshqitje përgjatë sipërfaqen e ujit në një kajak: mund ta imagjinoni një mënyrë më të mirë për zbulimin e shumë surpriza të fshehura off veri-perëndimore brigjet e Elba?

Kayaking relakson mendjen dhe forcon muskujt. Ka nga ata që e marrin këtë sport për të medituar në vetmi dhe ata që e shikojnë atë si një sport të duhur. Çfarëdo motivimin tuaj, asgjë në botë nuk mund të sigurojë kontakt të ngushtë dhe personale me natyrën që këto anije të lashtë mund. Ekskursione janë në dispozicion në Elbës me ndihmën e instruktorëve të kualifikuar, të cilët do t'ju ndihmojnë për të përsosur navigacion dhe me rrema teknikat dorë për dore me natyrën, në një nga rrugët më të bukura të bregdetit në toskan Archipelago. Nëse ju nuk e kanë sjellë vetë kajak tuaj, nuk ka problem: ju mund të punësojë një në plazh në Sant'Andrea për një euro pak.

Ferry Travel për të Elbës me makinë, hyn në Piombino Detare, ku dy kompanitë e lundrimit (Toremar dhe Moby Lines) ofrojnë shërbime të trageteve në portet e Portoferraio, Blue Port dhe lumit Detare. Një lidhje të shpejtë me anë të hydrofoil ekziston edhe, për transportin e vetme kalimtare, se në minuta vetëm 20 ajo kap Cable, pjesë Detare të lumit, duke vazhduar më pas, për Portoferraio, ku ajo arrin pas të tjerët 15 minutë e lundrimit.

Udhëtime varkë rreth Elbës

limane paprishur, plazhet që janë të shkreta, edhe në muajt e verës, bimësia në rritje në mesin e shkëmbinjve imponuar pothuajse deri në buzë të ujit. Eksploruar bregdetin e Elbës në anije pranë Capo Sant'Andrea, apo edhe më larg, duke arritur në ishullin e Capraia, lulled butësisht nga bymehet e ujit, do të pasurojë pushimet me sugjerime dhe pamje të paharrueshme. Ai gjithashtu do të ofrojë mundësi për ata që duan të shkojnë snorkelling dhe zhytjen.

Circumnavigation i plotë i ishullit, bëhet në anije të shpejtë, zgjat për një ditë të plotë dhe përfshin një ndalesë për drekë në një restorant tipik ishull. Itinerari përfshin lokalitete të shumta ekskluzive, duke përfshirë Enfola, plazhi i bukur në Forno dhe Calanova, me fillesë e saj të bukur e pebbles bardhë. Vendet më të gjallë dhe të kësaj bote janë vizituar edhe natyrisht, duke përfshirë Porto Azzurro, Portoferraio dhe Marina di Campo, ku mund të shkoni pazar ose vizitoni vende me interes kulturor.

Elba Island

Ishulli i Elbës është shtrirje më e madhe e mbetur e tokës nga trakti lashtë që dikur lidhur gadishullin italian në Korsikë. Bregdeti verior përballet me Detin Ligurian; bregdetit lindor të Piombino Channel; bregdetin jugor të Detit etrusk; ndërsa kanali Corsica ndan majën perëndimore të ishullit nga Korsikë fqinje.

Ishulli i Elbës është një ishull i Detit Tirren, 20 km nga qyteti bregdetar i Piombino. Ai është ishulli më i madh i toskan Archipelago. Elba dhe ishuj të tjerë (Gorgona, Capraia, Pianosa, Montecristo, Giglio dhe Giannutri) të toskan Archipelago janë të mbrojtura në Parkun Kombëtar të toskan Archipelago.

Elba Island është i ndarë në tetë komuna, të gjitha centripetal në krahinën e Livornos: kryesori është Portoferraio, Campo tjetrin në Elba, Capoliveri, Marciana, Marciana, Porto Azure, Rio Marina dhe Rio në Elbës, për një total prej rreth 30 milje livings , që rrisin të konsiderueshme gjatë verës.

Klima e ishullit paraqet karakteristika kryesisht mesdhetare, e bërë përjashtim për kasollet malore, ku dimrat shtrihen të jetë mesatarisht i ftohtë. Reshjet janë të përqendruara në periudhën vjeshtak dhe të rezultojë të jetë e mjaftueshme përmbajtur.

Kliko këtu të rezervoni tragetet Elba Island Elba Island Ferry Route Map

 


Më të mirë në dispozicion Elba Island tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Elba Island Anijet Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Elba Island tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për të zgjedhur Elba Island Anijet në ose nga portet traget Elba Island e Piombino, Porto Ferraio dhe Rio Marina, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Elba Island Anijet më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Elba Island Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Elba Island Anijet konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Elba Island tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Elba Island Tragete Car dhe pasagjerëve bileta trageti për dhe nga portet traget Elba Island e Piombino, Porto Ferraio dhe Rio Marina në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Elba Island Anijet në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel