Estonia Tragete

Estonia Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Tallinn, Estonia Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Anijet me vela Estoni në Talin nga Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Mariehamn.

Rezervimet e biletave Tallinn, Estonia tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Estonia tragete në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Tallinn, Estonia tragete në Talin nga Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Mariehamn online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi nga Estonia Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Tallinn, Estonia tragete në Talin nga Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Mariehamn online dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Estonia Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings në Talin nga Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Mariehamn, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojë komplot tuaj Estonia tragete traget udhëtim.

Nëse jeni të udhëtonte për Talin nga Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Mariehamn pastaj libër një kalim trageteve me Estoni Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Estonia Tragete ofron çmimet fantastike për Talin nga Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Mariehamn portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tallinn Ferry
Çmimet e biletave & Reservations


Book Tallinn, Estonia tragete Tickets në dhe nga Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Mariehamn online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Estonia Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Tallinn, Estonia tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Talin, Estoni

Estoni është e ndarë në qarqet 15 (maakond) të Harjumaa, Hiiumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Läänemaa, Lääne-Virumaa, Põlvamaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Võrumaa.

Edhe pse më i vogël i vendeve baltike, Estonia (Eesti) bën ndjerë praninë e saj në rajon me fshatrat e tij të bukur bregdetare, fshatrat çuditshëm vendit dhe pyjet e gjelbëruar dhe kënetat, të cilat të vendosura në skenë për të zbuluar gems shumë kulturore dhe natyrore.

Megjithatë, Estonia është i njohur edhe për kështjella madhështore, ishuj pacenuar dhe një kapital kozmopolit mes masave shkëlqimin mesjetare. Nuk është çudi Estonia nuk është më mirë i mbajtur sekret në Europë.

Kapitali Estonian Tallinn është një qytet bregdetar me shumë opsionet në dispozicion për ju.

Talinn Qytetin e Vjetër

Tallinn krenohet me rrugët me kalldrëm dhe vendbanimet rejuvenated shekullit 14th-. Dhjetra kafene dhe restorante të bëjë për një tërheqje atmosferik pas eksploruar kishat historike dhe rrënojat skenik, galeritë dhe butiqe. Natën, lounges elegant dhe klube nate rinore të ofrojë një paraqitje e shkurtër e vizitorëve sexier të qytetit side.Some kanë një kohë të vështirë ikin joshë pamohueshëm Talin, por jashtë kryeqytetit, peizazhi baritor fsheh atraksione të shumta.

Lahemaa Parku Kombëtar në Verilindor Estoni ka pyje harlisur dhe shtigje të bukura bregdetare.

Në jug të qendrës kozmopolit Estonisë shpirtërore, Tartu, është qyteti hilltop e Otepää me atmosferën e saj laidback dhe shtigje të bukur të skive. Qytetet bukur plazhi, vendpushimet spa dhe rrënojat mesjetare qëndrojnë të shpërndara në lidhje me brigjet perëndimore të vendit.

west tej shtrihet ishulli më i madh e Estonisë, Saaremaa dhe mbi qytetet e Albana, Karja, Triigi & Tuhkana, ku mullinjtë e erës portreti, lighthouses shekullit 19th-, plazhe paprishur dhe akoma më mesjetare vizitorët rrënojat e transportit në një tjetër kohë.

Udhëtimi në Estoni nga deti është shumë popullor me turistët - nuk është çudi, pasi Talin është kryeqyteti më i afërt në Helsinki dhe Stokholm dhe udhëtojnë me anije ju mundëson për të kombinuar fun e cruising me transportin efikas.

Operatorët kryesore të trageteve janë Tallink, Viking Line dhe Eckerö Line:

port Helsinki në Finlandë është 80km nga Talin dhe ajo merr më pak se 2 orë në një traget. Gjatë sezonit të verës (nga maji deri në shtator) anijet lundrojnë çdo disa porte hours.Stockholm në Suedi janë 380km nga Talin dhe varkë udhëton një herë në ditë në të dy drejtimet (ju kalojnë natën në det) .Travel koha ndryshon në tragete të ndryshme - në përgjithësi, sa më e madhe varkë, gjatë kohës. Ju keni disa opsione ngrënie për secilin, anijet turistike përfshijnë edhe fëmijët e terreneve sportive, shërbime bukurie, klube nate dhe dyqane pa taksa për të siguruar që ju keni një udhëtim fun, nëse udhëtojnë me fëmijët ose shijuar një largim fundjavë.

Shumica e Detit Baltik është brenda zonat e mbulimit celular - edhe pse ju mund të kërkohet për të shkuar në kuvertë, në qoftë se duke u përpjekur për të thirrur nga traget Stokholmit, ndërsa ajo është ankoruar për një natë. rrjetet estonezë janë EMT, Elisa dhe Tele2 dhe ata mund të përputhen me rrjetet finlandeze - Telia Sonera dhe Elisa.Sweets, trajton të veçanta, artizanale dhe alkooli janë më të lira se sa në Talin në dyqanet pa taksa në anije. Parfume dhe kozmetike janë, në përgjithësi, në varg të njëjtin çmim ose më të lirë në anije.

Për të kapur një traget ju do të duhet një pasaportë apo ID-karta (për qytetarët evropianë).

Transporti për / nga Porti i Talin

Porti i Talin përdor katër terminaleve të ndryshme - distanca më të gjatë është në mes të terminalit A dhe D terminalit, rreth 1km.

Porti është vetëm 10 minuta më këmbë nga qyteti i vjetër dhe qendra e qytetit.

Transporti publik

Tram: Stacioni më i afërt me portin Talin është "Linnahall" dhe tramvaje 1 dhe 2 do të merrni ju atje. Bëhet fjalë për 600m në këmbë nga stacioni i tramvajit në terminaleve A, B dhe C (dhe rreth 1km të terminalit D). Tram nuk 1 udhëton nga Kadriorg, tramvaj nuk 2 fillon nga Lasnamäe dhe disqet e kaluara stacionin ndërkombëtar të autobusit. Gjej kohë të përshtatshme nga oraret e tramvajit.

Bus #2 (Mõigu-Reisisadam) ju merr nga porti në qendër të qytetit. Ajo ndalet në Terminal A, Terminal D, të A. Laikmaa ndaluar (pranë qendrës tregtare Viru KESKUS) dhe pastaj vazhdon për në aeroport.
Shiko orarin e autobusit #2 këtu.

Bus #3 (label: Veerenni-Randla) ju merr më e afërt me portin, të ndaluar "Linnahall" - ai udhëton nëpër qendër dhe ndalesa nga qendra Viru, në Hobujaama ndaluar. Ajo është rreth 600m më këmbë nga stacioni i autobusit për të terminaleve A, B dhe C dhe pak më shumë për të terminalit D. Programi për autobus nuk 3.

Shumica Eurolines linjave ndërkombëtare të autobusëve kanë një "on-demand" të ndaluar në Portin Talin - para terminale A dhe D, edhe disa linjat e autobusëve nga qyteti Pärnu (ju lutem pyesni për "Talin Port" kur të rezervoni një biletë).

Duke marrë një taksi

Radhët e taksive janë të vendosura të drejtë në frontin e terminaleve B dhe D.

Zgjidhni një taxi.According shënuar në mënyrë të qartë për taksitë ligjit Estonisë janë të detyruar të publikojnë listën e tyre të plotë e çmimeve në anën e pasagjerit të dritares dhe të gjithë konsumatorët kanë të drejtë të zgjedhin cilado taxi ata preferojnë, pavarësisht nga pozita e tyre në linjë.

Pursuits natyrë në Estoni

Duke mbuluar sipërfaqe të mëdha të Estoni, pyje, livadhe të pyllëzuar dhe nën-vlerësuar bog formojnë sfond me aktivitete të shumta. Hiking mbi shtigje pyllëzuar, hipur në kalë përgjatë bregdetit dhe Janjić mbi pyjet e përmbytura mund të ju lidhë në shkretëtirë lashtë. Ka gjithashtu e madhe zog-watching, ndër-ski vend në dimër dhe not në liqene kristal-e qartë dhe lumenjtë në verë. E gjithë kjo e bën një prelud të bukur në një sauna, një nga pastimes kombëtare.

Estoni

Estoni është një shtet Baltik në Evropë verilindore. Ajo ka kufij tokësorë me Letoninë dhe Rusinë. Me një vijë bregdetare në detin Baltik dhe Gjirin e Finlandës, Estonia gjithashtu ka kufijtë e detit me Finlanda dhe Suedia.

Estoni është një perlë e Baltik ofron vizitorëve mundësinë të shohin një ish-sovjetike pushtuan vendin që tani është pjesë e Bashkimit Evropian. Gjurmët e epokës sovjetike janë ende aty për t'u parë - p.sh. Paldiski, një bazë të braktisur të ushtrisë sovjetike që dikur ishte jashtë kufijve të estonezët vetë, lehtë mund të vizitohen në një ditë udhëtim nga kryeqyteti, Talin.

Talin është porti kryesor traget. Është qytet mesjetar e vjetër është ndërtuar nga gjermanët në Mesjetë dhe është në gjendje të mrekullueshëm, me mure mesjetare të qytetit dhe kullat pothuajse tërësisht e paprekur dhe normat si një nga qytetet më të mira të Evropës mesjetare të vjetra.

Tragete në Estoni janë të operuar nga Tallink, Viking Line dhe Eckerö Line. port Helsinki në Finlandë është 80km nga Talin dhe ajo merr më pak se 2 orë në një traget. portet Stockholm në Suedi janë 380km nga Talin dhe varkë udhëton një herë në ditë në të dy drejtimet (ju kalojnë natën në det).


Kliko këtu
të rezervoni një traget për në Estoni


Harta e Estoni dhe Tallin Ferry Routes

 


Më të mirë në dispozicion Tallinn, Estonia tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Estonia Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Tallinn, Estonia tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për të zgjedhur Anijet Estoni për të ose nga Talin nga Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Mariehamn, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tallinn, Estonia tragete lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tallinn, Estonia tragete bileta ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Estonia tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë Tallinn, Estonia tragete çmimet e biletave, disponueshmërinë kontrolloni dhe librin e makinave Estonia Tragete pasagjerëve dhe trageteve bileta në Talin nga Helsinki, Shën Petersburg, Stokholm dhe Mariehamn në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Estoni Tragete në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel